Jak wykorzystać tablice magnetyczne?

0
1310

Tablica magnetyczna kojarzy się właściwie wszystkim z jedną rzeczą, czyli czasami szkolnymi! Szkoła od lat uczy z pomocą tablic kredowych, a w ostatnich latach popularne stały się tablice suchościeralno magnetyczne. One wręcz wypierają tradycyjne tablice kredowe, które mimo wielu zalet (taniej eksploatacji) charakteryzowały się trudnościami w ich wyczyszczeniu. Co więcej, zwykle sala była po chwili zapylona kredą – nie mówiąc już o tym, że trzeba było czekać na wyschnięcie tablicy, żeby marzyć o dobrej widoczności. Tablice białe, korkowe czy szklane są stosowane w wielu miejscach i warto pokazać, jak bardzo uniwersalne są to narzędzia. Zobaczcie więc, gdzie i jak wykorzystać tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne suchościeralne

Zacznę od tablicy, która jest chyba najbardziej uniwersalną opcją dla każdego – tablicy białej suchościeralnej. Zacznijmy od wykorzystania w domu, bo jest o czym mówić. Osobiście uważam, że tablica na flamastry czy markery jest najlepsza pomocą naukową do pokoju dziecięcego/młodzieżowe. Gdy pociecha jest jeszcze mała i chodzi do szkoły podstawowej będzie wykorzystywać ją do rysunków i do ogólnego „wyżycia się” w formie artystycznej. Gdy przychodzi czas liceum i studiów z powodzeniem biała tablica może być idealnym miejscem do zapisywania najważniejszych notatek, albo służyć jako miejsce na listę zadań. W ten sposób nigdy nie zapomnimy, bo było zadane! Podobnie sprawa ma się z mniejszymi tablicami na wymiar, które możemy umieścić w kuchni czy w przedpokoju. Wtedy z powodzeniem można nanieść na nie informacje dla członków rodzinnych czy zlecić komuś konkretne obowiązki domowe.

Flipcharty – mobilna alternatywa

Wróćmy do kwestii szkół – umówmy się, że białe tablice są najbardziej efektywne i najwygodniejsze w użytku w szkołach językowych czy uczelniach. Pisanie na nich nie stanowi problemu, z łatwością można rozczytać, co jest napisane – co nie zawsze jest regułą z tablicami kredowymi. Jednak nie zawsze jest w sali miejsce na pełnowymiarową tablicę ze skrzydłami. W tej sytuacji sprawdzą się mobilne tablice z kółkami i możliwością regulacji wysokości. Mowa tu o flipchartach, które są niesamowicie mobilne, a w zupełności wystarczają na zajęcia językowe czy szkolenia. Co więcej, świetnie sprawdzą się również w środowisku biurowym, gdzie mogą stanowić pomoc w prezentacji danego zagadnienia, a także być miejscem na notatki poszczególnych pracowników.

Tablice do biura

Tablice magnetyczne to nie tylko placówki oświatowe i pojedyncze przypadki wykorzystania w domu. Biura w formie open-space’ów bardzo często są wyposażone w tablice białe. Po co? Każdy dział w firmie może mieć tablice, na której codziennie będą zapisywane zadania. Co więcej, tablica suchościeralna sprawdzi się w przypadku burz mózgów, gdzie nie tylko zapiszemy poszczególne pomysły, ale także możemy przymocować kartki na magnesy. Do sal konferencyjnych polecam szklane tablice, które wyróżniają się piękną stylistyką, przy czym zachowują właściwości klasycznej tablicy suchościeralnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here