Handicap w naszym życiu

0
1553
Handicap w naszym życiu

Bardzo często używamy słów, których znaczenia nie znamy. Jednym z nich jest tajemniczy handicap. Tak naprawdę niewiele ludzi wie, co to słowo tak naprawdę znaczy. Używają go w różnym kontekście, a naprawdę nie wiedzą co to handicap.

Najwięcej na ten temat mogą powiedzieć osoby, które często zaglądają do lokali oferujących zakłady bukmacherskie. To właśnie bukmacherzy oferują w swojej ofercie obejmującej zakłady sportowe tak zwany handicap. Obstawiając zdarzenie sportowe z handicapem mamy dwie opcje. Pierwszą jest zakład na drużynę z ujemnym handicapem lub stawiamy na drużynę z dodatnim handicapem. W tym pierwszym przypadku zazwyczaj do wyboru mamy faworyta spotkania, a ujemny handicap znaczy tyle, co jego strata już na starcie, czyli jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji. To tak jakby drużyna wychodziła na boisko przegrywając już w szatni jeden do zera. Analogicznie sytuacja ma się w drugim przykładzie, czyli dodatnim handicapie. Tutaj drużyna dostaje niejako fory już przed rywalizacją. Obrazowo mówiąc, wychodzi na mecz wygrywając już jeden do zera. Różni bukmacherzy oferują różne formy handicapu. Tak jak w powyższym przykładzie handicap może wynosić jeden do zera, półtora do zera, dwa do zera, dwa i pół do zera i tak dalej w zależności jak duża różnica dzieli grające ze sobą drużyny.

Powyższe przykłady pokazują użycie handicap w sporcie, a dokładniej w zakładach bukmacherskich. Jednak w życiu codziennym handicap to to samo, czyli posiadanie przewagi już na starcie, tak zwane dostanie fory.

http://www.pozytywnazmiana.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDomena? A co to?
Następny artykułArchiwum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here