Kubki termiczne – jak wybrać czym się kierować?

0
1170

W ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszą się kubki termiczne. To nie tylko naczynie do napoju, ale również fajny gadżet, który może okazać się zbawienny podczas porannego pośpiechu. O ich szerszym zastosowaniu zdają się również przekonywać firmy, które wykorzystują brandowane kubki, jako własne gadżety reklamowe, co zdaje się być nie tylko ciekawym, ale i też praktycznym rozwiązaniem. Kubki termiczne idealnie znajdą swoje zastosowanie w każdej sytuacji życia codziennego – w szkole, w pracy, w podróży czy do chwycenia w rękę podczas spaceru w chłodny dzień. Jak wybrać najlepszy kubek termiczny i czym kierować się przy jego wyborze?

Przede wszystkim utrzymywanie temperatury

Dobre kubki termiczne są szczelne i na długi czas pozwalają cieszyć się pożądaną temperaturą napoju, dotyczy to zarówno ciepłych jak i zimnych płynów. W odpowiednim kubku można więc długo cieszyć się mrożoną herbatą latem i ciepłą kawą jesienną porą. Szczelność to nie tylko utrzymywanie temperatury, ale także zabezpieczenie przed rozlaniem, dlatego warto sprawdzić również pokrywkę podczas zakupu.

Zwróć uwagę na materiał wykonania

Najczęściej kubki wykonane są z tworzyw sztucznych oraz stali, szkła czy ceramiki. Najbardziej optymalnym wyborem będzie stalowy kubek termiczny, który najdłużej utrzymuje temperaturę napojów i jest podatny na wszelkie uszkodzenia. Stal, z którego kubek jest wykonany nie chłonie zapachów oraz nie dodaje nieprzyjemnego smaku do płynu, który znajduje się w kubku. Porcelanowe czy ceramiczne kubki sprawdzą się u osób, którym bardziej zależy na designie naczynia, ponieważ są to najładniejsze z oferowanych naczyń w wielu dostępnych wzorach. Temperatura napoju utrzyma się w nich krócej niż w stalowych kubkach, jednak picie z takiego kubka to czysta przyjemność. Najbardziej popularne kubki plastikowe są lekkie, dostępne w wielu kształtach i często są tańsze od kubków wykonanych z pozostałych materiałów, dlatego świetnie sprawdzą się jako element wyposażenia plecaka do szkoły. One także krócej utrzymują ciepło czy zimno wewnątrz naczynia, jednak w miejskich warunkach powinny sprawdzić się idealnie.

Duży kubek czy mały kubek?

Warto zastanowić się jaką wielkość powinien posiadać wymarzony kubek,
a wybierać można wśród pojemności od 200 ml. Mniejsze kubki z pewnością nie pomieszczą dużo płynów, jednak będą bardziej poręczne i łatwiejsze do przechowywania czy spakowania, natomiast większe kubki pozwolą cieszyć się ulubionym napojem na dłużej. Warto zwrócić też uwagę na ergonomię kubka. Kształt powinien umożliwiać komfortowe korzystanie podczas jego trzymania i picia, a jeśli planujesz zabierać kubek do auta to dopasuj go do podstawki w swoim samochodzie.

Kubków termicznych jest tyle rodzajów, ile potrzeb, zatem na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli poszukujesz kubka do zadań specjalnych to postaw na kubek stalowy. Bardziej cenisz sobie wygląd? Wybierz ten z porcelany, który będzie nie tylko kubkiem termicznym, ale też piękną ozdobą.

Sprawdź kubki termiczne wykonane z porcelany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here