Oprawa LED – gdzie warto ją zamontować?

0
2543

Oprawy LED to coraz popularniejsze rozwiązanie w naszych domach. Czym wygrywają z tradycyjnym oświetleniem? Czy sprawdzą się w każdym pomieszczeniu? W tym artykule znajdziesz informacje, dlaczego oprawy ledowe są tak popularne i gdzie warto je zamontować.

Oprawa LED – dlaczego warto w nią zainwestować?

Żarówki ledowe w konfrontacji ze zwykłymi żarówkami wypadają lepiej. Główną zaletą oświetlenia LED jest na pewno jego energooszczędność. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek pobiera ono niewielką ilość prądu (około kilkunastu wat). Inwestycja w oświetlenie ledowe pomoże więc nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również energię, co jest korzystne także dla środowiska. Oprócz tego żarówki ledowe służą swoim właścicielom nawet przez kilkanaście lat. Nie grozi im też nagłe przepalenie, jak to się często dzieje przy żarówkach tradycyjnych. W skali kilku lat użytkowanie oświetlenia ledowego jest na pewno bardziej opłacalne niż korzystanie ze zwykłych żarówek.

Gdzie zamontować oprawę LED?

Oświetlenie ledowe można zamontować praktycznie wszędzie, jednak szczególnie poleca się korzystanie z żarówek LED w łazienkach, kuchniach i pomieszczeniach biurowych – mówi ekspert z serwisu lampy.pl. – Warto też rozważyć wymianę żarówek zwykłych na żarówki LED w całym domu. Pozwoli to zaoszczędzić i energię, i pieniądze.

Dzięki temu rozwiązaniu można łatwo doświetlić pomieszczenie, co jest szczególnie ważne dla osób, które pracują przy komputerze (przez co szybciej męczą wzrok). Oświetlenie LED jest łagodniejsze dla oczu i zapewnia komfort pracy przed ekranem.

Oprawa LED sufitowa

Jeżeli chodzi o oprawę LED sufitową, to warto rozważyć zamontowanie jej szczególnie w pomieszczeniach, z których często się korzysta. Warto też dobrać do nich odpowiednie lampy: obecnie na rynku jest bardzo duży wybór przeróżnych kształtów i kolorów. Dzięki temu bardzo łatwo można dopasować konkretne modele do wystroju pomieszczenia. Szczególnie popularne są regulowane lampy LED, które pozwalają na takie dopasowanie kąta padania światła, żeby maksymalnie doświetlić pomieszczenie.

Oprawa LED zewnętrzna

Niewątpliwą zaletą zewnętrznych opraw LED jest fakt, że zapewniają wystarczającą jasność do oświetlenia ganku lub ogrodu. Zwiększa to bezpieczeństwo, ponieważ w oświetlonym ogrodzie trudniej przeoczyć ostre narzędzia lub korzenie drzew, o które można się zranić. Zapewnienie dobrego oświetlenia zwiększa widoczność i pozwala na uniknięcie nieszczęśliwych wypadków. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju lampy LED, jak na przykład kinkiety, słupki oświetleniowe, lampy na cokół, a nawet reflektory zewnętrzne.

Oprawa LED schodowa

Dobrym pomysłem jest również zastosowanie oprawy ledowej do oświetlenia schodów – mówi ekspert z serwisu lampy.pl. – Dzięki temu nie trzeba zapalać górnego światła, żeby dostać się na piętro, a oprawa LED dodatkowo nadaje romantycznej atmosfery w mieszkaniu. Najczęściej montuje się wpuszczane reflektory pod poręczą, we wnękach lub bezpośrednio pod stopniami.

Oprawa LED do łazienki

Oprawa LED w łazience to sposób nie tylko na doświetlenie pomieszczenia, ale również na zamontowanie światła, które stworzy romantyczną atmosferę na przykład podczas kąpieli. W łazience można zastosować oprawę sufitową, która rozświetli pomieszczenie (jest to szczególnie ważne w przypadku małych pokoi) i optycznie je powiększy, lub zdecydować się na zainstalowanie wpuszczanych reflektorów we wnękach albo nad lustrem.

Zastosowanie lamp LED zależy przede wszystkim od potrzeb mieszkańców domu. Niektórzy będą montować lampy LED w sufitach, ponieważ chcą rozświetlić małą łazienkę i optycznie ją powiększyć, a niektórzy będą woleli postawić na romantyczną atmosferę wieczorami. W tym celu zwykle montuje się oświetlenie LED we wnękach.

Zastosowań oświetlenia ledowego jest wiele, jednak wszystkie mają wspólną cechę: pozwalają znacznie zaoszczędzić na energii, a co za tym idzie – oszczędzają pieniądze. Warto więc poważnie przemyśleć wymianę tradycyjnych lamp na ledowe. Dzięki bogatej ofercie projektantów  z pewnością znajdziemy modele, które przypadną nam do gustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here