Idealna odzież pole dance, czyli jaka?

0
2489

Pole dance, choć jest aktywnością stosunkowo o niedługiej historii, to jednak zyskuje coraz większą popularność. Treningi bowiem nie tylko pozwalają nabyć gibkiej, zgrabnej i seksownej sylwetki, ale w wielu przypadkach podnoszą pewność siebie. W zasadzie w niemal wszystkich większych miejscowościach znajdują się studia prowadzące te zajęcia. Aby rozpocząć, wystarczy odpowiednia odzież pole dance oraz determinacja w pokonywaniu własnych słabości.

Energiczny i dynamiczny trening, który angażuje mięśnie całego ciała

Pole dance, czyli tzw. taniec na rurze niesie za sobą ogrom nieocenionych korzyści zdrowotnych. Regularne ćwiczenia pobudzają do pracy każdy centymetr naszego ciała, rzeźbiąc i kształtując sylwetkę. Aby jednak czerpać maksymalną satysfakcję z zajęć, potrzebna jest odpowiednia odzież pole dance, który nie tylko umożliwi prawidłowe wykonywanie poszczególnych figur, ale przede wszystkim zapewni komfort i wygodę.

Pole dance to dość specyficzna aktywność sportowa, w której podstawowa zasada brzmi: „im więcej odkrytego ciała, tym lepiej”. Dzieje się tak dlatego, że warunkiem koniecznym jest zapewnienie optymalnej przyczepności do drążka poprzez jego kontakt ze skórą. Dlatego najlepiej w tym zakresie sprawdzają się krótkie spodenki i top lub stanik sportowy – wiele zależy od tego, który z tych elementów stroju bardziej nam odpowiada. W roli odzieży pole dance równie dobrze sprawdzi się dopasowany T-shirt lub top na ramiączkach, ważne aby były elastyczne i nie krępujące ruchów. Pod żadnym pozorem nie należy zakładać długich dresowych spodni czy legginsów, gdyż taka odzież nie zagwarantuje należytej przyczepności do rury. Podobna zasada dotyczy luźnych, nie dopasowanych ubrań. One również nie najlepiej zdadzą egzamin na idealną odzież pole dance, albowiem mogą zawinąć się wokół drążka.

Jakie obuwie?

Podczas treningów pole dance mile widziane są bose stopy, ponieważ wiele figur właśnie tego będzie wymagało od ćwiczącej. Jeśli jednak poruszanie się w gołych nogach jest źródłem frustracji czy dyskomfortu, alternatywą mogą być skarpetki z antypoślizgową skarpetką lub buty do jogi.

Tego nie zabieramy!

Odzież pole dance musi być wygodna i nie krępująca ruchów. To oczywiste. Jednak na komfort wykonywanych ćwiczeń duży wpływ mają również dodatki. A w zasadzie ich brak. Przed treningiem należy bowiem ściągnąć wszelką biżuterię – kolczyki, bransoletki, wisiorki czy pierścionki, ponieważ mogą one stać się źródłem urazu dla siebie, jak i innych trenujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here