Czy senior może brać kredyt?

0
215005
Czy senior może brać kredyt

Zwykło się uważać, że banki niechętnie przyznają seniorom kredyty i pożyczki, ponieważ z punktu widzenia ekonomicznego, kierowanie tego typu produktów w stronę osób starszych jest mało opłacalne albo raczej ryzykowne. Pora wreszcie sprostować tą teorię.

Wśród licznych produktów bankowych, jakimi są pożyczki oraz kredyty, także seniorzy znajdą interesujące oferty dla siebie. Dobry bank będzie szanował nie tylko młode osoby, które są siłą napędową dla licznych pożyczek i kredytów, ale także starszych. W końcu klient jest klientem, niezależnie od metryki.

Każdy zasługuje na profesjonalne traktowanie w placówkach bankowych oraz dobór właściwego produktu finansowego, począwszy od osoby, która ukończyła 18 lat, a skończywszy na seniorach, nawet po 90 roku życia. Na każdy produkt finansowy banki mogą znaleźć odpowiedni sposób. Bardzo istotne jest to, aby starsza osoba miała u swego boku kogoś, na kim może się wesprzeć w momencie, gdy spłata należności może z różnych przyczyn zacząć się opóźniać lub dojdzie do zdarzeń losowych, w wyniku których nie będzie możliwe osobiste spłacanie z własnego konta.

Każdy ma prawo do kredytu lub pożyczki

Po okresie kryzysu z 2008 roku, banki podreperowały swoje budżety i na powrót przywróciły szerokie oferty kredytowe dla osób w różnym wieku, niezależnie od tego, jaką mają sytuację materialną oraz status społeczny i wiekowy. Zrezygnowano także po części z rozbudowanych procesów weryfikacyjnych, aby nie zniechęcać tym potencjalnych klientów. Rezultat wszystkich tych zabiegów upraszczających procedury brania kredytów i pożyczek jest taki, że obecnie bierzemy więcej, niż kiedykolwiek. To także zasługa podniesionych zarobków, a co za tym idzie – też świadomości, że z zaciągniętego zobowiązania przy regularnych dochodach uda nam się wyjść bez większych problemów przy zachowaniu konsekwencji w działaniu. Kredyty dla seniorów mogą mieć postać produktu jednorazowego lub odnawialnego. W tym drugim przypadku każdego miesiąca na koncie jest do wykorzystania określona kwota. Debet zostaje zawsze wyrównany wraz z nadejściem emerytalnego wynagrodzenia za dany miesiąc.

Senior spłaca większy kredyt

Spłata większego kredytu przez seniora jest ułatwiona, gdy kredyt został zaciągnięty przy funkcjonowaniu dyskretnego żyranta. Najczęściej w takich przypadkach żyrantami bywają dzieci, nieco rzadziej wnuki, ewentualnie ktoś ze znajomych. Szansa kredytowa w sytuacji, gdy o pieniądze ubiegają się dwie osoby, a nie jedna, automatycznie wzrasta i o tym dobrze też jest pamiętać, gdy rozglądamy się za najkorzystniejszymi ofertami z banków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here