Wypoczynek w ogrodzie

0
1334
Wypoczynek w ogrodzie

Za oknem wciąż szaro i ponuro, dlatego coraz częściej patrzymy z nadzieją w niebo w poszukiwaniu promyków słońca i z niecierpliwością czekamy, aż w końcu nadejdzie upragniona wiosna. A ten dzień zbliża się coraz szybciej, bowiem już za kilkanaście dni powitamy ciepłe dni, słoneczną pogodę i lekki, przyjemny wiaterek. Przyjazna aura sprzyja spacerom, wypoczynkowi na świeżym powietrzu, ale oznacza również konieczność uporządkowania naszych ogródków, tarasów i balkonów po zimie.
Miłośnicy ogródków już od początku marca, gdy tylko stopnieje ostatni śnieg, rozpoczynają prace porządkowe, których celem jest usunięcie wszystkich pozostałości po zimie i przygotowanie ziemi do zasiania i sadzenia nowych roślinek. Z trawników koniecznie trzeba posprzątać zeschnięte liście i połamane gałązki, które przez kilka miesięcy ukrywały się pod śniegiem. Ponadto niezbędne jest również skopanie ziemi i wytyczenie nowych grządek, na których niebawem zostaną zasiane warzywa lub kwiaty. Nadmienić należy, że każdego roku przybywa osób, które pragną mieć przy domu nie tylko duży, zielony trawnik, ale również swój mały, warzywny ogródek, w którym chcą uprawiać ekologiczne warzywa, takie jak pomidory, sałatę, rzodkiewkę czy cukinię.
Jednak w każdym ogrodzie, prócz wielu rabat i grządek, znajduje się również miejsce do wypoczynku, w którym możemy zapomnieć o trudach dnia codziennego i oddać się błogiemu lenistwu. Trzeba pamiętać, by miejsce to było nie tylko ładne, lecz także i funkcjonalne. W tym celu warto zaopatrzyć się w wygodne meble ogrodowe, które posłużą nam do wypicia popołudniowej kawy albo do poobiedniej drzemki. Obecnie możemy wybierać spośród setek produktów, ponieważ producenci prześcigają się pomysłami i oferują różnorodne rozwiązania. Niezmiennie od wielu lat dużą popularnością cieszą meble rattanowe, ponieważ są nie tylko ładne, ale również praktyczne. Mają lekką konstrukcję i są łatwe w pielęgnowaniu, ponieważ nie trzeba stosować do nich żadnych specjalnych środków do konserwacji. Coraz częściej w ogrodach spotykamy również meble z europalet, które można wykonać samodzielnie. Wiele osób decyduje się na to, aby osłonić kącik rekreacyjny przed wzrokiem wścibskich sąsiadów, dlatego stawiają różne parawany, parasole, altany, pergole albo donice z kratami, po których pną się wielobarwne krzewy. Zazwyczaj w takim kąciku znajdzie się także miejsce na grilla albo na ognisko, tak by wieczorową porą usmażyć soczystą kiełbaskę albo dobrze przyprawioną karkówkę. Jednak jeśli chcemy urządzać nocne imprezy w ogrodzie, warto zastanowić się nad odpowiednim oświetleniem. Powszechnie wiadomo, że nocą światło przyciąga różnorodne owady, zwłaszcza komary, których raczej każdy z nas woli unikać. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się wszelkie lampy odstraszające owady. Są to zarówno lampy elektryczne, wymagające podłączenia do prądu, jak również lampy solarne, które ładują się w ciągu dnia od słonecznych promieni. Dobrze dobrane oświetlenie ochroni nas przed swędzącymi ukąszeniami, ale dodatkowo sprawi, że w naszym ogrodzie będzie nastrojowo i magicznie.

http://www.designsekcja.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here