Jak nasze zachowanie wpływa na zwierzęta

0
1891

Postępuj zgodnie z zasadami domowego rodzica dla zwierząt domowych. Twoi rodzice prawdopodobnie będą mieć własny zestaw reguł domowych dla zwierząt domowych, na przykład nie pozwalając zwierzętom na meble lub w niektórych miejscach domu. Powinieneś się upewnić, że twój pies postępuje zgodnie z tymi zasadami, nawet jeśli rodzice nie są w domu. W ten sposób Twój pies nie mylnie z regułami i nie jest zachęcany do zachowania się źle.

Jeśli nie masz jasności co do zasad domowych dla swojego zwierzaka, możesz poprosić rodziców, aby je zapisali i umieścił w dostępnych miejscach, na przykład na lodówce lub przy drzwiach wejściowych. Jeśli nie jesteś pewny, czy zwierzę domowe może robić pewne rzeczy w Twoim domu, możesz odwołać się do zasad.

Powiedz rodzicom, czy zwierzę zachowuje się źle. Powinieneś zawsze pozwolić rodzicom radzić sobie ze zwierzęciem, gdy zachowywał się źle, ponieważ nie chcesz być agresywny z własnym zwierzakiem. Twój zwierzak może się zirytować, a ty masz większe ryzyko obrażeń niż rodzice, jeśli tak się stanie.

Powinieneś poinformować rodziców, kiedy Twój zwierzak działa lub zachowuje się źle i pozwala im prawidłowo go adresować. Kiedy stajesz się starsza, rodzice mogą cię nauczyć, jak rozwiązać złe zachowanie zwierzaka w sposób pozytywny i pomocny.

http://www.pasazmamy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here