Obiekty w przestrzeni kosmicznej

0
1273
Obiekty w przestrzeni kosmicznej

Wszechświat jest ogromnym, niezmierzonym obszarem zawierającym w sobie wszystko to co widzimy na mapach, zdjęciach oraz przez teleskop. Istnieje także podział na materię (widzialną) oraz antymaterię (niewidzialną), lecz badania na tym polu są dopiero w początkowej fazie i opierają się bardziej na teoriach niż rzeczywistej praktyce.
Nasz układ słoneczny składa się z gwiazdy czyli słońca, planet wraz z ich księżycami oraz materii będącej pozostałością po formowaniu się ciał niebieskich. Do tych mniejszych elementów zaliczają się komety, asteroidy, meteory i formacje takie jak odłamki tworzące słynne pasy Saturna.
Co to jest kometa? Jest to skalny, lodowy obiekt posiadający do kilku kilometrów średnicy, nie posiadający stałej orbity. Przemieszcza się w przestrzeni kosmicznej w sposób nie do końca przewidywalny przez swoją małą masę, przez co duże planety są w stanie wpłynąć na jego tor lotu. Są niebezpiecznymi obiektami, które mogły stać za wyginięciem dinozaurów na naszej planecie.
Co to są asteroidy? Są to zwykle drobne odłamki skalne, nie zagrażające naszej planecie dzięki atmosferze, w której są spalane. Niebezpieczne są za to dla statków kosmicznym.
Co to są meteory? Podobnie jak komety są to obiekty bez stałej orbity, potrafiące przebić się przez atmosferę ziemi i dokonać sporych zniszczeń. Nie są tak duże jak komety i raczej nie spowodują zniszczenia całego życia na planecie.
Mimo, że kosmos wydaje się pusty to w rzeczywistości wiele się w nim dzieje, może przez to od 50 lat nie było żadnej załogowej misji na Księżyc lub Marsa?

http://www.kosmetomania.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here