Poznaj najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej!

0
1532
Chirurgia plastyczna - lekarz pokazujący pacjentce implanty piersi

Jeszcze niedawno chirurgia plastyczna i wykonywane w jej ramach zabiegi były traktowane jako fanaberie zamożnych ludzi, którzy chcą doścignąć lansowane przez media kanony piękna. Na szczęście takie postrzeganie zabiegów chirurgii plastycznej to już przeszłość. Jest to bowiem nowoczesna, prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny, która dzięki bezpiecznym i coraz mniej inwazyjnym metodom pozwala się pozbywać kompleksów, a w wielu przypadkach również leczyć czy odzyskiwać sprawność.

Z tekstu dowiesz się:

  • kiedy warto rozważyć operację plastyczną,
  • jakie są najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej.

Chirurgia plastyczna jeszcze do niedawna kojarzyła się z gwiazdami i celebrytami, którzy w pogoni za promowanym przez media ideałem piękna niejednokrotnie przesadzali z ingerencjami w organizm, tracąc naturalny wygląd, a nawet oszpecając się licznymi operacjami plastycznymi. Na szczęście takie myślenie odchodzi już do przeszłości – nowoczesna chirurgia plastyczna jest bowiem dziedziną medycyny, którą pozwala na coraz bardziej innowacyjne, mało inwazyjne i bezpieczne zabiegi pozwalające korygować lub niwelować niedoskonałości w wyglądzie czy funkcjonowaniu ciała.

Kiedy warto rozważyć operację plastyczną?

Operacja plastyczna nosa nie tylko poprawia jego estetykę, ale też pozwala się pozbyć problemów z oddychaniem czy nawracającymi infekcjami. Odstające uszy bywają nie tylko drobnym defektem estetycznym, ale także skutkiem poważnych wypadków – zabiegi chirurgii plastycznej pozwalają odtworzyć ich naturalny wygląd. Zbyt duże piersi mogą być poważnym obciążeniem dla kręgosłupa, powodować bóle i stany zwyrodnieniowe. W takich sytuacjach chirurgia plastyczna pozwala zmniejszyć piersi, przywracając pacjentce komfort codziennego funkcjonowania.

Chirurgia plastyczna Warszawa – najpopularniejsze zabiegi w klinice Estell

Nowoczesne operacje z zakresu chirurgii plastycznej w Warszawie są wykonywane w klinice Estell, która zapewnia pacjentom indywidualne podejście, dostęp do innowacyjnych metod operacyjnych oraz opiekę doświadczonych chirurgów plastyków. Jakie zabiegi chirurgii plastycznej z oferty Estell cieszą się szczególnym zainteresowaniem pacjentów?

  1. Powiększanie piersi

Powiększanie piersi jest jedną z najpopularniejszych operacji plastycznych. Zgłaszają się na nią panie, dla których niewielkie piersi są powodem kompleksów, zaniżonej samooceny czy kłopotów z nawiązywaniem relacji intymnych. Należy jednak pamiętać, że podczas operacji można nie tylko powiększyć rozmiar biustu, ale również poprawić jego kształt, ujędrnić go czy uzyskać symetryczny wygląd obu piersi. W zależności od indywidualnych potrzeb i wskazań powiększanie piersi może polegać na użyciu implantów lub przeszczepieniu własnej tkanki tłuszczowej. Operację plastyczną piersi przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Trwa ona od 1 do 2 godzin (w zależności od wybranej metody). Pacjentka może wrócić do pracy po około 7-10 dniach od zabiegu, przez 6-8 tygodni powinna jednak nosić specjalny biustonosz elastyczny. Do regularnych treningów można powrócić po około 3 miesiącach.

  1. Lifting twarzy

Lifting twarzy to nowoczesny zabieg chirurgii plastycznej, który pozwala w spektakularny sposób odmłodzić twarz o nawet 15 lat. Oczywiście operacja jest poprzedzona konsultacjami z chirurgiem – wyklucza on istnienie przeciwwskazań, planuje zakres operacji oraz jej przebieg. Ogólnie lifting twarzy polega na wykonaniu cięć w okolicach małżowin usznych oraz przemieszczeniu ku górze (lub usunięciu) nadmiaru skóry. Następnie miejsca cięć są zaopatrywane szwami. Jeśli jest taka potrzeba, lifting twarzy można połączyć z plastyką powiek górnych i/lub dolnych, a także liftingiem szyi. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym z analgosedacją. Okres rekonwalescencji trwa do 3 tygodni, a ostateczne efekty można ocenić po 3-6 miesiącach.

  1. Operacja plastyczna nosa

Zabiegi chirurgii plastycznej w obrębie nosa są wykonywane nie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych. Zniekształcenia nosa, takie jak garb, skrzywienie, opadanie czubka czy zapadanie się skrzydełek, nie tylko negatywnie wpływają na wygląd pacjenta, ale mogą być również przyczyną jego kłopotów z oddychaniem, bezdechu sennego, przewlekłego kataru i innych nieprawidłowości. Operacje plastyczne nosa – w zależności od indywidualnych potrzeb – mogą być wykonywane w obrębie przegrody nosowej, tkanki chrzęstnej i/lub tkanki kostnej, bez widocznych cięć z zewnątrz (metoda zamknięta) lub poprzez niewielkie cięcie na słupku nosa (metoda otwarta). Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i wymaga całodobowej hospitalizacji. Ostateczne efekty operacji można zobaczyć po 6-12 miesiącach. W tym czasie należy chronić nos przed wszelkimi urazami.

To oczywiście tylko kilka przykładów. Popularne zabiegi chirurgii plastycznej to również plastyka uszu, plastyka brzucha czy operacje usuwania przerośniętego gruczołu piersiowego u mężczyzn (ginekomastia). Takie zabiegi pozwalają pozbyć się nie tylko kompleksów, ale też problemów zdrowotnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here