Jak dobrać kolczyki do fryzury?

0
5647
Jak dobrać kolczyki do fryzury?

W pięknych kolczykach każda kobieta wygląda zjawiskowo. Wiedzą o tym na przykład gwiazdy i możemy je obserwować na czerwonych dywanach czy na ściankach w pięknej biżuterii. Zwracamy bowiem uwagę nie tylko na sposób ubierania się gwiazd, ale także na piękne dodatki. Niektóre kolczyki gwiazd są skromne, inne bogate, na przykład szmaragdowe. Jednak każde kolczyki dodają uroku kobicie wtedy, kiedy są dopasowane do reszty stroju. Najlepiej, aby były dopasowane nie tylko do sukni, ale także do fryzury. Gwiazdy wiedzą o tym dobrze i często na ostatni guzik dopinają swoje kreacje. Jak jednak brać przykład z gwiazd i dopasować do swojego stroju biżuterię? Jak dopasować taką biżuterię do kształtu twarzy, czy koloru włosów lub fryzury? Oto porady:

Jeśli twoje włosy są średniej długości lub długie

Taki typ fryzury sprawia, że powinnaś raczej unikać kolczyków kół. Szczególnie, jeśli masz włosy rozpuszczone. Jeśli z kolei masz włosy spięte, ładnie będzie ci w kołach, ale pod warunkiem, że twoja twarz nie jest okrągła. Jeśli z kolei twoja twarz jest owalna, zakładaj kolczyki, które mają owalny kształt. Unikaj jednak okrągłych kolczyków. Jakie zatem kolczyki są najlepsze przy długich i półdługich włosach? Przy takiej fryzurze najlepsze będą kolczyki podłużne.

Jak dobrać kolczyki do fryzury?

Jeśli twoje włosy są upięte

Przy upiętych włosach najbardziej sprawdzą się kolczyki, które mają kształt kwadratów. Dobrze też będą wyglądały kolczyki w kształcie kropli lub łez a także diamentów. Pamiętaj także, że upięte włosy wydłużają dłuższe kolczyki. Takie upięte włosy odsłaniają szyję, którą warto zaakcentować kolczykami, które mają oryginalny kształt. Upięte włosy to właśnie okazja do tego, aby pochwalić się jakimiś wyjątkowo pięknymi kolczykami, na przykład może być to drogocenna biżuteria.

Jeśli masz krótkie włosy

Krótkie włosy dają najwięcej możliwości. Takie włosy sprawiają, że kolczyki można zaakcentować, bo nie są one zasłonięte. Możesz tutaj wykorzystać każdy rodzaj kolczyków. Mogą to być na przykład guziczki, czy wkręty albo długie kolczyki, które uroczo dyndają. Jeśli twoje włosy są bardzo krótkie, długie koła mogą jednak trochę przytłaczać twarz. Wtedy warto zdecydować się na trochę mniejszy typ kolczyków.

Jeśli nosisz koński ogon

Tutaj dobrym pomysłem jest dobranie kolczyków w kształcie kropli. Do tego świetny będzie żywy kolor kolczyków. Możemy także założyć kolczyki, które mają brązowy kolor, czy postawić na materiały w stylu etno, czyli bambusowe, drewniane czy korkowe. Będą one dobrze prezentować się w zestawieniu z końskim ogonem. Taka fryzura będzie miała swój naturalny urok. W dodatku fryzura taka jest bardzo modna.

Jeśli lubisz nosić opaski na włosach

W takim wypadku świetnie prezentować się będą wiszące kolczyki. Kolczyki wraz z opaską będą wyglądały bardzo urokliwie. Pamiętaj jednak, aby unikać przy takiej fryzurze kolczyków zbyt małych, bo będą psuły cały urok opaski. Fajnie jest dobierać kolor opaski do kolczyków, a jeszcze lepiej, aby kolor opaski był o dwa tony jaśniejszy lub ciemniejszy od kolczyków.

Jeśli grzywkę upinasz do góry lub za ucho

W takiej fryzurze na pewno jest ci świetnie, ale najlepiej pasują do niej długie kolczyki. W takich kolczykach upięta do góry fryzura będzie wyglądała urokliwie. Unikaj za to krótkich kolczyków.

Zachowaj umiar!

To bardzo ważne i powinnaś o tym pamiętać, aby nie przesadzać z ilością biżuterii. Jeśli założysz zbyt dużo dodatków, sprawi to, że będziesz wyglądać po prostu co najmniej śmiesznie, a na pewno nieelegancko. Jeśli na przykład dobrałaś do stroju duży, efektowny naszyjnik, zrezygnuj wtedy z kolczyków albo załóż kolczyki, które są bardzo delikatnie, niezbyt rzucające się w oczy. Albo odwrotnie – gdy założysz efektowne kolczyki, unikaj założenia rzucającego się w oczy naszyjnika lub efektownych korali.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here