Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

0
1278

Własny dom jest marzeniem wielu osób, lecz gdy się już ziści, należy zadbać o jego właściwą ochronę. Brak zabezpieczeń sprawi, że budynek może się stać celem włamywaczy, którzy nie będą mieli problemu z dokonaniem kradzieży. Z tego względu warto zapewnić parę elementów, dzięki którym lokal będzie odpowiednio chroniony. Co może do tego posłużyć?

Elementy antywłamaniowe

Posiadając dom jednorodzinny z pewnością warto zainwestować w lepsze drzwi oraz okna, które będą miały charakter antywłamaniowy. Zdecydowanie zwiększy to szansę na ochronę miejsca zamieszkania, gdyż nawet jeśli ktoś spróbuje dokonać kradzieży, będzie miał ogromny problem z dostaniem się do wnętrza, co powinno wystraszyć złodzieja i sprawić, iż ten zrezygnuje z rabunku. Drzwi antywłamaniowe występują w trzech klasach odporności – im wyższa, tym lepsza jest ochrona. Nabywając taki element warto zwrócić uwagę na wszelkie certyfikaty, które będą potwierdzały jakość takich drzwi. Tego typu drzwi zabezpieczone są też zwykle większą liczbą zamków z zasuwkami, których może być nawet kilka. Dobrym pomysłem będą także okna antywłamaniowe, które posiadają wzmocnione okucia oraz odporne szyby, złożone zwykle z dwóch tafli szkła i dodatkowych folii. Takie elementy będą stanowiły cenną ochronę przed włamaniami, jeśli złodzieje zdecydują się, by obrać dany dom na celownik.

Alarm

Dobry system alarmowy będzie się wiązał z dość dużym wydatkiem, lecz jest to bardzo opłacalna i długofalowa inwestycja. Tego typu instalacje powinni montować specjaliści, dzięki czemu wszystkie elementy będą prawidłowo podłączone i optymalnie osadzone. Wykorzystując system alarmowy uzyskuje się czujniki ruchu w drzwiach i oknach, które w razie zagrożenia uruchomią alarm, a ten z pewnością będzie odstraszał włamywaczy. Może to być także sygnał o konieczności interwencji ochrony, jeśli dany dom jest objęty opieką firmy ochroniarskiej. Taki sygnał z pewnością wzbudzi też uwagę sąsiadów, więc na pewno ktoś w takiej sytuacji zareaguje, nawet jeśli domownicy są gdzieś daleko poza miejscem zamieszkania. Sam system alarmowy sterowany jest z poziomu panelu przy drzwiach wejściowych, który pozwala ustawić alarm według aktualnych preferencji. System można nastawić lub dezaktywować poprzez specjalny kod, który nie powinien być znany osobom postronnym. Taki system powinien być włączony nie tylko, gdy domownicy są poza lokum, ale także gdy śpią, na wypadek, gdyby włamywacze próbowali dostać się do domu w nocy. Na stronie https://erdaelectronic.com/ znajdziesz wysokiej jakości alarmy bezprzewodowe, które pomogą Ci profesjonalnie zabezpieczyć Twoją własność.

Oświetlenie zewnętrzne

Wbrew pozorom cennym elementem ochrony domu może być oświetlenie zewnętrzne. Jeśli go zabraknie, to panujący przy domu mrok będzie sprzyjał temu, by włamywacz spróbował dostać się do lokum w niepostrzeżony sposób. Najlepiej sprawdzają się warianty oświetlenia uruchamianego czujnikami ruchu, dzięki czemu w razie czego zwróci to uwagę domowników czy sąsiadów. Samo zapalające się światło też z pewnością przegoni już wielu włamywaczy. Poszczególne urządzenia można swobodnie regulować, tak by pełniły swoją rolę, lecz nie utrudniały zanadto funkcjonowania domowników. Wiele z takich systemów nie reaguje zatem odpaleniem światła, gdy pod dom podbiegną jakieś zwierzęta, więc lampy nie będą się uruchamiały przesadnie często.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here