Wczasy w Grecji dla każdego.

0
1167
Wczasy w Grecji dla każdego.

Zbliża się okres wakacyjny, co przyprawia wielu ludzi o ból głowy. Biura podróży oferują nam tyle wycieczek, że nie wiadomo, gdzie się udać. Bez różnicy, czy gdzieś już byliśmy, czy to będzie pierwsza zagraniczna wycieczka.
Jest jednak kilka kierunków, które każdego roku cieszą się ogromną popularnością. Z resztą nie bez przyczyny. Często Polacy decydują się na wczasy w Grecji – gorący klimat, ciepłe morze i wiele pięknych miast, zabytków i kościołów. Grecja to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Ale od początku.
Grecja położona jest południu Bałkanów. Ma dostęp aż do czterech mórz – Egejskiego, Kreteńskiego i Jońskiego, dzięki czemu, praktycznie wszędzie znajdziemy plażę. Zwykle nie marzniemy w Grecji, chyba, że wybierzemy się tam zimą. Warto dodać, że Grecja to też wiele pięknych wysp. Największą z nich jest Kreta, która obfituje w szerokie plaże i piękną naturę. Warto również odwiedzić wyspę Zakynthos. Znajduje się tam jedna z najpiękniejszych plaż na świecie – Zatoka Wraku, czyli miejsce, które stało się wizytówką Grecji.

Kolebka starożytnej kultury.
Grecja słynie również z wielu zabytków starożytności. To właśnie tam powstała jedna z pierwszych kultur świata, o której do dziś słyszymy. Będąc w Grecji możemy zobaczyć mitologiczny Olimp, a w Atenach, czyli stolicy państwa, trzeba zobaczyć starożytny Akropol. Grecy słynęli również z teatrów, a najwspanialszy z nich możemy zobaczyć na Peloponezie – Amfiteatr w Epidauros. Teatr stworzony około 330 roku dla 14 tysięcy widzów słynie ze świetnej akustyki. Bez żadnych wzmacniaczy dźwięku, z każdego miejsca na widowni można usłyszeć osobę mówiącą na scenie. Poza tym na wyspie można zobaczyć Świątynię Artemidy, Termy czy stadion i gimnazjon.
W Grecji jest wiele pięknych zabytków, które zaskoczą nas naszym kunsztem. Starożytność możemy poczuć tam na każdym kroku.

Co jeszcze?
Świetną atrakcją jest Santorini, które na pierwszy rzut oka nie wyda nam się wyjątkowe, jednak każdy, kto chociaż raz odwiedził to miasto, wraca tam przy każdej okazji. Całość wyróżnia się zespołem białych budynków z niewyobrażalnie niebieskimi dachami. Wysepka jest pochodzenia wulkanicznego, dlatego także posiada bardzo ciekawy układ terenu. To za mało? Grecja ma do zaoferowania dużo więcej. Kolejne z najpiękniejszych miejsc na Ziemi to tak zwane meteory. Piaskowe skały wznoszą się na pół kilometra do góry, a na ich szczycie znajduje się zespół budynków klasztoru prawosławnego. Kiedyś wszystkie materiały, a nawet ludzie, dostawali się tam na linach, obecnie zbudowano schody i pomosty, aby trochę ułatwić życie turystom.

Wszystko, czego dusza zapragnie.
Grecja to kraj idealny dla każdego. Piękne plaże i ciepłe morze umilą czas osobą potrzebującym odpoczynku, a piękne zabytki i przyroda idealnie sprawdzi się dla każdego, lubiącego piękne widoki. Podsumowując ofertę turystyczną Grecji, na pewno znajdziemy tam wszystko, czego tylko dusza zapragnie. No może poza narciarstwem i ośnieżonymi stokami górskimi. Jednak letnie wakacje w Grecji można powtarzać, co roku, znajdując za każdym razem nowe, zachwycające perełki, a co więcej, taka przyjemność obecnie nie jest aż tak droga.

http://www.czas-wakacji.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPod dachami Paryża
Następny artykułWszystko zależy od nas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here