Jak prać torebkę?

0
2392
Jak prać torebkę?

Trudno wyobrazić sobie kobiety bez torebki. Trudno też każdej kobiecie wyobrazić sobie życia bez torebki. W takim miejscu, który jest kobiecym atrybutem, mieści się wszystko. Są tacy, którzy uważają, że kobieta ma w torebce cały dom. Naukowcy czy archeolodzy uważają, że taka miłość kobiet do torebek to relikt z czasów prehistorycznych, kiedy to kobiety, wybierając się na zbieranie ziół do lasu, zabierały ze sobą pierwsze, prymitywne torebki, aby zmieścić tam swoje skarby, czyli korzenie, liście oraz owoce i jednocześnie odeprzeć atak neandertalczyków.

Dzisiaj jest tak, że większość mężczyzn woli nie zbliżać się do damskiej torebki w obawie przed tym, że po prostu wysypie się z niej cała zawartość. Kobieca torebka ma to do siebie, że często panuje w niej bałagan i mogą kryć się w niej przedmioty sprzed kilku lat! Krążą słuchy, ze znaleziono w niej nawet zeschnięty tusz sprzed dwóch lat, czy stare szkła kontaktowe. Często można w niej znaleźć zużyte chusteczki higieniczne, czy rozsypane tabletki, a nawet jakieś drobniaki. Jeśli u ciebie też występuje to zjawisko, to znaczy, że najwyższy czas na generalny porządek.

Jak prać torebkę?

Po pierwsze – bądź ostrożna

Czyszczenie torebki to nie takie hop siup. Wymaga ta czynność taktu i cierpliwości. Przecież znaleźć tam można wszystko. Nie potrząsaj więc torebką do góry dnem, ale weź ostrożnie za robi i wysyp z niej wszystko na stół. Ważne, aby powierzchnia, na którą wysypujesz zawartość torebki była gładka i delikatna. Wówczas nic nie ucieknie z twojej torebki. Na początku jednak sprawdź, czy w torebce nie znajdują się delikatne przedmioty. Jeśli takie są, odłóż je  delikatnie, aby się nie potłukły.

Po drugie – posortuj przedmioty

Następnym krokiem powinno być posortowanie na jedno miejsce sprzętu elektronicznego lub mechanicznego, a na inne lekarstw. Jeszcze w innym miejscu powinny być odłożone kosmetyki. Jeśli chodzi o stare chusteczki, które są zużyte, trzeba je wyrzucić. Jeśli w swojej torebce znajdziesz na przykład starą czekoladę, czy stare wafelki, również je wyrzuć. Natomiast jeśli znajdziesz w swojej torebce przeterminowane tabletki, nie wyrzucaj ich do kosza. Zanieś takie przeterminowane lekarstwa do apteki, aby mogły być poddane recyklingowi.

Krok trzeci – mycie

Oczywiście teraz trzeba wszystko umyć. Najpierw spójrz na każdy przedmiot i odkurz go.Umyj wszystko, co znalazła w torebce. Umyj zarówno pudełko na drugie śniadanie, jak i portmonetkę. Nie zapominaj także o umyciu groszaków. Umyj też wsuwki do włosów i okulary przeciwsłoneczne. Gdy to zrobisz, jeszcze raz poukładaj i posegreguj wszystkie przedmioty.

Krok czwarty – wyczyść torebkę wewnątrz

A teraz pora na wyczyszczenie całej torebki. Możesz się w niej natknąć na dziury na samym spodzie torebki. Najlepiej taką dziurę zaszyć. Umyj każdą przegródkę w torebce. Najlepiej zrób to wodą z mydłem. Nie zapominaj o żadnej przegródce! W końcu to czas na generalny porządek w torebce. Powinnaś sobie na taką czynność zarezerwować przynajmniej godzinę. I najlepiej się nie spieszyć.

Krok piąty – wyczyść torebkę z zewnątrz

A teraz czas na ostatni krok. Czyli czyścimy teraz torebkę z zewnątrz. To krok, który wymaga najwięcej zachodu. Szczególnie, jeśli torebka wykonana jest z zamszu, wówczas trzeba ją zwyczajnie wyprać. Najlepiej jest wtedy kupić specjalny płyn do czyszczenia zamszu. Niektóre plamy na zamszu można usunąć za pomocą gumki do mazania, jednak jest to dosyć pracochłonne. Dobrym pomysłem jest użycie specjalnej szczotki do zamszu z twardym włosiem. Jeśli twoja torebka jest ze sztucznej skóry, wtedy wystarczy płyn do mycia naczyń i woda. Natomiast jeśli twoja torebka jest wykonana ze skóry, najlepiej jest wówczas użyć mydła Dove do twarzy.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here