Leśny plakat, czyli dekoracja, która zbliży nas do natury

0
1265
Leśny plakat, czyli dekoracja, która zbliży nas do natury

Metamorfoza wnętrza nie musi być wcale trudna ani czasochłonna. Powiemy nawet więcej: może być tak prosta i przyjemna, jak wybranie się na spacer do lasu. Dlaczego akurat takie porównanie? Bo w tym artykule chcemy przedstawić leśne plakaty, dzięki którym namiastka przyrody rozgości się w naszych czterech ścianach i zrobi to w naprawdę wielkim stylu!

Inspiracja naturą to zawsze dobry pomysł, jeśli chodzi o urządzanie mieszkania. Malownicze pejzaże przecież nigdy nie wychodzą z mody i zachwycająco się prezentują bez względu na obowiązujące właśnie trendy. Co równie istotne, możemy być miłośnikami każdego stylu dekoratorskiego – vintage, skandynawskiego czy industrialnego – i w każdym z tych wariantów przepięknie będzie się prezentował nastrojowy plakat. Las ma bowiem wiele różnych twarzy, o czym za chwilę się przekonamy.

Dekoracja w dawnym stylu

Dekoracja w dawnym stylu

https://myloview.pl/plakaty/wg-kategorii/natura/las/

Dodatki stanowią niezwykle istotny element wyposażenia wnętrza. To dzięki nim przestrzeń nabiera niepowtarzalnego charakteru, a pomieszczenie, które wcześniej nie miało w sobie wyrazistości, zamienia się w efektowną stylizację. Zaczniemy od propozycji, która z pewnością przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom przytulnych aranżacji, ale także wielbicielom estetyki retro. Będzie to bowiem plakat przywodzący na myśl starą fotografię. Dzięki odpowiedniej kolorystyce i ciepłemu światłu, pejzaż wygląda dokładnie jak na zdjęciu wykonanym dawnym aparatem fotograficznym. Jeśli zależy nam na ozdobie, która odznacza się nastrojowością, zdecydujmy się na przedstawienie leśnej polany skąpanej w promieniach porannego słońca. Jeśli natomiast lubimy modne rozwiązania i szukamy dekoracji, która jest absolutnym hitem, wówczas propozycją nie do odrzucenia jest taki oto plakat – las we mgle. W zależności od tego, jaka kolorystyka dominuje w naszym wystroju, możemy zdecydować się na czarno-białą fotografię lub barwne przedstawienie. Na uwagę zasługuje fakt, że na takim plakacie może znaleźć się nie tylko iglasty bór, ale także egzotyczna dżungla pełna tropikalnych drzew. Taka ozdoba wprowadzi do wnętrza wakacyjną atmosferę i zrobi to w naprawdę dobrym guście.

Pejzaż w nowoczesnym wydaniu 

Pejzaż w nowoczesnym wydaniu

https://myloview.pl/plakaty/

Teraz przejdziemy do pomysłu w całkowicie innej odsłonie. Wybrane przez nas propozycje będą pasować jak ulał do współczesnych wnętrz: do skandynawskiej, industrialnej i minimalistycznej stylistyki. W przeciwieństwie do zaprezentowanych przed chwilą plakatów, nie będą to fotografie, lecz oszczędne w wyrazie ilustracje. Takie ozdoby pozwolą nam ożywić i urozmaicić nowoczesną aranżację, ale jednocześnie umożliwią nam zachowanie takiego charakteru wnętrza, jaki dominował w nim do tej pory. Na takich przedstawieniach nie znajdziemy realistycznie odwzorowanej natury ani przyrody pełnej detali. Są to natomiast kompozycje, które budzą zachwyt swoją ograniczoną do całkowitego minimum formą. Proste sylwetki drzew i stonowana kolorystyka – wystarczy naprawdę niewiele, by stworzyć wzór, od którego dosłownie nie można oderwać oczu. Zaletą takiej ozdoby jest to, że można ją umieścić nawet w kameralnym wnętrzu, ponieważ nie zdominuje ona przestrzeni. Będzie się zachwycająco prezentować i w przedpokoju, i w salonie, i w kuchni. Przygotowaliśmy jeszcze jedną propozycję. Jest to plakat z lasem do sypialni urozmaicony napisem. Typograficzne ozdoby cieszą się niesłabnącą popularnością, dlatego to znakomity pomysł. Hasło: „Let the adventure begin” będzie nas pozytywnie nastrajać każdego poranka.

Zimowy krajobraz na zawołanie

Zimowy krajobraz na zawołanie

Prawdopodobnie większości z nas Święta kojarzą się z puszystym śniegiem, który otula nasz dom i malowniczo prószy za oknem, gdy my siadamy z rodziną do wspólnego biesiadowania. Prawda jest natomiast taka, że coraz rzadziej można mówić o prawdziwie białych Świętach. I choć nie mamy wpływu na pogodę, możemy zrobić coś, by w naszym wnętrzu Boże Narodzenie prezentowało się dokładnie tak, jak tego chcemy. Tym, co okaże się nam niezbędne, są nie tylko dobrze nam znane dekoracje, które co roku wyciągamy z kartonowych pudełek. Świetnym pomysłem jest także zimowy plakat. Las pełen iglastych drzew oprószonych migoczącym śniegiem sprawi, że nie tylko nasz wystrój zyska malowniczy akcent dekoracyjny, ale w całym pokoju zapanuje magiczna atmosfera. Do wyboru mamy zarówno przepiękne zdjęcia, jak i artystyczne malunki. Naszym faworytem jest kompozycja, gdzie na tle leśnego pejzażu znalazły się także urokliwe sarny. Choć przywołujemy takie ozdoby w bożonarodzeniowym  kontekście, będą się one zachwycająco prezentować nie tylko podczas samych Świąt, ale także do końca trwania zimy. Warto także podkreślić, że wizerunki leśnych zwierzaków na tle białego puchu to również idealna propozycja do ozdobienia dziecięcego pokoju.

Aż tyle różnych możliwości niesie za sobą plakat z wizerunkiem lasu! Ozdobimy nim zarówno nowoczesną sypialnię, jak i salon urządzony w duchu vintage, a nawet pokój dziecka, które uwielbia leśne zwierzęta. To bardzo prosty przepis na efektowną metamorfozę, którą przeprowadzimy w mgnieniu oka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here