Jak biegać żeby schudnąć?

0
1244
Jak biegać żeby schudnąć?

Bieganie jest jednym z najlepszych sposobów na zadbanie o ładną i zgrabną sylwetkę, zdrowy organizm i kondycję fizyczną.
Jak biegać żeby schudnąć? To pytanie zadaje się sobie każdy, kto chce rozpocząć przygodę z bieganiem, mając nadzieję, że uda mu się zrzucić kilka lub kilkanaście zbędnych kilogramów.
Spróbujemy sobie odpowiedzieć na zadane wyżej pytanie, czyli jak biegać żeby schudnąć?
Każdy z nas w swoim życiu biegał. Jednym przychodzi to z łatwością, inni mają z tym poważny problem. Najczęściej działa na nas deprymująco zmęczenie, zakwasy oraz konieczna w tym przypadku systematyczność.
Jak biegać żeby schudnąć?
Po pierwsze musimy zakupić odpowiednie obuwie oraz ubranie.
Musimy kupić odpowiednie dla nas buty sportowe. Nie powinniśmy się kierować tym, którą lubimy firmę czy ceną. Firma nie ma znaczenia. A jeśli chcemy, aby buty były wygodne, to warto poświęcić kilkanaście złotych więcej na odpowiedni dla nas produkt. Obuwie nie może być za duże, ani za małe. Musi mieć odpowiedni rozmiar, ponieważ podczas biegania stopa w bucie się przemieszcza. Musi być odpowiednio dużo miejsca, aby nie uszkodzić sobie stopy.
Ważna jest także podeszwa, która musi być dopasowana do podłoża, po którym będziemy biegać. Inny rodzaj podeszwy będzie do biegania po nawierzchni miękkiej jak na przykład trawa, plaża czy bieżnia. Do biegania po takiej nawierzchni odpowiednia będzie twarda podeszwa. Natomiast do biegania po twardych powierzchniach jak na przykład kostka brukowa, chodnik czy asfalt lepsza będzie podeszwa miększa. Będzie ona wtedy amortyzować stopę podczas kontaktu z podłożem. Zapobiegnie to kontuzji podczas biegu.
Kolejną kwestią jest ubranie. Ubranie musi być dopasowane do pory roku. Inaczej się ubieramy do biegania latem, a inaczej zimą. Latem wystarczą spodenki i koszulka. Zimą należy należy ubrać się odpowiednio do temperatury. Niezbędne będzie zainwestowanie w ciepłą czapkę oraz rękawiczki. Nie warto ubierać się jednak zbyt ciepło, bo można się spocić i przeziębić podczas biegu.

http://zapasczasu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here