Gabinet podologiczny w Warszawie alarmuje – powinniśmy zacząć dbać o swoje stopy

0
1539

Dane statystyczne, dotyczące ilości osób z problemami stóp w Polsce są zatrważające. Pokazuje to, że wiele osób nie ma jeszcze świadomości, co do ich prawidłowej pielęgnacji. Na szczęście sytuacja zaczyna powoli się zmieniać. Coraz więcej ludzi, korzysta z usług podologów takich jak Podocenter, gabinet podologiczny w Warszawie. Zajmują się oni nie tylko pielęgnacją i leczeniem stóp, ale też edukacją swoich pacjentów.

Czym zajmuje się gabinet podologiczny?

W przeciwieństwie do krajów zachodnich, podologia to dosyć nowy temat w Polsce, jednak ostatnimi czasy staje się coraz bardziej modny. Podolodzy zajmują się pielęgnacją, leczeniem oraz diagnostyką chorób stóp. Są to osoby o wąskiej specjalizacji, przez co są w stanie bardzo precyzyjnie dobierać terapię dla swoich pacjentów. Gabinet podologiczny w Warszawie oferuje szeroki zakres usług, zapewniających kompleksową opiekę nad naszymi stopami.

Pedicure leczniczy, czym różni się od kosmetycznego?

Pedicure kosmetyczny to zabieg mający na celu tylko i wyłącznie wizualnie upiększenie naszych stóp, nie ma on nic wspólnego z zabiegiem zdrowotnym. Pedicure leczniczy, zwany także podstawowym zabiegiem podologicznym, jest stosowany w celu poprawienia stanu zdrowia stopy i odciążeniu jej. Podolog pracuje na suchej skórze, nie zaburza to obrazu zmian powstałych na niej, potrafi je także od siebie odróżnić oraz wyleczyć.

Zdrowe i piękne stopy, nie tylko latem

Wiele osób przypomina sobie o pielęgnacji stóp dopiero latem, gdy częściej chodzimy w otwartym obuwiu. Jest to podstawowy błąd, gdyż o stopy powinniśmy dbać szczególnie, gdy chodzimy w zamkniętych i nie przepuszczających powietrza butach. To wtedy narażeni jesteśmy na powstawanie odcisków, modzeli lub zmian grzybiczych.

Dlaczego pielęgnacja zdrowia stóp przez podologa jest tak ważna?

Stopy to jeden z najważniejszych elementów układu ruchu. Ich stan ma wpływ na naszą postawę i prawidłową motorykę. Niewielkie zranienie powstałe, na przykład podczas wrastających paznokci, może nie pozwolić nam na wykonywanie wielu czynności, często związanymi z naszą działalnością zawodową. Podolog w Warszawie nie tylko zatroszczy się o zdrowie naszych stóp, ale także pokaże nam jak odpowiednio dbać o nie w domu. Dlatego warto umówić się, choćby na wykonanie podstawowego zabiegu podologicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here