Z jakiego tworzywa robi się meble do restauracji?

0
1510
Z jakiego tworzywa robi się meble do restauracji

Lokale gastronomiczne nie mogą funkcjonować bez wyposażenia. Nie ma w tym ani nic odkrywczego, ani rewolucyjnego. We wnętrzach i w ogródkach gastronomicznych niezbędne są krzesła, fotele i stoliki, żeby goście mogli przyjemnie spędzać czas. Podstawowym dylematem, przed którym stają właściciele lokali z branży HoReCa, gdy mają wybrać odpowiednie wyposażenie, jest kwestia doboru odpowiedniego materiału. Możliwości jest bowiem wiele. Z czego mogą być wykonane meble dla restauracji lub kawiarni? Tego dowiecie się z dzisiejszego tekstu.

Z czego robi się meble do restauracji?

Właściwości mebli dla lokali gastronomicznych w głównej mierze wynikają z zastosowania odpowiednich surowców. Opcji jest wiele i warto dokładnie przemyśleć, do czego tak naprawdę chcemy wykorzystywać meble, zanim podejmiemy decyzję zakupową.

Jakie zatem materiały wykorzystuje się do produkcji mebli dla branży HoReCa?

Drewno – ponadczasowa tradycja

Konstrukcje drewniane należą chyba do najbardziej tradycyjnych i chętnie wykorzystywanych w lokalach gastronomicznych.

Występują w wielu wariantach i formach. Surowiec pozwala bowiem na niemal dowolne kształtowanie poszczególnych elementów, dzięki czemu meble drewniane wpisują się we wszystkie aranżacje.

Warto także wspomnieć o tym, że do produkcji wyposażenia wykorzystuje się wiele odmian drewna. Mogą to być tanie i popularne gatunki lub egzotyczne warianty, odznaczające się bardzo wysoką ceną.

Meble drewniane często miewają tapicerowane siedziska lub układa się na nich poduszki dla dodatkowego podniesienia komfortu siedzenia.

Ze względu na właściwości materiału wyposażenie tego typu najlepiej sprawdza się we wnętrzach, choć zdarzają się także modele przystosowane do użytku w ogródkach gastronomicznych.

Oczywiście w ich przypadku trzeba pamiętać o regularnych zabiegach konserwacyjno-impregnacyjnych, aby wyposażenie utrzymało optymalną formę przez naprawdę długi czas.

Meble metalowe – klasyka i nowoczesność

Drugim rozwiązaniem są konstrukcje metalowe, równie tradycyjne, co drewniane, i wciąż cieszące się wielką popularnością wśród właścicieli lokali. Znajdziemy je w sklepie Bazkar.pl.

Meble metalowe bywają bardzo dekoracyjne oraz mogą przyjmować rozmaite formy. Często stosuje się je w ogródkach gastronomicznych, choć pojawiają się także regularnie we wnętrzach.

Podobnie, jak w przypadku wyposażenia z drewna, tak i elementy metalowe trzeba nieustannie poddawać zabiegom pielęgnacyjnym. Dotyczy to przede wszystkim mebli, które przechowuje się przez dłuższy czas na zewnątrz.

Warto pamiętać, że w przypadku mebli metalowych warto stosować poduszki. We wnętrzach po prostu podnoszą komfort siedzenia na twardych siedziskach, a w ogródkach sprawiają, że goście nie poparzą nóg od nagrzanej powierzchni metalu.

Tworzywa sztuczne – nowoczesność i nawiązania do dawnych rozwiązań

Meble z tworzyw sztucznych dla restauracji cieszą się obecnie wielką popularnością.

Skąd takie zainteresowanie tego typu rozwiązaniami? Przede wszystkim wyróżnia je olbrzymia trwałość i odporność na zniszczenia, co w przypadku lokali gastronomicznych stanowi jeden z najważniejszych parametrów.

Najczęściej wyposażenie z tworzyw sztucznych dla HoReCa wytwarza się z trwałego polipropylenu, często wzmocnionego włóknem szklanym. Dzięki temu produkty są w stanie wytrzymać intensywną eksploatację, a nawet olbrzymie obciążenia. Niektóre fotele są przystosowane do tego, aby unieść ponad 200 kg, bez szkody dla konstrukcji mebla.

Meble z polipropylenu występują w dwóch wariantach. Można zdecydować się na rozwiązania:

• formowane wtryskowo,

• technorattanowe.

W pierwszym z nich kolor i forma mebla mogą być niemal dowolne. Zwiększa to funkcjonalność oraz daje solidny wybór. Powierzchnia mebli wykonywanych wtryskowo może uzyskiwać rozmaite wykończenia. Szczególną popularnością cieszą się obecnie faktury imitujące drewno lub plecionkę rattanową.

A skoro już mówimy o plecionkach, to nie można nie powiedzieć o drugim typie mebli z tworzyw sztucznych, czyli konstrukcjach z technorattanu. W ich przypadku nie mamy do czynienia z efektem plecionki, jak było powyżej, ale z prawdziwymi, wyplatanymi meblami. Jednak do wykonania jej nie używa się tradycyjnej wikliny ani rattanu, a drutu, pokrytego z zewnątrz polipropylenem, co znacząco poprawia jego właściwości w stosunku do naturalnych witek.

Produkty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i w ogródkach, gdyż nie straszne im upały, promieniowanie UV ani wilgoć.

Meble do restauracji – rozwiązania dla każdej przestrzeni

Dostępność tak wielu, mocno zróżnicowanych rozwiązań sprawia, że każdy lokal może znaleźć meble w pełni dopasowane do swoich potrzeb. Nowoczesne konstrukcje wyróżniają się trwałością, wygodą i funkcjonalnością, co przekłada się na lepszy odbiór restauracji lub kawiarni, na zwiększone zainteresowanie ze strony klientów oraz oczywiście większe zyski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here