Okna plastikowe – jakie mają zalety, a jakie wady?

0
1406
Okna plastikowe – jakie mają zalety, a jakie wady?

Okna plastikowe są jednymi z najczęściej wybieranych rodzajów okien. Jakie zalety i wady posiadają? O tym piszemy w artykule.O zaletach słów kilka
Niepalność PCV i możliwość samowygaszenia to jedna z zalet okien plastikowych. Ponadto są to okna odporne na działanie większości czynników atmosferycznych (choć są wyjątki), a także pleśni i grzybów. Praktycznie nie wymagają konserwacji. Nie bez znaczenia jest także cena – są one zazwyczaj tańsze od drewnianych okien. Okno plastikowe wysokiej jakości posłuży na długie lata.

Wady okien PCV
Tam gdzie są zalety, są i wady. Jak wspomnieliśmy, okna plastikowe są dość odporne na działanie czynników atmosferycznych, jednak długotrwała ekspozycja na silne promienie słoneczne może powodować odkształcenia. Szczególnie okna w ciemnych kolorach nagrzewają się szybciej, więc są bardziej podatne na zmiany kształtów, a także odbarwienia. Zbyt sztywne osadzenie okna w murze może powodować pęknięcia, tak więc montaż ma bardzo duże znaczenie. Pamiętajmy też, że wybór koloru jest ostateczny – w przypadku okien plastikowych nie pomalujemy ich farbą, jeżeli dotychczasowa kolorystyka już się znudzi.

http://www.czarnobiale.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOgrodzenia na działkach
Następny artykułOzdobne ogrodzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here