Pomysły na kanapki do szkoły lub pracy

0
1954
Pomysły na kanapki do szkoły lub pracy

Wydaje się, że tak powszechne danie jak kanapka towarzyszyło nam od zarania dziejów. Trzeba jednak rozwiać wszelkie wątpliwości – ludzie starożytni nie zaczynali swojego dnia od pieczywa z ulubionymi dodatkami. Historia kanapki jest jednak całkiem długa i bardzo ciekawa!

Historia kanapki

Co prawda początków kanapki można doszukiwać się w średniowieczu lub nawet w I w p.n.e. (warto poczytać więcej o postaci rabina Hilela Starszego), to przyjmuje się zazwyczaj, że pierwsza wzmianka na temat kanapki (w formie, która obecna jest dzisiaj) pojawiła się w 1762 roku. Wszystko za sprawą 4. hrabiego… Sandwicha. Dokładnie! To właśnie brytyjski arystokrata John Montagu podczas długiej gry w karty poprosił swego lokaja, aby podał mu soloną wołowinę włożoną pomiędzy dwie kromki chleba. Z początku jedzenie w takiej formie nie spotkało się z aprobatą, gdyż spożywanie posiłku rękami łamało podstawy dobrego wychowania i etykiety. Z czasem zwyczaj ten jednak upowszechnił się. W XX wieku kanapki stały się niezwykle popularne ze względu na wprowadzenie do sprzedaży krojonego chleba. A dzisiaj jak to wygląda? Obecnie cały świat je kanapki (lub jak ktoś sandwiche)!

Przepyszne kanapki – nasze propozycje

Każdy ma jednak ulubione wersje tej potrawy. Niektórzy lubują się w prostocie (vide chleb posmarowany masłem z dodatkiem pokrojonych pomidorów), natomiast inni uwielbiają bogactwo dodatków ukrytych pomiędzy dwiema warstwami pieczywa. Obydwa warianty mają z pewnością swój urok (i niepowtarzalny smak).

My również kochamy kanapki i z tego powodu wybraliśmy cztery przepyszne pomysły na kanapki, które można wziąć do pracy, do szkoły lub na piknik (o ile pogoda na to pozwala). Oto one:

Życzymy smacznego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here