Kolczyki z brylantem – jak kupować online?

0
1167
Kolczyki z brylantem

Kolczyki z brylantem to niezmiennie modna biżuteria. Pełne elegancji i piękna, są obiektem pożądania wielbicielek dobrego smaku i stylu. Czym się jednak kierować przy ich zakupie online? Na to pytanie odpowiemy w niniejszym artykule.

Na co zwracać uwagę przy kupnie złotych kolczyków z brylantami

Przy zakupie złotych kolczyków powinna nas zainteresować barwa złota, z którego są wykonana. Nie musi być ono żółte. Popularnością cieszą się też kolczyki ze złota różowego jak i białego. Te drugie szczególnie upodobały sobie miłośniczki srebra. Rodzaje złota w wyrobach biżuteryjnych często się łączy. Niezwykle istotna jest też próba złota. Im jest ona wyższa w danej ozdobie, tym więcej czystego złota zawiera. Dla przykładu próba 500 oznacza, że w kolczyk składa się w 50% ze złota. Żadna biżuteria nie będzie się składać w całości ze złota. Gdyby tak się stało, wkrótce uległaby zniszczeniu, gdyż sam ten kruszec jest zbyt delikatny.

Należy też zwracać uwagę na kamień, którym wysadzany jest kolczyk. Nie każdy z nich jest brylantem. Tanie markazyty do złudzenia go przypominają, błyszczą się bowiem w podobny sposób. Co więcej nie każdy oszlifowany diament jest brylantem. Aby tak było, musi mieć nie mniej niż 58 faset (szlifów nadających klejnotowi kształt).

kolczyki z brylantami

Do czego pasują kolczyki złote z brylantami?

Kolczyki złote z brylantami pasują do każdej stylizacji. Na bardziej oficjalne spotkania najlepsze będą kolczyk z brylantami wykonane z żółtego złota. Doskonale zwieńczą elegancką stylizację. Na mnie zobowiązujące spotkania lub na co dzień warto wybrać kolczyki ze złota żółtego lub białego. Te drugie nie rzucają się od razu w oczy, natomiast pierwsze to propozycja dla pań lubiących niecodzienne dizajnerskie rozwiązania. Zwłaszcza, jeśli wybiorą kolczyki, które łączą 2 rodzaje złota. Połączenia srebrnej barwy i odcieni różu na kolczykach prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Złote kolczyki z brylantem mogą być krótkie lub długie. Dłuższe warianty będą lepsze do sukni wieczorowej na wystawne przyjęcie. Najlepszy efekt uzyskamy dopasowując uważnie  kolor kolczyków do pozostałych elementów biżuteryjnych i dodatków.

Kolczyki z brylantem – gdzie kupić online?

Kupno kolczyków z brylantem online nie stanowi obecnie najmniejszego problemu. Należy tylko zwracać uwagę na to aby sprzedawcą był oficjalnie działający sklep. Odpowiedni model można kupić na aukcjach internetowych, niemniej każdy producent biżuterii posiada swój sklep internetowy. Przed zakupem warto porównać ceny interesujących nas kolczyków, ponieważ ceny mogą się od siebie znacznie różnić w zależności od sprzedawcy. Z reguły zakupy online są tańsze niż u stacjonarnego jubilera. W przypadku kolczyków zakup jest znacznie prostszy niż bransoletek czy pierścionków. Aby je kupić, nie jest konieczna znajomość żadnego rozmiaru. W zasadzie kierujemy się wyłącznie gustem. W razie gdyby zakupione kolczyki nam nie odpowiadały, mamy 14 dni na bezpłatny ich zwrot do sprzedawcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here