Rejsy jachtem – czas zaplanować wymarzone wakacje

0
1857

Trwająca jeszcze zima nie kojarzy się jakoś szczególnie z wypoczynkiem, chyba że kusi nas wyjazd na narty. Jednak wiele osób już teraz zaczyna planować swój wakacyjny urlop. Dzięki temu mogą choć na chwilę zapomnieć o wszechobecnym chłodzie i panujących za oknem ciemnościach. Zapobiegawczy i planujący z wyprzedzeniem mają do dyspozycji większy wybór ofert. Na tegoroczne wakacje szczególnie polecane są rejsy.

Dlaczego warto wybierać rejsy?

Rejsy to coraz popularniejsza, a jednocześnie wciąż oryginalna forma wypoczynku. Żeglowanie jest ciekawe, fascynujące, a nawet trochę wymagające. Po powrocie do domu na pewno będzie o czym opowiadać. Nie zabraknie również powodów do dumy, ponieważ rejsy dają sporo okazji do zmierzenia się z różnymi wyzwaniami. Pod tym względem niewątpliwie przeważają nad tradycyjnym wypoczynkiem w kurorcie, gdzie większość czasu spędza się na plaży bądź przy hotelowym basenie.

Współczesnym ludziom często brakuje aktywności fizycznej. Sporą część roku spędzają albo za służbowym biurkiem, albo na domowej kanapie. Latem dobrze jest spróbować czegoś innego. Skorzysta na tym nie tylko ciało, ale również i psychika.

Rejsy to świetna okazja do zobaczenia wielu ciekawych miejsc i to podczas jednego urlopu. Kolejne porty na trasie to na ogół miasta i miasteczka o wielowiekowej tradycji. Ludzie podróżowali bowiem drogą morską od tysięcy lat. Przybrzeżne miejscowości rozwijały się, a obecnie jest tam sporo do zwiedzania.

Korzystając z oferty armatorów, klienci zyskują również możliwość delektowania się lżejszą i zdrowszą dietą. Specjaliści zajmujący się żywieniem od lat alarmują, że Polacy jedzą zdecydowanie za mało ryb. Wczasy na statku czy jachcie to dobra okazja, by do jadłospisu włączyć więcej świeżych i pysznych zarazem owoców morza. Rejsy to rozwiązanie polecane zatem tym, którzy chcą:

  • spędzić czas nieco aktywniej niż na co dzień, 
  • przełamać żywieniową rutynę,
  • zwiedzić w krótkim czasie wiele ciekawych miejsc.

Rejsy po Europie i nie tylko

Latem polscy turyści chętnie opuszczają ojczyznę i wybierają się na bardziej egzotyczne wczasy. Planując rejsy, pod uwagę warto wziąć chociażby Chorwację czy Grecję. Z pomocą w wyszukiwaniu najlepszych ofert przychodzi internet. – Z pomocą naszego serwisu można w kilku prostych krokach zaplanować całą swoją podróż. Nie tylko wybrać rejs o najciekawszym programie, ale też dopasować odpowiednie połączenia lotniczne i znaleźć noclegi – przekonuje konsultant internetowej wyszukiwarki rejsów i lotów Rejsomat.pl.

Morze Śródziemne i jego północno-wschodnia adriatycka część to swoista mekka dla turystów znad Wisły. Można się tam łatwo i szybko dostać, pogoda jest wyśmienita, a próbowanie diety śródziemnomorskiej to bardzo interesujące kulinarne doświadczenie. Grecję polecić można miłośnikom architektury starożytnej, z kolei Chorwacja to miejsce idealne dla osób ceniących sobie wypoczynek na łonie nieskażonej natury.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się jednak także odleglejsze rejsy. Kuszą chociażby rejsy na Karaibach, piękne wyspy, na których wypoczywa się niczym w raju. Wbrew pozorom organizowane w tamtym regionie rejsy wcale nie są jakoś szczególnie drogie. Owszem, trzeba liczyć się z nieco wyższym rachunkiem niż za żeglowanie po Starym Kontynencie. Niemniej jednak dwutygodniowy rejs po Karaibach z całą pewnością zasługuje na miano turystycznej przygody życia. Nie bez powodu wyspy te cieszą się tak dobrą sławą i często pojawiają w filmach czy teledyskach. Jeżeli ma się już na koncie doświadczenia z żeglowaniem po Polsce, warto ruszyć na nieznane wody Europy i świata, gdzie można dalej szlifować swoje żeglarskie umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here