ABC butów do biegania

0
1436
ABC butów do biegania

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem i Twój wybór padł na bieganie, pamiętaj, że niezwykle istotne jest odpowiednie dobranie butów. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych otarć bądź kontuzji. Wiele osób na pierwsze treningi błędnie zakłada stare obuwie sportowe, które zupełnie nie jest przystosowane do tego typu aktywności. Skutkuje to w pierwszej kolejności szybkim męczeniem się stóp, a dalszymi konsekwencjami mogą być nawet urazy kręgosłupa bądź stawów. Dla pełnej ostrożności warto udać się do sklepu z obuwiem dla biegaczy, gdzie specjalista krok po kroku wyjaśni jak dobrać należyty model.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów do biegania?

Wybierając obuwie do biegania, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, na przykład rozmiar stopy. Zawsze przymierzaj buty przed kupnem. Dobry rozmiar gwarantuje zabezpieczenie stopy podczas treningu. Kolejny element to typ stopy. Ze względu na nacisk ciała wyróżnia się kilka rodzajów: stopa neutralna — ciężar ciała jest rozprowadzany równomiernie po całej stopie, stopa pronująca — podczas biegu ciężar ciała jest przenoszony głównie na wewnętrzną krawędź oraz stopa supinująca — nacisk głównie na zewnętrzną krawędź. Podczas zakupu butów treningowych jest to najistotniejszy aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę. Nie zapomnij o typie podłoża, na którym będziesz ćwiczyć. Może to być asfalt, ścieżka leśna lub też bieżnia na siłowni. Na takich treningach dobrze spiszą się buty do biegania Mizuno. Różne rodzaje butów są dostosowane właśnie pod te detale. Ostatnim elementem jest płeć. Wersja damska i męska może różnić się przede wszystkim wyprofilowaniem, a co za tym idzie większą wygodą dla danej płci.

Trzymaj się kilku zasad

  • Pamiętaj, żeby do mierzenia butów założyć skarpetki, w których zamierzasz ćwiczyć.

  • Nie oczekuj, że but się rozejdzie. Cechą butów do biegania jest produkowanie ich tak, aby pasowały na nogę od razu.

  • Ze względu na to, że u wielu ludzi rozmiary stóp nieco od siebie odbiegają, przymierz oba buty.

  • Odrobinę większy but to konieczność. Jednak na tyle, aby pięta nie ruszała się w nim i nie ocierała stopy.

  • Warto wybrać się do sklepu po południu. Wtedy to stopa staje się lekko nabrzmiała i zmęczona, czyli dokładnie taka jak podczas trenowania.

  • Nie wstydź się wypróbować buty! To bardzo ważne, by sprawdzić, jak zachowuje się w nich stopa.

Jaka marka?

Rynek daje wiele możliwości dobrania odpowiedniego obuwia do biegania. Jeśli zależy Ci na solidnym produkcie, który jest wodoszczelny, a materiał, z którego został wykonany, niezwykle skutecznie zapobiega przemoczeniu buta, jednocześnie pozwalając na swobodne odparowanie wilgoci z wewnątrz to dobrą opcją są buty do biegania Mizuno. To wysokiej jakości obuwie, które posłuży Ci na wiele lat treningów. Podeszwa butów do biegania firmy Mizuno została wykonana z wyjątkowo trwałej i odpornej na starcie gumy węglowej. Te buty zmienią sposób, w jaki się poruszasz.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.runnersclub.pl/pol_m_Buty-do-biegania-Mizuno-10146.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here