Lodówka dla dużej rodziny – pomagamy wybrać

0
2225

Jeśli kupujemy dużą rodzinną lodówkę, musimy zwrócić szczególną uwagę na kilka rzeczy. Na pewno musi być pakowna i praktyczna, ale także wydajna i energooszczędna. Pojemna lodówka to podstawa dla dużej rodziny. Jest wiele modeli spełniających te kryteria i potrzeby, np. lodówki Samsung czy Beko. Poniżej podpowiadamy, jak wybrać konkretne urządzenie.

Zainteresowały Was lodówki do zabudowy? A może lodówki wolnostojące? Samsung, Electrolux czy inni producenci mają w swojej ofercie naprawdę sporo modeli. Można bez problemu wybrać model idealny dla singla, jak i dla dużej rodziny.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki?

Jeśli gotujesz codziennie, musisz zadbać o to, aby przyrządzać posiłki ze świeżych produktów – podpowiadamy, jak wybrać idealną lodówkę dla naszej rodziny. Wybór na rynku jest ogromny – polecamy m.in. lodówki Samsung, Electrolux, Beko itd.

Warto wybrać urządzenie z pojemną komorą chłodzącą oraz zamrażalnikiem, gdyż umożliwi nam to przechowywanie sporej ilości żywności. Samsung Side By Side czy inne modele będą idealne. Duże zakupy to standard w wieloosobowej rodzinie, ale zapasy też się przydają. Wybierz model zapewniający optymalny poziom temperatury i wilgotności, wyposażony w automatyczny system odszraniania.

Lodówki Side by Side

Jedną z godnych uwagi serii są lodówki Side by Side, które wyróżniają się położeniem zamrażalnika obok chłodziarki. To duża wygoda dla osób często korzystających z zamrażalnika. Ponadto ułatwia to korzystanie z innych modnych rozwiązań, np. z kostkarki. Na rynku jest wiele takich modeli – Samsung Side by Side, Bosch czy LG.  Jest pakowna, ale zajmuje jednak więcej miejsca niż zwykła.

Lodówki multidoor

Samsung Side by Side to jedno z rozwiązań, ale popularne stały się też sprzęty multidoor. Ten rodzaj lodówki wyposażono w kilkoro drzwi, co czyni go niezwykle wygodnym sprzętem. Można mianowicie korzystać z różnych komór niezależnie od siebie, nie obniżając temperatury wewnątrz. Ponadto wydłuży to żywotność naszego sprzętu. Trzeba wybrać solidny model, gdyż zdarzają się usterki zawiasów. Trzeba też przygotować się na niemały wydatek.

Lodówki wolnostojące

Lodówki wolnostojące – Samsung, Hotpoint czy innego producenta – to dobry wybór dla tych, którym nie zależy na nowoczesnych funkcjach i urządzeniu pod zabudowę. Trzeba jednak odpowiednio rozplanować sobie przestrzeń, gdyż inaczej nawet najlepsza lodówka może zaburzyć przestrzeń i aranżację kuchni. Zaletą tego typu lodówek jest jednak cena. Porównaj poszczególne modele – np. lodówki Samsung czy firmy Amica – a na pewno znajdziesz odpowiednią dla dużej rodziny.

Coraz więcej modeli ma ponadto wyświetlacze i system dotykowego sterowania temperaturą, wbudowany głośnik umożliwiający słuchanie muzyki z Internetu itd. W wybranych można nawet wyświetlić obraz z telewizora! Nowoczesne systemy stosowane są przez liczne firmy, a rozwiązania te na pewno spodobają się dzieciom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here