Jak dbać o skórę dłoni jesienią i zimą

0
1972

Nasza skóra nieustannie narażona jest na wpływ różnych czynników zewnętrznych. Przebarwienia oraz popękane naczynka – to najczęstsze skutki nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne i wysokie temperatury. Jesienią i zimą jednak nam to nie grozi (przynajmniej niezbyt często). Warto zatem wykorzystać ten czas na regenerację i odżywienie naszego naskórka.

Sposoby na atrakcyjny wygląda skóry

Jak przywrócić skórze blask i sprawić, aby wyglądała zdrowo i atrakcyjnie? Przede wszystkim stosując preparaty bogate w składniki, które ją złuszczają, a także hamują prace zawartych w niej melanocytów. Mowa tutaj przede wszystkim o:

  • kwasie liponowym,
  • kwasie azelainowym,
  • kwasie fitowym,
  • arbutyny (naturalna alternatywa dla hydrochinonu, która skutecznie niweluje przebarwienia).

Wysokiej jakości produkty do pielęgnacji skóry dłoni podczas zimy i jesieni

Skóra to także dłonie, które są szczególnie wystawione na niepożądane działanie czynników zewnętrznych, takich jak: detergenty (ręczne pranie lub zmywanie naczyń), mróz czy już wcześniej wspomniane promienie UV. Głównym problemem w przypadku skóry dłoni jest ich nadmierna suchość, z którą na szczęście można skutecznie walczyć. Jak? Oczywiście poprzez jej natłuszczanie! Najlepiej środkami posiadającymi d-panthenol, masło shea, glicerynę, mocznik oraz sorbitol. Wszystkie z nich można znaleźć w kremach do rąk marki Indigo Nails – https://www.indigo-nails.com/pl,kremy-do-rak.html.

Oferta  uznanego producenta lakierów hybrydowych nie ogranicza się jednak jedynie do powyższych produktów. W jej skład wchodzą również olejki arganowe o pięknych zapachach i wspaniałych właściwościach. Kosmetyki w formie sprayu skutecznie poprawiają wygląd skóry całego ciała oraz kondycję włosów (wzmacniają je i dogłębnie odżywiają). A jak dobrze wiemy –  w zdrowym ciele, zdrowy duch, więc warto zadbać o pielęgnację skóry podczas jesienno-zimowych miesięcy!

Spraw, aby w okresie niskich temperatur, krótkich dni i długich nocy, Twa uroda świeciła intensywnym blaskiem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here