Jak pozbyć się sierści z ubrań?

0
2531
Jak pozbyć się sierści z ubrań?

Uwielbiasz czworonożnych przyjaciół – masz psa, kota, a może nawet całe stadko milusińskich. Przyznasz zapewne, że wszystko byłoby kolorowo, gdyby nie wszędobylskie… kłaki. Lekka, puszysta sierść przyczepia się do ubrań, dywanów, tapicerek, wpada do kanapek, obiadu i herbaty. Masz wrażenie, że znajdujesz ją nawet w nieotwartej puszce napoju? W niniejszym artykule dowiesz się, jak skutecznie walczyć z uporczywymi kłaczkami. Pamiętaj, że opieka nad zwierzęciem wymaga pracy, musisz więc przygotować się na odrobinę wysiłku i regularności, by pozbyć się problemu.

Kilka przydatnych kroków

  1. W pozbyciu się nadmiaru sierści, zanim opanuje ona mieszkanie i twoje ubrania, pomoże częste wyczesywanie pupila. Używaj do tego celu grzebieni lub szczotek zaprojektowanych do konkretnego rodzaju sierści. Ekspedient w sklepie zoologicznym z pewnością doradzi Ci odpowiedni model.
  2. Zadbaj o odpowiednią dietę swojego przyjaciela. Wzmocniona sierść nie będzie tak intensywnie wypadać. W posiłkach czworonoga powinny znaleźć się suplementy zawierające kwasy omega-3. Dzięki nim futro stanie się gęstsze, mocniejsze i straci tendencje do nadmiernego linienia. Suplementy zakupisz je w sklepie zoologicznym, a czasem nawet w odpowiednim dziale w supermarkecie. Pamiętaj, że ich stosowanie warto skonsultować z weterynarzem.

Jak pozbyć się sierści z ubrań?

  1. Aby pozbyć się sierści z ubrań, musisz zadbać o swoje otoczenie. Co z tego, że wyczyścisz rolką bluzkę czy spodnie, gdy za chwilę oblepisz się kłaczkami, siadając w fotelu? Pozbycie się wszędobylskiej sierści wymaga regularności – często sprzątaj tapicerkę i odkurzaj dywany. Niektóre rodzaje szczotek do sierści dobrze sprawdzają się również przy odkłaczaniu mebli. Możesz także wykorzystać specjalną końcówkę do odkurzacza, tzw. turboszczotkę lub zaprojektowaną do zbierania sierści miotłę z gumowym włosiem. Raz na jakiś czas pierz koce, kapy, nakrycia mebli – zwłaszcza te, które upodobał sobie Twój pupil. Po ich wypraniu sprawdź pralkę – sierść lubi zbierać się w zagłębieniach bębna.
  2. Kłaczki z samych ubrań możesz usunąć na co najmniej trzy sposoby. Oto one:
  • użyj wyżej wspomnianej rolki do ubrań. Posiada ona pokrytą klejem taśmę, której kolejne warstwy, po wykorzystaniu, bez problemu dają się usunąć, odkrywając kolejną klejącą powierzchnię. W niektórych marketach natkniesz się również na rolkę silikonową. Wymaga ona regularnego mycia i przechowywania w folii ochronnej. Jest bardziej kłopotliwa, lecz na dłużej starcza,
  • dobrze sprawdzi się także szczotka do ubrań, lecz może nie poradzić sobie z kłaczkami, które wbiły się w tkaninę,
  • jeżeli potrzebujesz usunąć sierść natychmiast, a akurat nie masz pod ręką powyższych akcesoriów, poszukaj w swojej szafie szerokiej taśmy pakowej – ona również podoła zadaniu,
  • bardzo dobre właściwości zbierające kłaki posiada guma – możesz zatem użyć do zebrania sierści z ubrań gumowych rękawiczek, najlepiej tych grubszych. Dostaniesz je praktycznie w każdym markecie i zwykle są one w domu pod ręką. Po użyciu wystarczy wypłukać je w wodzie. Doskonale nadadzą się one również do zbierania uporczywych kłaków z tapicerki, koca czy dywanu.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here