Naturalne farbowanie

0
1497
Naturalne farbowanie

Bardzo często chcemy mieć inny kolor włosów niż ten nasz naturalny. Farby pomagają nam go zmienić, ale nadmierne używanie farb powoduje, że włosy stają się słabe i szybko się niszczą. Prawie od zawsze popularne były naturalne farby, czyli oparte na różnego rodzaju produktach naturalnych. Najczęściej naturalne farby do włosów są z henną i indygo, nadają one blask włosom, głęboki kolor i powodują, że włosy stają się grubsze i zdrowsze.
W tym przypadku zawsze ostateczny efekt koloryzacji włosów zależny jest od koloru wyjściowego włosów. Jednak faktem jest, że po użyciu naturalnych farb do koloryzacji włosów włosy mają głęboki kolor a wspomniane farby naturalne w pełni pokrywają siwe włosy.
Farby są w stu procentach ekologiczne i naturalne, nie ma w nich nic z chemii. Do kolorów używa się różnego rodzaju ziół, ponadto farby naturalne są delikatne dla skóry głowy i nie przesuszają jej.
Naturalne farby nie posiadają w swoim składzie amoniaku, odbudowują włosy i regenerują. Dobrze jest używać do koloryzacji farb naturalnych, ponieważ nie tylko pomagają one zmienić kolor naszych włosów ale także doskonale je pielęgnują.
Wybór barw, odcieni i kolorów w tego rodzaju farbach jest ogromny. Włosy, na które nakłada się farby naturalne są doskonale odżywione przez co mają połysk, są zdrowe, nie przetłuszczają się i nie wysuszają.
Farby naturalne mają długi okres działania, łatwo nie zmywają się, doskonale pokrywają siwe włosy i dają przepiękne kolory naszym włosom.
Dodatkowo, niektóre farby naturalne, wzbogacone są o olejek organowy, który posiada właściwości antyutleniające oraz fitokeratynę, która zwiększa objętość włosów i wzmacnia je. W naturalnych farbach stosuje się także masło z pestek winogron, które restrykturyzuje strukturę włosa. Naturalne farby są przyjazne naszym włosom i dobry ich wybór znacznie może polepszyć stan włosów i wpłynąć na ich doskonały wygląd.
Skład farb naturalnych jest różny, jednak zawsze są to składniki naturalne. Obok henny, czy indygo, stosuje się brzozę, rumianek, aloes, jeżówkę czy oczar wirginilski. Tyle ile jest ziół tyle jest kombinacji farb i kremów naturalnych. Do różnych odcieni i barw są różne zioła, ponieważ jedne rozjaśniają włosy a inne robią je ciemniejszymi. Jednak końcowy efekt koloryzacji zależy od koloru jaki jest naturalny, dlatego użycie tej samej farby naturalnej u różnych osób może dać inny odcień a nawet inny kolor. Dobieranie farb naturalnych powinno przebiegać dokładnie i należy się zawsze odpowiednio zastanowić jaki chcemy mieć kolor włosów na głowie.
Naturalne farby do włosów można kupić w sklepach internetowych i w specjalnych drogeriach sprzedających naturalne kosmetyki. Korzystanie z tego rodzaju farb znacznie wpłynie na jakość i poprawę naszych włosów. Wśród oferty farb naturalnych wybór jest ogromny i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Tego rodzaju produkty są certyfikowane i absolutnie zdrowe dla człowieka. Warto więc zdecydować się na skorzystanie z farb naturalnych, można dzięki nim znacznie poprawić stan i wygląd swoich włosów.

http://www.silvanspa.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRzęsy
Następny artykułPozycjonowanie Googla

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here