Laser frakcyjny – najważniejsze informacje

0
1493

Obecnie na nasz rynek wychodzi coraz to więcej dość oryginalnych, nowych specyfików, które mają za zadanie pomóc nam uzyskać piękny, świeży wygląd twarzy. Jedną z takich nowości na rynku jest laser frakcyjny. Co to jest i kiedy dokładnie się sprawdza?

Laser frakcyjny – na czym polega jego działanie?

Na początek trzeba jednak wytłumaczyć w ogóle, na czym polega działanie takiego lasera. Otóż mówiąc w pewnym skrócie, komórki naszej skóry mają pewną zdolność fotoakceptacji, czyli wchłaniania pewnych konkretnych fal elektromagnetycznych. Laser frakcyjny ma za zadanie właśnie takie fale o dobrze dobranej długości emitować.

Co się dzieje dalej? Otóż w naszych komórkach i przestrzeniach międzykomórkowych znajduje się woda, która zwiększa gwałtownie swoją temperaturę. Pojawiają się bardzo malutkie uszkodzenia, które muszą następnie zostać naprawione przez okoliczne komórki. Te w istocie są hiperstymulowane do produkcji kolagenu.

Efekty zabiegu laserem frakcyjnym

Wszystko to brzmi bardzo ciekawie, jednak w zasadzie co oznacza w praktyce? Otóż ponownie ujmując rzecz w dość dużym uproszczeniu – w ten sposób pobudzane są procesy naprawcze

Dla kogo nadaje się taki zabieg przy pomocy lasera frakcyjnego? Otóż doskonale sprawdza się on w przypadku redukcji zmarszczek, blizn, przebarwień, zmian po trądziku. Słowem – wyglądamy piękniej.

Wady i zalety zabiegu laserem frakcyjnym

Jak się przedstawiają wady i zalety wywołane tym laserem? Otóż zacznijmy od zalet, które zostały już niejako wspomniane wcześniej. Ważne jest, aby dodać, że w zasadzie ten zabieg nie polega na dostrzykiwaniu sztucznych substancji, lecz na pobudzaniu naturalnych zdolności naszego organizmu. Co więcej – efekt jest tutaj dość długotrwały i pojawia się w zasadzie już po pierwszych zabiegach. Warto także dodać, że ten zabieg jest wyjątkowo mało inwazyjny i trwa bardzo krótko!

Jak zaś przedstawiają się wady tej metody? Niestety na początku mogą się pojawiać zaczerwienienia – częściej widoczne u osób z jasną cerą. Oczywiście zanikają one później, niemniej jednak na początku sprawiają pewien dyskomfort estetyczny. U niektórych osób mogą pojawić się także drobne przebarwienia pourazowe – nie jest to jednak częste zjawisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here