Jak dopasować strój kąpielowy do figury?

0
1551
Jak dopasować strój kąpielowy do figury?

Sezon letni w pełni, a to oznacza, że warto zaopatrzyć się w strój kąpielowy i ruszyć na plażę. Nie każdy kostium kąpielowy może jednak pasować do każdej sylwetki. Wiele jest rodzajów strojów, spośród których kobiety mogą wybierać. Na co więc się zdecydować? Bikini, strój jednoczęściowy, tankini? Jak dopasować strój kąpielowy do sylwetki?

Jakie są rodzaje strojów kąpielowych?

Wiele jest rodzajów kostiumów przeznaczonych do kąpieli. Wśród nich najczęściej wymienia się stroje kąpielowe jednoczęściowe i dwuczęściowe. Te pierwsze jeszcze do niedawna były wybierane przez kobiety, które chciały ukryć pewne niedoskonałości sylwetki. Dziś pojawiają się w różnych wersjach, także z odważnymi wycięciami i chętnie sięgają po nie kobiety o nienagannej figurze. Wiele jest natomiast strojów kąpielowych dwuczęściowych. Wśród nich najpopularniejsze jest klasyczne bikini. Jedną z odmian tego kostiumu jest tankini, gdzie góra ma formę sportowej koszulki. Stroje kąpielowe jednoczęściowe, bikini, tankini wybierzesz z pomocą Domodi, gdzie znajdziesz też niezbędne dodatki na plażę w postaci pareo, kapeluszy czy okularów przeciwsłonecznych. Nieco odważniejsze kobiety mogą zdecydować się na jeszcze inne modele kostiumów jak monokini, mikrokini czy stikini.

Jak wybrać strój kąpielowy?

W przypadku strojów kąpielowych najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie do sylwetki. Są to kostiumy na tyle przylegające do ciała, że trudno ukryć niedoskonałości figury, chociaż nie jest to niemożliwe. Dostępne są nawet stroje kąpielowe wyszczuplające, kluczowe jest jednak dobranie odpowiedniego rodzaju kostiumu. Kobiety o chłopięcej sylwetce, czyli wysokie i szczupłe, mogą sięgnąć po stroje wzorzyste, mające ozdobne falbanki. Dzięki temu ich figura nabierze kobiecych kształtów. Panie „gruszki” natomiast, które mają smukłą talię, spokojnie mogą wybierać stroje kąpielowe dwuczęściowe lub monikini ze śmiałymi wycięciami. Kobiety o sylwetce jabłka powinny skupić się na zrównoważeniu proporcji ciała. Odpowiedni będzie kostium typu tankini lub jednoczęściowy, który ukryje większy brzuszek. Jednak nie tylko na rodzaj stroju należy zwrócić uwagę.

Strój kąpielowy – na co zwrócić uwagę?

Istnieje wiele zasad, których należy przestrzegać wybierając strój kąpielowy. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, by ciało w kostiumie wyglądało proporcjonalnie. Pomoże w tym dobranie odpowiedniego rozmiaru stroju kąpielowego. Warto pamiętać, by osobno wybierać rozmiar stanika i majtek w przypadku strojów dwuczęściowych. Bardzo często kobiece sylwetki nie są idealnie proporcjonalne i może się okazać, że góra i dół kostiumu z jednego zestawu nie wyglądają na nas dobrze. Najważniejsze, by strój nie był zbyt mały. Wówczas sylwetka będzie wyglądała niekorzystnie, a ciało będzie zbyt opięte w stroju. Kostium nie może też być za duży, to nie tylko będzie źle się prezentowało, ale też będzie niewygodne podczas pływania. Warto też nie bać się eksperymentowania z kolorami. Kobiety puszyste najczęściej sięgają po czarne stroje kąpielowe, a to błąd. Nawet wzorzyste kostiumy potrafią wyszczuplić sylwetkę, jeśli są odpowiednio dopasowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here