Jak usunąć brzydki zapach z butów?

0
2869
Jak usunąć brzydki zapach z butów?

Dużo osób zastanawia się, jak szybko usunąć brzydki zapach z butów Jest to dosyć przykre i chcemy się takiego zapachu bardzo szybko pozbyć. Wręcz unikamy butów w różnych miejscach po to, aby nie wydało się, jaki zapach wydzielają buty. Jednak na wszystko jest sposób, szczególnie jeśli znajdziemy kilka domowych porad. I warto szybko się za to zabrać, bo jeśli szybko nie zrobimy z tym zapachem czegoś, odór nasili się.

Poza tym warto mieć na uwadze również to, ż w butach mogą zagnieździć się bakterie, a także grzyby. Pod wpływem ciepła takie grzyby rozwijają się szybciej. Wówczas najlepszy sposób to usunięcie przykrego zapachu z butów, aby takie bakterie czy grzyby nie namnożyły się. Aby takich sytuacji uniknąć, należy kupować buty z dobrą wentylacją. Nie należy nosić butów ciężkich, a także grubych, czy też takich, które są niedostosowane do pogody. Ważne jest to, aby nie zapominać o tym, że musimy nosić skarpetki. Skarpetki bawełniane wchłaniają pot ze stóp. Trzeba też wziąć pod uwagę to, czego należy unikać. Otóż unikajmy skarpetek, które są uszyte ze sztucznego materiału, ponieważ takie skarpetki wchłaniają pot. Przez to jeszcze bardziej nasila się przykry zapach z butów.

Jak usunąć brzydki zapach z butów?

Ważne jest także to, aby zaraz po ściągnięciu butów położone one były w suchym miejscu, które jest jednocześnie ciepłe. Taki zabieg powstrzyma bakterie przez rozmnożeniem się. Należy buty postawić w tym miejscu na co najmniej jeden dzień. Nie należy zakładać butów ponownie. Dobrym pomysłem jest to, jeśli ktoś ma kilka par butów i chodzi w takich butach na zmianę.

Czymś, co pomoże w pozbyciu się przykrego zapachu jest też soda oczyszczona. Taka soda jest bardzo dobrym domowym sposobem na to, aby oczyścić buty. Należy nasypać taką sodę do butów przed nałożeniem ich i nałożyć skarpetki. Następnie wieczorem, kiedy ściągamy buty, zanim je odłożymy w ciepłe i suche miejsce, ważne jest to, aby nasypać do butów trochę sody. Takie buty z sodą zostawiamy następnie na kilkanaście godzin. Po co stosuje się taką sodę? Otóż ma ona właściwości absorbujące. Soda pochłania nieprzyjemne zapachy i dzięki temu jest bardzo skuteczna. Oczywiście taką sodę można wykorzystać na bardzo wiele sposobów, ale użycie sody do pozbycia się zapachu z butów jest jednym ze skutecznych sposobów. Sodę ma wiele osób w domu, więc taki sposób na zapach nie przysporzy wiele problemów.

Jaki jest jeszcze dobry sposób na pozbycie się przykrego zapachu z butów? Otóż bardzo dobrym sposobem jest włożenie butów do zamrażarki. Wiele osób ma zamrażarkę, więc nie będzie to problemem. Takie włożenie butów do zamrażarki okazuje się bardzo skuteczne. Trzeba jednak pamiętać, że zanim włożymy buty do zamrażarki, musimy je włożyć do plastikowego woreczka. Wiele osób zastanawia się teraz, jak długo powinniśmy w ten sposób mrozić buty. Otóż należy to robić na co najmniej dwie godziny. Zamrożenie jest więc bardzo skutecznym sposobem i to nie tylko w przypadku pozbywania się przykrego zapachu z butów. Po dwóch godzinach należy wyjąć buty z zamrażalnika i sprawdzić, czy zapach jeszcze jest. Dobrze jest też pozostawić buty w zamrażalniku na całą noc. Wówczas mamy pewność, że wszystkie zapachy ulotniły się z naszych butów.

Kolejnym sposobem jest kupienie specjalnego spreju do butów. Taki sposób jednak nie jest już sposobem domowym, ale trzeba tutaj zainwestować w specjalny preparat. Kosztuje on około kilkanaście złotych i można go kupić na przykład w sklepie obuwniczym. Można także zainwestować w miętę pieprzową. Mięta pieprzowa jest tańsza, ale także trzeba tutaj poczynić inwestycje. Chyba że taką miętę mamy w domu. Jednak najtańszym sposobem wydaje się soda, bo przecież taką sodę mamy zazwyczaj w domu. Po co więc inwestować w drogie olejki, skoro możemy wykorzystać domowy sposób na pozbycie się zapachu z butów?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here