Jak czyścić stal nierdzewną?

0
7997
Jak czyścić stal nierdzewną?

Przedmioty ze stali nierdzewnej są naprawdę piękne. Biurka, obicia luster, czy półki stalowe wyróżniają się nowoczesnością i elegancją. Niejeden z nas ma lodówkę z nierdzewnej stali lub nawet z tego materiału są chlebaki, a także czajniki, miski, najróżniejsze garnki, czy inne efektowne akcesoria. Jednak elegancja to nie jedyna ich cecha. Mają te przedmioty taką wadę, że odbijają się na nich ślady po palcach. Wówczas pojawia się problem, bo bardzo rzuca się w oczy to, że stal jest ochlapana. Wówczas nierdzewna stal traci swój cały urok. Niejedna gospodyni domowa chciałaby zatem znać odpowiedź na to, jak radzić sobie z czyszczeniem stali, aby przedmioty takie były zawsze błyszczące i urokliwe, aby zawsze były piękne. Mamy oczywiście odpowiedź na to pytanie. Co zatem należy zrobić?

Jak czyścić stal nierdzewną?

Woda i mydło – prosty sposób

Zacznijmy od najprostszego sposobu. Przyda się zwykła woda i mydło. Jest to sposób, na którego stać każdego i każdy raczej posiada w domu mydło i wodę. Nalej zatem do miski ciepłą wodę i dodać trochę mydła. Ważne, aby mydła nie dodawać zbyt dużo, lecz z umiarem. Zbyt duża ilość mydła może bowiem spowodować zacieki. Oczywiście będzie ci także potrzebna ściereczka. Pamiętaj jednak, aby przedmioty ze stali nierdzewnej czyścić miękką ściereczką, gdyż bardziej twarda, czy ostra ścierka może porysować powierzchnię. Porysowana powierzchnia przedmiotu wykonanego ze stali rdzewnej nie jest jednak czymś, co wygląda elegancko. Następnym krokiem, który musisz zrobić, jest wypolerowanie powierzchni ściereczką z wełny owczej. Polerowanie nie jest jednak prostą sprawą. Ważne, aby ściereczka z owczej wełny była sucha. Polerowanie wilgotną ściereczką nie wchodzi bowiem w grę. Ewentualnie możesz do polerowania użyć papierowych ręczników. Nie pozostawiają one zacieków. Pamiętaj, aby wypolerować dokładnie stal ściereczką.

Sposób z octem

Następnym sposobem jest ocet. Będziesz do tego potrzebował także czystą, miękką ściereczkę. Nalej kilka kropel octu na ściereczkę. Tutaj także musisz pamiętać, aby ściereczka nie była zbyt twarda ani ostra, bo możesz porysować powierzchnię. Sposób czyszczenia stali miękką ściereczką jest prosty i nie powinien sprawić ci trudności. Namoczoną w occie ściereczkę pocieraj po prostu dany przedmiot. Pamiętaj, aby wykonywać to dokładnie.

Sposób z wodą sodową

A oto kolejny sposób. Potrzebna ci będzie woda sodowa. Woda sodowa jest w niejednym domu, więc nie będzie to raczej problemem. Zazwyczaj woda sodowa potrzebna nam jest do picia lub różnych zabiegów kosmetycznych, ale okazuje się, że czyszczenie stali nierdzewnej tym sposobem daje niezwykle dobre efekty. Nasącz miękką ściereczkę wodą sodową i delikatnie wyczyść powierzchnie stali nierdzewnej. Nie używaj wody zbyt dużo, bo powstaną zacieki. Sposób ten jest polecany przez gospodynie domowe.

Oliwka świetna na stal

Kolejnym dobrym sposobem czyszczenia stali nierdzewnej jest oliwa z oliwek lub oliwka dla dzieci. Okazuje się, że oliwa jest dobra nie tylko do spożywania pokarmów, ale świetnie nadaje się do czyszczenia stali. Nasącz miękką ściereczkę w oliwce i wypoleruj stal. To bardzo prosty sposób.

Sposób z cytryną

Do czyszczenia stali nierdzewnej przydaje się także cytryna. Wystarczy skropić miękką ściereczkę sokiem z cytryny i wyczyścić stal. Jest jak nowa!

Produkt ze sklepu

Kolejnym sposobem jest kupienie specjalnego produktu przeznaczonego do stali nierdzewnej. Taki produkt kupisz w niejednym supermarkecie. Pamiętaj jednak, aby postępować zgodnie z instrukcją załączoną do produktu. Taka instrukcja jest niezwykle ważna. Przyjemnego czyszczenia!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here