Najmodniejsze materiały do produkcji lamp

0
2082
Najmodniejsze materiały do produkcji lamp

Lampy to podstawa dla budowania funkcjonalności wnętrz. Całościowy, praktyczny system oświetleniowy pozwala na wygodne przemieszczanie się oraz wykonywanie wszystkich potrzebnych czynności. Wybór odpowiednich produktów powinien jednak skupiać się nie tylko na aspektach typowo utylitarnych. Lampa musi także być po prostu piękna. Wpływa bowiem na całościowy odbiór przestrzeni. Podczas wybierania każdej oprawy oświetleniowej, trzeba zatem zwracać uwagę na jej design oraz zastosowane materiały, często stanowiące główny element dekoracyjny.

Pojedynczo czy w zestawie?

Wybór produktów oświetleniowych do wnętrza nie może być oderwany od rzeczywistości oraz charakteru całego wnętrza. Lampy powinny dopełniać stylizacji lub stawać się w nich najważniejszym akcentem dekoracyjnym. Aby osiągnąć taki efekt produkty oświetleniowe powinny pasować wyglądem do stylu aranżacyjnego oraz pozostałych elementów wyposażenia.

Dopasowanie właściwego materiału, z którego wykonano lampę, staje się zatem ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji zakupowych.

O czym jeszcze pamiętać? W domowych warunkach rzadko kiedy wprowadzamy do wnętrza tylko jedną lampę. Zazwyczaj używamy przynajmniej kilku opraw. Dlatego warto zadbać o to, żeby należały do jednej serii, miały wspólne elementy stylistyczne oraz były wykonane z tego samego materiału. To skuteczna droga do zbudowania praktycznego oraz spójnego wizualnie systemu oświetleniowego do małej i dużej przestrzeni.

Najmodniejsze produkty oświetleniowe – z jakich materiałów powinny być zrobione?

Stylistyka domowych produktów oświetleniowych zmienia się w każdym sezonie. Często projektanci stawiają na konkretne materiały, które stają się obowiązującym trendem, pojawiającym się później we wszystkich przestrzeniach.

Co zatem jest modne w obecnym sezonie? Jakie materiały zyskały szczególne względy u designerów oraz u osób kształtujących trendy oświetleniowe na świecie?

Tkaniny – naturalność i przytulność

Rok 2020 stawia na naturalność oraz ekologiczne rozwiązania. Z tego względu ponownie sięga się po rozmaite tkaniny. Modne abażury wykonuje się z naturalnych tkanin. Chętnie używa się surowego płótna, o grubej fakturze i splocie. Abażury występują w naturalnych kolorach, choć zdarzają się także warianty w uniwersalnych odcieniach czerni, bieli i szarości. Niekiedy możemy trafić na wyraziste i mocne wzory geometryczne.

W jakich aranżacjach produkty tego typu sprawdzają się najlepiej? Tkaniny stanowią idealne uzupełnienie dla wnętrz w stylu skandynawskim, zwłaszcza proste, cylindryczne abażury lamp stojących i wiszących. Warto także z pomocą takich produktów nieco ocieplić przestrzenie minimalistyczne i klasyczne lub urozmaicić pomieszczenia nawiązujące do nurtu globalnego nomady, czyli pełne rozmaitych przedmiotów i dodatków.

Metal – klasyka w nieco innym wydaniu

Wciąż wielką popularnością cieszą się oczywiście lampy metalowe, które znajdziemy w sklepie https://azzardo.com.pl/. Wpisują się w niemal wszystkie stylizacje. Surowiec daje olbrzymie możliwości – produkty oświetleniowe mogą być nowoczesne, w stylu retro lub wpisywać się w pomieszczenie industrialne.

Szczególnie chętnie sięga się po metale kolorowe, zwłaszcza miedź i mosiądz o pięknych, intensywnych kolorach, dodających blasku każdej aranżacji. Wykonuje się z nich duże, dekoracyjne osłony na źródła światła. Nawet jeśli mają on prostą, cylindryczną formę i tak bywają zdecydowanie bardziej dekoracyjne niż standardowe rozwiązania.

Beton – surowość o eleganckim wyrazie

Niektórzy wolą jednak nieco bardziej surowe rozwiązania. Dla miłośników ascetycznej prostoty w stylu industrialnym stworzono szereg lamp o osłonach odlanych z betonu. Są ciężkie i masywne. Ich główną ozdobą staje się chropowata faktura oraz naturalny odcień surowca.

Beton chętnie wykorzystuje się w lampach wiszących lub stojących. Często stosuje się produkty tego typu w aranżacjach loftowych lub w stylu modern vintage.

Wiele osób decyduje się na zamontowanie ich w salonach nad zestawami mebli wypoczynkowych albo nad wyspą kuchenną w kuchni. Lampy łączą maksymalną funkcjonalność z ciekawym, oryginalnym designem.

Drewno – naturalność i bycie eko w domowych warunkach

Na koniec wspomnimy jeszcze o szczególnie lubianym surowcu, który tak naprawdę nigdy nie wychodzi z mody. Mowa oczywiście o drewnie. W obecnym sezonie bywa ono jednak wykorzystywane w nieco większym zakresie niż dotychczas. Stosuje się je nawet zamiast szklanych kloszy, do zbudowania całościowych konstrukcji oświetleniowych, uzupełniających przyjemne i przytulne aranżacje.

W jakich pomieszczeniach sprawdzają się najlepiej? Idealnie nadają się do pomieszczeń w stylu skandynawskich oraz klasycznym, choć łatwo wpisują się też w inne minimalistyczne wnętrza.

Style i materiały a przytulne wnętrze

Tworząc aranżację oświetleniową, trzeba pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku. Mody i tendencje zmieniają się regularnie, a lampy we wnętrzach pozostają. Warto zatem inspirować się nowymi pomysłami od światowych projektantów, zachowując jednak własną opinię.

W końcu moda przeminie, a lampy zostaną w naszych domach na dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here