Jak wykonać naturalny makijaż brwi?

0
2678

Wyregulowane i delikatnie podkreślone brwi stanowią subtelne dopełnienie każdego makijażu. Podkreślając naturalną linie brwi, należy uważać, aby nie uzyskać efektu przerysowania. W wykonaniu naturalnego makijażu pomoże cienki skośny pędzelek oraz zwykłe cienie do powiek, kredka do brwi lub żel koloryzujący.

Akcesoria i kosmetyki do brwi

Kosmetyki do brwi można kupić w sklepie Superkoszyk. Drogeria online zapewnia szybkie zakupy przez Internet. Makijaż można wykonać na kilka sposobów. Najpopularniejsze z nich to malowanie brwi cieniem, kredką lub żelem wypełniającym. Przed nałożeniem kosmetyku warto wyczesać włoski specjalnym grzebykiem do brwi, pamiętając, by czesać je zawsze w kierunku, w którym rosną włosy. W drogerii można także zaopatrzyć się w odżywkę. Pobudza ona porost włosków, a pierwszy efekt zauważy się już po kilku tygodniach regularnego stosowania.

Jak wypełnić brwi żelem koloryzującym?

Żel koloryzujący wygląda jak tusz do rzęs. Sprawdza się na dobrze wyregulowanych brwiach. Stanowi najszybszy sposób na podkreślenie koloru brwi. Przed nałożeniem kosmetyku należy dokładnie wyczesać brwi i aplikować żel zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski.

Jak malować brwi kredką, krok po kroku

Kredki do malowania brwi nie mogą mieć tłustej konsystencji, ponieważ wypełnienie może wtedy osiadać na włoskach, przez co uzyska się nieestetyczny efekt. Kolor kosmetyku powinien być zbliżony do naturalnego odcienia włosków lub nawet o ton jaśniejszy. Makijaż brwi kredką polega na wypełnianiu prześwitów oraz nierówności. Malowanie należy zacząć od delikatnego wyostrzenia łuku lub jego dociągnięcia, jeżeli jest za krótki. Nadmiar kredki można rozczesać grzebykiem do brwi.

Jak malować brwi cieniem?

Do wykonania makijażu brwi cieniem używa się cienkiego skośnego pędzelka o sztywnym włosiu. Odrobinę kosmetyku nakłada się na pędzel i modeluje kontur w podobny sposób co kredką. Makijaż można zacząć od miejsc, w których występują prześwity, a następnie wyostrzyć łuk, podkreślając jego dolną część. Makijaż cieniem do powiek będzie wyglądał bardzo naturalnie, jeżeli wewnętrznej strony brwi (od nosa) nie pokryje się kosmetykiem, tylko lekko zaczesze grzebieniem.

Dopełnienie makijażu brwi

Obrysowany łuk brwi można podkreślić korektorem, który na co dzień używa się do maskowania niedoskonałości. Wystarczy na pędzel nałożyć odrobinę kosmetyku i rozprowadzić go wzdłuż dolnego i górnego łuku brwi. Użycie korektora optycznie powiększy powiekę, a także wyostrzy kontur brwi. Dopełnieniem makijażu może być także użycie bezbarwnego wosku, który lekko nabłyszczy włoski oraz utrwali make-up.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here