Jak napisać oświadczenie?

0
1806
Jak napisać oświadczenie?

Bardzo często w naszym życiu zdarza się, iż musimy złożyć różnego rodzaju oświadczenia. Dotyczy to bardzo wielu spraw. Najczęściej są to oczywiście sprawy urzędnicze. Może być to na przykład oświadczenie o niekaralności bądź oświadczenie o zarobkach. Wszystko dotyczy konkretnej sprawy, na przykład uzyskania takich czy innych świadczeń.

Bardzo wielu osobom wydaje się, iż złożenie takiego oświadczenia jest bardzo proste. Wystarczy napisać o tego się od nas żąda, czyli to co mamy oświadczyć i wystarczy. Nie jest to jednak takie proste jakie wielu może się wydawać. Wynika to choćby z prowadzonych przez wszelkiego rodzaju urzędy statystyk. Pokazują one jak duża liczba oświadczeń jest odrzucana. Wszystko dlatego, iż bardzo często składając takie oświadczenie popełniamy wiele błędów. Często są to takie błędy bardzo banalne, ale powodują one, że nasze oświadczenie zostaje przez urząd odrzucone.

Zatem postawić można sobie w tym momencie pytanie jak napisać oświadczenie w sposób prawidłowy, aby zostało ono zaakceptowane przez taki czy inny urząd. Można powiedzieć, że odpowiedź jest bardzo prosta. Przede wszystkim należy być bardzo uważnym. Przed napisaniem i złożeniem oświadczenia najpierw przeczytajmy bardzo dokładnie co musi się w nim znaleźć. Dotyczy to także choćby naszych danych. Bywa powiem tak, że składając odpowiednie oświadczenie wypisujemy na nim nasze dane personalne oraz adres zamieszkania. Nie zauważamy np., że dany urząd do którego składamy oświadczenie wymaga, aby znalazł się na nim także numer PESEL. Tego typu niedopatrzenie może spowodować odrzucenie oświadczenia, a tym samym decyzję negatywną w sprawie której składaliśmy oświadczenie.

Bardzo często zdarza się także tak, że dane oświadczenie napisać należy na konkretnym formularzu. W tym przypadku także zwrócić należy szczególną uwagę czy wybraliśmy właściwy formularz. Wszystko po to, aby cała procedura przebiegła w sposób właściwy. Nie ma bowiem gorszej sytuacji niż ta, w której oświadczenie zostanie odrzucone tylko dlatego, że zostało napisane na złym formularzu.

http://4emotion.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMetody na wzrok
Następny artykułŻycie bez telewizji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here