Manicure hybrydowy – co warto wiedzieć?

0
1605
Manicure hybrydowy - co warto wiedzieć?

Manicure hybrydowy jest bardzo trwałym zdobieniem paznokci, który cieszy się ogromną popularnością. Wykonują go kobiety w różnym wieku i sprawdza się przy każdej okazji. Niezawodny, trwały i elegancji, a co najważniejsze wytrzymały nawet przy ciężkich pracach ogrodowych. Nie dziwne więc, że zyskał on taką popularność. Czy jednak każdy może poddać się zabiegowi?

Czy manicure hybrydowy jest dla każdego?

Wydaje się, że zabieg ten może wykonać dosłownie każdy. Tymczasem istnieje wiele przeciwwskazań, które mogą wykluczyć z możliwości zrobienia manicure hybrydowego. Dlatego też, jeśli chcesz wykonać zabieg pierwszy raz, warto wybrać się do sprawdzonego salonu manicure, w którym pracują osoby wykwalifikowane. Samo malowanie to jedno, ale umiejętne zdiagnozowanie stanu zdrowia paznokci to zupełnie inna sprawa.

Odwiedzając salon manicure w Szczecinie upewnij się, że kosmetyczka posiada stosowne certyfikaty. To upewni Cię w przekonaniu, że trafiłaś w bezpieczne miejsce. Certyfikat to nie tylko potwierdzenie zdolności wykonania zabiegu manicure hybrydowego, ale także dowód na przebycie stosownych kursów i szkoleń pod kątem pielęgnacji i zdrowia paznokci. Taka kosmetyczka z pewnością szybko wychwyci ewentualne niedoskonałości i dokona wstępnej diagnozy stanu zdrowia paznokci. W razie potrzeby odradzi zabieg, ale zaproponuje inne, alternatywne rozwiązania oraz podpowie jakie zabiegi wywrą pozytywny wpływ na poprawę stanu zdrowia Twoich paznokci.

Przeciwwskazania do manicure hybrydowego

W jakich sytuacjach kosmetyczka może odmówić nałożenia hybrydy? Oto kilka przykładów:

  • jeśli zauważy na Twoich paznokciach przebarwienia pourazowe lub chorobowe,
  • w przypadku wystąpienia wybroczyn podpaznokciowych, fałd czy nawet brudu,
  • gdy Twoje paznokcie mają rozdwajającą się płytkę,
  • jeśli zauważy wklęsłą płytkę paznokcia oraz wgłębienia,
  • gdy paznokieć oddziela się od łożyska,
  • podczas występowania pogrubień bądź przerostów paznokci.

Powyższe przykłady to jedne z przeciwwskazań, które wykluczają z możliwości nałożenia hybrydy. Jeśli zauważone przez kosmetyczkę przebarwienia mogą zwiastować zmiany chorobowe, wówczas może ona pokierować Cię na dalszą diagnozę do dermatologa.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości nie należy nakładać hybrydy na paznokcie do czasu, aż ich stan się poprawi.

Sprawdzony salon to podstawa!

Z uwagi na powyższe, niezwykle ważne jest, aby wykonywać zabieg zawsze pod okiem czujnej i doświadczonej manikiurzystki. W ten sposób masz gwarancję jakości i bezpieczeństwa. Wybierając się do salonu, sprawdź koniecznie, na co zwrócić uwagę i jak wybrać najlepszy salon. W poradniku znajdziesz wiele cennych informacji, które pozwolą dokonać bezpiecznego wyboru.

aplikacja Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here