Co przed treningiem?

0
1223
Co przed treningiem?

Trening pozwala nam na lepszą sprawność fizyczną, poprawę kondycji, lepszą sylwetkę, poprawienie samopoczucia. Co przed treningiem? Jak się należy do niego należycie przygotować, aby był skuteczny? Co zrobić? Na te pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym krótkim tekście, który powinien zainteresować wszystkie osoby, które niedawno zaczęły ćwiczyć lub planują to zrobić.

1. Zadbaj o sen i wypoczęcie – postaraj się iść na trening wyspany, z dużą ilością energii. Zazwyczaj lepiej zrobić trening koło południa, niż późno w nocy.
2. Odpowiednia dieta – jeśli najesz się słodyczy i fastfoodów, to po pewnym czasie nagle spadnie ci poziom energii, będziesz senny i trening wypadnie bardzo słabo. Dlatego ostatni większy posiłek zjedz ponad godzinę przed treningiem i niech będzie on w miarę zdrowy.
3. Dbaj o nawodnienie – organizm potrzebuje dużo wody, szczególnie w dzień treningowy.
4. Odpowiednio się przygotuj, spakuj strój i potrzebne przyrządy do torby, aby niczego nie zapomnieć tuż przed wyjściem z domu.
5. Wyłącz telefon lub zostaw go w domu. Idziesz poćwiczyć, zadbać o siebie. Znajomi przeżyją, jeśli przez ten krótki czas nie będzie z tobą kontaktu, więc nie martw się o to.
6. Zadbaj o odpowiedni strój, jeśli idziesz w zimę na siłownię czy na basen, łatwo się przeziębić po wyjściu z obiektu. Ubierz się ciepło.

Te kilka rad sprawią, że trening z pewnością będzie udany, przyniesie ci wiele radości i satysfakcji. Jeśli się do nich zastosujesz, masz szansę na szybki progres, dlatego zapamiętaj te kilka podpunktów.

http://www.oytam.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRozwój
Następny artykułWspólny czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here