Jak dobrać tusz do rzęs? Poznaj kilka złotych zasad!

0
2025
Jak dobrać tusz do rzęs? Poznaj kilka złotych zasad!

Jak dobrać tusz do rzęs? Okazuje się, że nie wystarczy sięgnąć po pierwszy lepszy kosmetyk. Warto wybierać ten, który jest przeznaczony do konkretnych rzęs – krótkich, cienkich czy wymagających podkręcenia. Dlatego trzeba dokładnie czytać, jaki produkt wybieramy.

Niektóre panie podczas kosmetycznych zakupów sugerują się przede wszystkim opakowaniem produktów. To duży błąd, bowiem wówczas można kupić produkt, który kompletnie nie spełni naszych wymagań i zamiast podkreślić atuty – uwypukli mankamenty.

Jak dobrać tusz do rzęs, które są krótkie?

Krótkie rzęsy to nic pięknego. Ma je wiele pań, które szukają sposobów na piękne spojrzenie przez cały dzień. Z pomocą przychodzi właśnie wydłużający tusz do rzęs. Panie, które boją się, że go rozmażą – zawsze mogą wybrać kosmetyk wodoodporny, który utrzyma się znacznie dłużej. Później jednak trzeba pamiętać o dokładniejszym demakijażu.

Dobry, wydłużający tusz wyróżnia się plastikową lub gumową szczoteczką, która dokładnie rozdzieli rzęsy. Sprawi też, że kosmetyk dokładnie okryje każdą pojedynczą rzęskę i skutecznie ją wydłuży. Z reguły ma taki kształt, że bez problemu można nią dotrzeć w nawet trudno dostępne miejsca, np. w wewnętrzne kąciki oczu.

Potrzebne pogrubienie?

Jak dobrać tusz do rzęs cienkich i wyglądających mało efektownie? Wówczas najlepiej wybrać kosmetyk mający szczoteczkę w kształcie stożka. Doskonale dopasowuje się ona do do delikatnych, prostych rzęs. Tusz pogrubiający działa w ten sposób, że otula niejako każdą rzęsę osobno, dając wrażenie, jakoby była znacznie grubsza niż naprawdę.

Mocne podkręcenie? Tak!

Niektóre rzęsy wydają się dość długie i dość grube. Jak się jednak na nie patrzy – czegoś im brakuje, tego efektu wow. Wówczas możliwe, że potrzebne im ekstremalne podkręcenie, które podkreśli ich wygląd. Już nakładając tusz szczoteczką, stają się naturalnie uniesione. Do tego kosmetyk schnąc, sprawia, że każda rzęska delikatnie się kurczy, przez co jest doskonale podkręcona.

A jak wybrać tusz do rzęs, które są i cienkie, i krótkie – ogólnie nie zachwycają swoim wyglądem? Także dla właścicielek takich rzęs producenci mają mnóstwo propozycji. Wówczas najlepiej jest postawić na kosmetyki, które spełniają jednocześnie kilka funkcji. Dzięki temu można znacznie poprawić oprawę swoich oczu bez konieczności przyklejania sztucznych kępek (jest to zarówno pracochłonne, jak i przy dłuższym stosowaniu dość drogie).  W sklepach z kosmetykami oraz drogeriach znajdziemy tusze, które jednocześnie pogrubiają, wydłużają i podkręcają. Dają świetny efekt. Aplikując kosmetyk, należy mieć na uwadze, by pokryć każdą z rzęs i przeczesać je tak, aby się nie posklejały, co wygląda bardzo nieestetycznie. Gdy tak się stanie, można użyć specjalnej szczoteczki i spróbować je rozczesać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here