Jak zmienić swój styl?

0
2122
Jak zmienić swój styl?

Dobrze jest mieć swój własny styl. Niektórzy jednak nie mają pomysłu na to, jaki styl wybrać. Albo na przykład co jakiś czas zmieniają styl. Warto wybrać taki styl, w którym będziemy czuli się po prostu komfortowo i w którym będziemy sobą. Jak zatem znaleźć swój własny styl?

Wybierz to, co ci się podoba

Dobrym sposobem jest wybranie z otoczenia rzeczy, które ci się podobają. Mogą to być na przykład meble czy muzyka. Mogą to być także kolory. Potem znajdź cechy, które te rzeczy łączą. Następnie zbuduj z tych rzeczy swój własny styl. Na przykład możesz zauważyć, że podobają ci się rzeczy, które są rzeczami retro. Mogą ci się też podobać odwrotnie – rzeczy nowoczesne. Możesz też zauważyć, że lubisz rzeczy ekologiczne, naturalne.

Bądź trendy

Kolejnym pomysłem na zmianę stylu jest obserwowanie trendów w modzie. Zwróć uwagę na to, jakie trendy ci się najbardziej podobają. Jeśli najnowszy styl w modzie nie podoba się, możesz zwrócić uwagę na styl z poprzednich sezonów. W trendach modowych można znaleźć dużo inspiracji dla siebie. Dużo inspiracji znajdziesz także w Internecie. Wystarczy wpisać w Google grafika hasło takie jak moda 2017, czy moda na wiosnę i już wyskoczą nam różne propozycje. Naprawdę jest w czym wybierać.

Jak zmienić swój styl?

Podkreśl ubiorem swój charakter

Ważne w wyborze stylu jest zdanie sobie sprawy z tego, jaki mamy charakter. Jeśli na przykład jesteś osobą bardzo odpowiedzialną, wiarygodną, wybierz strój, który właśnie te cechy podkreśla. Jeśli z kolei jesteś natchnioną artystką, również ubiorem możesz podkreślić taki właśnie charakter. Ubiorem możesz także podkreślić charakter marzycielki. W takim wypadku odpowiednie będą koronki i kwiatki. Możesz także, aby podkreślić charakter marzycielki, sięgnąć do szafy swojej babci po różne kwieciste i koronkowe sukienki.

W czym dobrze się czujesz?

A może po prostu zobacz, w czym dobrze się czujesz? Może okazać się, że dobre masz samopoczucie w butach na obcasach i taki strój pobudza cię do działania? W stroju ważne jest to, abyśmy się w nim dobrze czuli. Możesz na przykład mieć upodobanie do okularów słonecznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś takie okulary kolekcjonowała.

Obserwuj innych

Ludzie potrafią być świetną inspiracją do własnego stylu. Nie chodzi jednak, abyś ich kopiowała. Obserwuj uważnie ludzi, a na pewno znajdziesz coś, co ciebie zainspiruje. Możesz na początku naśladować czyjś styl, a później z czasem na pewno znajdziesz w tym własny styl. Po prostu wybierz to, w czym najbardziej się czujesz. To bardzo sprawdzona metoda. Pamiętaj jednak, aby strój pasował do twojej osobowości. Musisz w takim stroju po prostu dobrze się czuć.

Zmień jeden element

Ważne jest to, aby do niczego się nie zmuszać. Zacznij od jednego elementu. Nie musi to być od razu cały strój, ale może to być na przykład garderoba lub włosy albo jakieś akcesoria. Wystarczy czasem jedna rzecz, aby odmienić nasz wizerunek.

Zaczynamy od zmiany dodatków

To dobry pomysł, aby zacząć od dodatków. To dobra droga do całkowitej zmiany swojego stylu. Możesz na przykład odkryć, że najbardziej interesują cię okulary słoneczne. Stwórz wielką kolekcję okularów przeciwsłonecznych! Możesz też kolekcjonować przepaski do włosów lub rajstopy. Możesz na przykład postawić na kolorowe rajstopy, które staną się twoim punktem rozpoznawczym. Możesz zacząć na przykład interesować się torebkami i mieć całkiem pokaźną kolekcję torebek. Możesz także odkryć, że bardzo interesuje cię biżuteria, szczególnie ręcznie robiona albo kamienie szlachetne. Innym pomysłem są spinki do włosów, które mogą cię wyróżniać. Możesz także postawić na odlotowe bransoletki lub oryginalne pierścionki.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here