Czego nie może zabraknąć w Twojej stylizacji ślubnej? Sprawdź, czy wszystko masz!

0
1669
Czego nie może zabraknąć w Twojej stylizacji ślubnej? Sprawdź, czy wszystko masz!

Kiedy ten najważniejszy dzień zbliża się wielkimi krokami, wiele kobiet wpada w panikę z przekonaniem, że podczas przygotowań z pewnością coś umknęło ich uwadze. Choć przygotowując się do ślubu, każda z nas musi zmierzyć się z długą listą rzeczy ważnych do załatwienia i mnóstwem spraw organizacyjnych, tak naprawdę odpowiednio wcześnie rozpoczęte przygotowania wcale nie musza być aż tak męczące. Grunt to dobry plan!

Od czego zacząć? Z pewnością od ślubnej stylizacji. W końcu to od niej w dużej mierze zależy nasze samopoczucie w tym najważniejszym w życiu dniu.

Ślubne must have, czyli o czym powinna pamiętać każda przyszła panna młoda

To, w czym wystąpimy podczas ceremonii ślubnej i wieńczącego ją przyjęcia weselnego, jest ważne przede wszystkim dla naszego samopoczucia. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o komfort i wygodę. Założenie do ślubu sukni, o której marzyłyśmy od dłuższego już czasu, to gwarancja tego, że za kilka lat będziemy mogły śmiało powiedzieć „to był piękny dzień”. Nietrafiona suknia, którą zakładamy z konieczności, a nie z wyboru, jest w stanie popsuć ten wyjątkowy dzień i stać się niemiłym wspomnieniem na długi czas. Aby uniknąć takiej sytuacji, poszukiwania tej jedynej warto rozpocząć odpowiednio wcześnie, tak aby w przypadku braku zadowalającego nas fasonu w salonach, mieć czas na uszycie sukni zgodnie z naszą koncepcją.

Nie mniej ważne od sukni są buty, które założymy. W tym względzie poza satysfakcjonującym nas wyglądem musimy pod uwagę wziąć także ich wygodę. Nawet najpiękniejsze nie spełnią należycie swojej roli, jeśli będą niewygodne, a każdy krok w nich stanie się dla naszych stóp prawdziwą męką. Buty do ślubu należy zakupić wcześniej niż suknię ślubną, gdyż to do ich wysokości będziemy dopasowywać długość kreacji. Nie zapominajmy też o tym, że powinny znaleźć się na naszych stopach o wiele dłużej niż tylko podczas przymiarki sukni. Dzięki temu pozwolimy przyzwyczaić się stopom do nich i sprawdzimy, czy rzeczywiście są na tyle wygodne, by towarzyszyć nam przez cały dzień.

Kolczyki ślubne i inne ważne detale

Ślubna stylizacja to nie tylko suknia i buty, ale też dodatki, które będą jej dopełnieniem. Poza welonem, wiankiem, czy też ozdobą do włosów, którą wepniemy w fryzurę, w żadnym wypadku nie możemy zapomnieć o ślubnej biżuterii. Powinna ona być na tyle delikatna, aby nie odwracać uwagi od sukni, a jednocześnie na tyle wyrazista, aby swoją obecnością dodawać uroku pannie młodej. W związku z tym, że najważniejszą rolę w tym dniu pełni obrączka, najlepiej zupełnie zrezygnować z zakładania na palce pierścionków. Wyjątkiem może być pierścionek zaręczynowy. Zamiast nich warto postawić na delikatną bransoletkę, jeśli suknia odsłania przedramiona oraz kolczyki ślubne. Te ostatnie powinny swoim wyglądem zostać dopasowane do całej kreacji, najlepiej na zasadzie przeciwieństwa. Jeśli suknia jest bogato zdobiona, lepiej wybrać proste, wręcz minimalistyczne kolczyki ślubne. Jeżeli natomiast suknia ślubna jest bardzo subtelna, wówczas możemy dodać jej mocniejszego akcentu właśnie przy pomocy kolczyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here