Ananas to samo zdrowie!

0
1484
ananas
fot. pexels.com

Jedząc owoce dostarczamy sobie do organizmu mnóstwo witamin oraz właściwości odżywczych, które są nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i dbania o swoje zdrowie. Dużo witamin oraz wartościowych minerałów kryje się m.in. w owocach egzotycznych. Jednym z nich jest ananas. Sprawdź, dlaczego warto go wdrożyć do swojej codziennej diety!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/magiczne-wlasciwosci-ananasa/

Witaminowa bomba

Ananas już od bardzo dawna jest wykorzystywany w medycynie alternatywnej. Pomaga w leczeniu infekcji układu oddechowego, a także poprawia trawienie i pomaga w gojeniu się ran i złamań. Nawet sprawdza się w usuwaniu pasożytów przewodu pokarmowego. Dzieje się tak, ponieważ ananas posiada mnóstwo witamin oraz minerałów i kwasów owocowych, a także bromelinę, która należy do grupy enzymów posiadających wiele właściwości leczniczych.

Bromelaina czyli bromelina posiada wiele właściwości przeciwzapalnych, przeciwobrzękowych, a także odchudzających! To ona również nadaje ananasowi ten wyjątkowy smak. Ten enzym jest wykorzystywany w medycynie sportowej, zwłaszcza w leczeniu obrzęków pourazowych, a także stanów zapalnych stawów. Działa ona przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo.

Na choroby ananas!

Ananas, który posiada bromelainę, wykazującą właściwości przeciwbólowe doskonale sprawdza się również w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów. To świetne źródło manganu, żelaza oraz miedzi, a więc wszystkich pierwiastków, które odpowiadają za kondycję kości. Dodatkowo mangan ułatwia przyswajanie wapna, które wchłaniane jest przez organizm do tkanki kostnej, a żelazo zapobiega łamliwości kości. Miedź odpowiedzialna jest za tworzenie kolagenu, białka, które wchodzi w skład kości.

Ananas również ułatwia gojenie się ran, nawet tych oparzeniowych i pooperacyjnych. Działa także odkażająco. Stosuje się go nawet na ukąszenia owadów oraz ugryzienia przez zwierzęta. Ananas to również świetne źródło cukrów prostych, które znacznie podnoszą poziom glukozy we krwi, a więc diabetycy nie mogą spożywać go zbyt dużo.

Przeczytaj też: http://nieoficjalnie.pl/eko-zywnosc-jest-trendy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here