5 sposobów na podkreślenie oczu

0
3010

Podkreślone oko od razu dodaje ci uroku. Spojrzenie nabiera wyrazistości, zyskuje błysk, czar, zmysłowość i tajemniczość. Trudno wyobrazić sobie większe (te mniejsze zresztą też) wyjścia bez podkreślenia oczu. Poznaj 5 najlepszych sposobów na podkreślenie oczu.

Sposób pierwszy: oszałamiające rzęsy

Nic tak nie zwraca uwagi w spojrzeniu, jak długie, gęste, pogrubione rzęsy. Oszałamiające spojrzenie możesz uzyskać tylko z nimi. Maksymalnie wydłużone rzęsy ocieniają oko i przyciągają spojrzenia. Aby je uzyskać, nie musisz iść do kosmetyczki. L’Oréal tusz Volume Million Lashes to najlepszy sposób na to, by rzęsy były maksymalnie długie. L’Oréal tusz Volume Million Lashes ma kilka odsłon, możesz więc wybrać taką, która najlepiej podkreśli twoje rzęsy.

Sposób drugi: smoky eyes

Smoky eyes, czyli przydymiony makijaż, chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Dzięki niemu spojrzenie jest najlepiej podkreślone. Odpowiednio zrobiony może optycznie powiększyć oko. Najczęściej robi się go w czarnych i szarych kolorach, na co dzień możesz jednak wypróbować delikatniejsze odcienie. Brązy i beże, subtelniejsze szarości, fiolety, a może zieleń? Smoky eyes będzie się lepiej prezentować, jeśli dobrze wytuszujesz rzęsy, na przykład sięgając po L’Oréal tusz Volume Million Lashes.

Sposób trzeci: dwie kredki do oczu

Bardzo prostym sposobem na podkreślenie oka jest także kredka do oczu. A raczej dwie – ciemna, najlepiej czarna, i cielista. Najpierw nałóż czarną kreskę na górnej powiece, jaśniejszą zaznacz linię wodną oka. To niezawodny sposób, by było ono bardziej otwarte i po prostu wydawało się większe. Jeśli chcesz je mocniej podkreślić, nie zapomnij o jasnym, roziskrzonym cieniu w kąciku.

Sposób czwarty: kontrast dla zwrócenia uwagi

Kształt oka zostanie mocniej podkreślony, jeśli zastosujesz cienie w kontrastowych kolorach. Najczęściej ciemniejsze znajdują się na zewnętrznym kąciku oka, a jaśniejsze w wewnętrznym. Takie połączenie otwiera oko i bardziej na nie zwraca uwagę. Jeśli zastosujesz tego rodzaju makijaż, raczej utrzymaj usta w stonowanych barwach, żeby nie były zbyt wyraziste. Nie zapomnij wytuszować rzęs, świetnie sprawdzi się L’Oréal tusz Volume Million Lashes o działaniu wydłużającym.

Sposób piąty: zaznacz brwi

Podkreślenie oka można uzyskać także dzięki zaznaczeniu brwi. Zachowaj jednak ostrożność, może okazać się, że zbyt ciemne i zbyt mocno wyrysowane brwi przyciągną spojrzenia, ale odwrócą uwagę od oczu. Dlatego zastosuj kredkę lub wosk do brwi w bardzo zbliżonym do naturalnego kolorze i postaraj się zachować ich naturalny kształt. Nie zapomnij zaznaczyć łuku brwiowego jaśniejszym, beżowym cieniem. Dopiero wtedy cały makijaż oczu nabierze odpowiedniej wyrazistości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here