Jak wybielić stanik?

0
7145
Jak wybielić stanik?

Wszyscy lubimy białe ubrania. Są niezwykle eleganckie i wygląda się w nich czysto i schludnie. Poza tym są one bardzo modne i łatwo je łączyć z innymi ubraniami. Szczególnie dobrze sprawdzają się białe staniki. Taka bielizna pasuje pod bluzkę do wszystkiego. No i pasuje na każdą okazję. A dziewczyny w takiej bieliźnie wyglądają niezwykle powabnie i zmysłowo. Jednak białe ubrania mają jedną wadę. Otóż bardzo trudno utrzymać je w czystości. Na takich białych ubraniach widać dosłownie każdą plamę. Widać pozostałości po kawie czy inne plamy. Białe rzeczy mają też taką wadę, że z czasem robią się szare i niezbyt ładne. Białe staniki tracą z czasem swoją biel i urok. Szczególnie jeśli używamy balsamów, kremów i bielizna ma styczność z takimi kosmetykami do ciała. Pozostałości po dezodorantach także robią swoje. Ale na wszystko jest rada. Również na to, jak poradzić sobie z poszarzałym biustonoszem. I to bez używania środka wybielającego, bo przecież nie każdy z nas ma w domu środek wybielający. Oczywiście takie środki do wybielania można kupić z łatwością w sklepie, jednak dobrze jest znać jakiś domowy sposób do walki o białe ubrania. Jak to zrobić?

Jak wybielić stanik?

Krok pierwszy – przygotuj pranie

Na początek nastaw pralkę na delikatne pranie. Użyj do tego ciepłej wody. Czy postępuj tak, jak to zwykle robisz. Potem dodaj proszek do prania proszek lub płyn do prania. Może to być płyn, którego zwykle używasz. Oczywiście nie może to być chłodna woda, bo ciepła woda jest najbardziej pomocna w skutecznym pozbywania się szarości oraz plam.

Krok drugi – cytryna i ocet

Następnie dodaj do prania szklankę soku z cytryny. Cytryna będzie bardzo pomocna przy wybielaniu staników czy innej bielizny, bowiem zawiera składniki, które świetnie sobie radzą w walce o biel ubrań. Wie o tym niejedna gospodyni i ten sposób jest polecany przez niejedną panią czy też można tego typu poradę spotkać na forach internetowych poświęconych poradom domowym. Niejedna gospodyni powie też, że do wybielania można zastosować ocet winny. Wlej zatem do tak przygotowanego prania szklankę soku z cytryny lub szklankę octu winnego. Zarówno jeden jak i drugi sposób jest tak samo skuteczny. Nie wlewaj jednak szklanki cytryny i octu jednocześnie! Jeśli chcesz zmieszać cytrynę z octem, zrób to po połowie – połowę szklanki octu i połowę szklanki cytryny. Sok z cytryny ma tę zaletę, że nie tylko w sposób naturalny wybiela plamy, ale także nadaje ubraniom piękny zapach. Ocet oczywiście nie ma tak pięknego zapachu, ale świetnie wywabia nieprzyjemne zapachy i bakterie, którymi przesiąkł stanik.

Krok trzeci – soda oczyszczona

Możesz też użyć sody oczyszczonej. Wlej pół szklanki. To również świetny środek wybielający. Soda oczyszczona powinna być w niejednym domu i przydaje się w wielu sytuacjach. Soda wybiela, ale także usuwa nieprzyjemny zapach, więc świetnie się nadaje. W tak przygotowanym praniu możesz wyprać swoje wszystkie staniki a także inną białą bieliznę.

Krok czwarty – wybielająca moc słońca

Kiedy już wypierzesz swoje wszystkie staniki, powieś pranie na świeżym powietrzu. Wiele osób wiesza swoje pranie w domu, na przykład w łazience w specjalnie do tego przeznaczonych wieszakach. Jednak w przypadku wybielania najlepszą metodą suszenia są promienie słoneczne, ponieważ mają one właściwości wybielające. Jednak jeśli nie masz takie możliwości, bo na przykład pada lub jest zima, powieś swoje pranie w łazience.

Wskazówki:

  • Czy wiesz o tym, że biustonosze najlepiej jest prać w specjalnych woreczkach? Możesz użyć też do tego pojemniczka. Dzięki temu sposobowi biustonosze się nie niszczą. Specjalne woreczki są bowiem tak zaprojektowane, aby nie niszczyć bielizny.
  • Pamiętaj, aby nie mieszać cytryny i octu z wybielaczem ze sklepu. W ten sposób można doprowadzić do powstania toksycznych oparów!

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here