Co warto zobaczyć w Buenos Aires?

0
2118
Co warto zobaczyć w Buenos Aires?

Wiele osób zastanawia się, co warto zobaczyć w Argentynie, a szczególnie w Buenos Aires. O stolicy tej mówi się, że jest magiczna. Zresztą to tutaj właśnie urodził się Jorge Mario Bergoglio, pierwszy papież, który nie pochodzi z Europy. Wiele osób przyjeżdża do Argentyny właśnie z tego powodu, Chcą dowiedzieć się, jak wygląda kraj, do którego sentyment ma papież. Buenos Aires to jeden z najw20iększych kompleksów miejskich na całym świecie. Miasto to jest bardzo duże i chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Jest tutaj aż 48 dzielnic. Jest tutaj wiele alei, które są bardzo reprezentacyjne dla tego miasta. Największa aleja, która jest jednocześnie najszerszą aleją na świecie, to aleja Avenida 9 Julio. Aleja ta ma prawie 200 m szerokości. Jest tutaj aż 16 pasów ruchu. Dla osoby, która jest nie stąd, na przykład dla osoby z Polski jest to coś niewyobrażalnego, ponieważ u nas nie ma z pewnością takich alei.

Co warto zobaczyć w Buenos Aires?

Ludzie, którzy przybywają odwiedzić to argentyńskie miasto w pierwszej kolejności udają się właśnie tutaj. Co jest centrum tego miasta? Otóż serce miasta to La City, czyli bardzo popularna tutaj dzielnica. Jest to część miasta, w której znajdują się banki i korporacje. Jest tutaj z jednej strony nowoczesna architektura, a z drugiej są także kolonialne zabytki. Taki synkretyzm jest bardzo atrakcyjny dla mieszkańców, ale też dla przyjezdnych. Niedaleko jest tutaj też do Plaza de Mayo, który jest głównym placem miejskim. Na środku tego placu znajduje się Piramida de Mayo. Jest to piękny obelisk, który upamiętnia pierwszą rocznicę uzyskania niepodległości. Wiele osób odwiedza to miejsce i bardzo chętnie tutaj powraca każdego roku. Piramida de Mayo to obelisk, który upamiętnia pierwszą rocznicę uzyskania przez to miasto niepodległości.

Buenos Aires i dzielnica ta to także wschodnia cześć dużego placu, którą zajmuje XVIII wieczny gmach Casa Rosada. To dosyć tajemnicza nazwa, ale oznacza ona różowy dom. Znajduje się tutaj siedziba pani prezydent. Jest tu jeden z najciekawszych budynków w stolicy. Ciekawym miejscem dla kogoś, kto spaceruje po mieście jest zobaczenie promenady nadmorskiej Puerto Modero. Podziwiać tutaj można piękne widoki, ale także można zwiedzać wiele muzeów. Na przykład jest tutaj piękne muzeum Museo Fregata Sarmiento. Muzeum to jest jednym z najciekawszych zabytków, które są na świecie. Bardzo wiele osób przyjeżdża w te strony po to, aby zwiedzać to muzeum. Z kolei jeśli ktoś lubi zwiedzać barokowe kościoły i bardzo urokliwe kamieniczki z pewnością będzie zainteresowany San Telmo, które znajduje się w pięknym miejscu widokowym stolicy Argentyny. Jest tutaj także Plaza Dorrego, czyli plac, w którym znajduje się pełno grajków. Jeśli ktoś lubi muzykę i taki klimat artystyczny, z pewnością to miejsce przypadnie mu do gustu. Jest tu też pełno mimów, a także par, które tańczą tango. Tango to oczywiście wizytówka Argentyny i bardzo piękny taniec. Ludzie, którzy kochają taniec, z pewnością będą chcieli odwiedzić to miejsce. To także piękne miejsce dla tych, którzy po prostu kochają muzykę. Wiele osób odwiedza Argentynę właśnie dla tego miejsca, aby zaznać tutaj tego klimatu i zobaczyć ludzi, którzy tańczą tango. Wiele osób tak rozkochuje się w tangu, że wracając do Europy, czy do innym miejsc na świecie, kontynuują swoją przygodę z tańcem i zapisują się na kursy tanga, a także tango staje się ich hobby. Dużym atutem jest barokowy klimat tego miejsca. Barok to epoka, która jest kochana przez wielu właśnie za swój przepych i za radość życia, a także skrajne emocje. Dużo ludzi przybywa tutaj właśnie po to, aby poczuć barokową atmosferę tego miejsca.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here