Biżuteria na święta? No dobra, ale jak ją wybrać?

0
1014
Biżuteria na święta

Magia świąt polega na tym, że zawsze przychodzą niespodziewanie i wyjątkowo szybko, przynajmniej do tych, którzy za kupowanie prezentów zabierają się w ostatniej chwili. Jeszcze miesiąc, tydzień i nagle bum, ciągle przekładana podróż na spokojne przedświąteczne zakupy zamienia się w szaleńczą pogoń i polowanie na świąteczne inspiracje. Nagle zupełnie niespodziewanie okazuje się, że nie mamy pojęcia co kupić najbliższym nam osobom, a najlepsze i najbardziej sprawdzone prezenty okazują się kopalnią dylematów. Tak jest choćby z biżuterią. Z jednej strony jest to przecież genialny pomysł, bo mało która z Pań nie ucieszy się z nowego łańcuszka, wisiorka czy pierścionka; z drugiej jednak, gdy przychodzi do jego wyboru okazuje się, że nie jest to takie proste. Łańcuszki cienkie na prezent czy może bogato zdobiona bransoleta? Dziś podpowiemy Wam, jak się zabrać do kupowania biżuterii pod choinkę!

Klątwa różnorodności – największy wróg każdego prezentowicza

Wyobraźmy sobie sytuację, w której wiemy, że np. nasza ukochana lubi biżuterię i ostatnio zerwał jej się łańcuszek, a święta za pasem. Znamy potrzebę, jest okazja – nic prostszego, tylko udać się do sklepu, zakupić łańcuszek i cieszyć się z idealnie trafionego prezentu. Tylko, że nie, bo w sklepie okazuje się, że łańcuszków na samej wystawie jest ze dwadzieścia i trzy razy tyle w katalogu do zamówienia. Który wybrać? Czym się kierować? Oto jest pytanie! Tak wygląda paradoks, w którym nadmiar dostępnych środków utrudnia nam wykonanie zadania, bo wiadomo – zdecydowanie łatwiej jest wybrać z pomiędzy dwóch opcji, aniżeli z pomiędzy 50-ciu. Świat biżuterii jest na tyle bogaty, że nie ma się co łudzić, tak czy siak będziemy musieli coś wybrać, nawet w obliczu dylematu pomiędzy kilkoma równie atrakcyjnymi propozycjami. Jak z tego wybrnąć i zmaksymalizować szansę na trafiony prezent? Jest na to metoda!

Uniwersalność – trafia do większości nie tylko z nazwy

Łańcuszki cienkie na prezent, pierścionki czy kolczyki, bez względu na to, w którą stronę pójdziemy wybierając prezent świąteczny warto kierować się zasadą uniwersalności. Proste, czy wręcz minimalistyczne projekty z reguły trafiają w gusta większego grona, aniżeli skomplikowane lub awangardowe propozycje. Weźmy na ten przykład łańcuszki cienkie na prezent, czy jest to dobra propozycja? Jak najbardziej! Po pierwsze łańcuszek to bardzo popularna forma biżuterii, a po drugie cienkie łańcuszki z reguły korzystają z prostszych, mniej rzucających się form i ozdobników, a co za tym idzie są bardzo uniwersalne, pasują do wielu różnych stylizacji, a co za tym idzie mają większą szansę przypaść do gustu obdarowanemu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here