Czym zastąpić krowie mleko?

0
Mleko migdałowe zamiennikiem krowiego
fot. Pixabay.com

Choć każdy z nas zna reklamowe hasło „Pij mleko, będziesz wielki!” i pewnie sam nieraz je powtarzał, prawda jest taka, że coraz więcej osób cierpi na problemy związane z nietolerancją laktozy. W ich przypadku picie mleka krowiego nie wchodzi więc w grę. Jeśli sam szukasz jego zamienników, sprawdź w naszym artykule, które będą najlepsze!

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/nie-mozesz-pic-krowiego-mleka-sprawdz-najpopularniejsze-zamienniki/

Kiedy musisz zrezygnować z picia mleka krowiego?

Jeśli jesteś osobą, która zmaga się z nietolerancją laktozy, czas najwyższy zrezygnować z picia mleka krowiego. To schorzenie objawia się bólem żołądka, wzdęciami, biegunką. Wówczas oznacza to, że brakuje nam enzymu laktazy, który jest odpowiedzialny za trawienie pochodzącej z krowiego mleka laktozy. Głównie chodzi o mleko nieprzetworzone. Maślankę, jogurt naturalny czy śmietanę można w takiej sytuacji spożywać bez problemów ze strony układu pokarmowego.

Jakim mlekiem zastąpić mleko krowie?

Mleko krowie nie jest dla Ciebie? Nic nie szkodzi! Dziś w każdym sklepie spożywczym znajdziesz szeroki wybór mleka, które z powodzeniem Ci je zastąpi. Poniżej wymieniamy te najpopularniejsze zamienniki.

Mleko sojowe

Powstaje z ziaren soi. Może występować w naturalnej postaci, jaki i o różnych smakach. Wzbogacane jest witaminami i wapniem. Powinno się go jednak spożywać maksymalnie 50 g dziennie. Choć ma podobne właściwości jak mleko krowie, zawiera również trioglikozydy, które mogą upośledzać pracę tarczycy.

Mleko migdałowe

Ma bardzo przyjemny słodki smak, zawiera jednak znacznie mniej białka niż mleko sojowe. Za to obfituje w witaminę E. Jest najlepszą bazą do koktajli. Poza tym jest też niskokaloryczne i nie zawiera nasyconych kwasów tłuszczowych.

Mleko ryżowe

Powstaje po zmieszaniu ugotowanego ryżu z wodą. Często jest wzbogacane wapniem i witaminą D. To doskonały zamiennik dla osób, które zmagają się z uczuleniem na soję i orzechy.

Mleko kokosowe

Powstaje z miąższy kokosa wymieszanego z wodą. Ma niewiele białka, jest za to bogate w selen, mangan, miedź i żelazo. Jest pysznym dodatkiem do kawy.

Mleko owsiane

Jest bardzo proste do samodzielnego przygotowania. Po namoczeniu szklanki płatków owsianych w wodzie przez około 8 godzin, dodajemy do nich 4 szklanki wody. Wszystko razem miksujemy i mamy mleko, które jest bardzo bogate w błonnik, żelazo i witaminy.

Zobacz też: http://www.mooseart.pl/witarianizm-jak-bardzo-radykalna-jest-ta-dieta/

Zespół Edwardsa – czym jest, jakie są jego objawy i diagnostyka? 

0
dziecko

Zespół Edwardsa zwany też trisomią 18 pary chromosomów jest to choroba o podłożu genetycznym. Pojawia się w obecności 18 chromosomów, który może mieć miejsce w trakcie powstania komórek rozrodczych lub we wczesnym etapie rozwoju prenatalnego. Oznacza to, że mutacja powstaje spontanicznie. W przebiegu Zespołu Edwardsa dochodzi do rozwoju licznych wad rozwojowych, a choroba jest nieuleczalna. Czym dokładnie jest zespół Edwardsa? Jakie są jego objawy? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/zespol-edwardsa-przyczyny-objawy-diagnostyka-i-leczenie/ 

Zespół Edwardsa – czym jest? 

Zespół Edwardsa zwany również trisomią 18 jest to choroba genetyczna, która związana jest z nieprawidłowościami w organizmie. Osoba z trisomią 18 bardzo często doświadcza opóźnienia wzrostu wewnątrzmacicznego, a także niskiej masy urodzeniowej. Osoby dotknięte zespołem Edwardsa mogą posiadać wady serca i nieprawidłowości innych narządów, które będą rozwijać się po urodzeniu. 

Jakie są objawy Zespołu Edwardsa? 

W dzisiejszych czasach coraz większa ilość płodów z trisomią 18 diagnozowana jest przed urodzeniem, a badania wykazują, że wiele z tych płodów nie przetrwa do urodzenia. Niemowlęta, które przeżyją są narażone na dużą liczbę nieprawidłowości, a typowe cechy obejmują: 

 • wady serca
 • wady nerek
 • opóźnienie neurorozwojowe 
 • wewnętrzna magiczne opóźnienie wzrostu
 • zaciśnięte pięści z nadrzędnymi palcami
 • małe paznokcie
 • krótki mostek
 • cechy czaszkowo-twarzowa takie jak nieprawidłowości szczęki, czaszki, uszu i szyi 

U dziecka zaobserwować można też zmiany takie jak rozszczep wargi, niska masa po urodzeniu, małogłowie, nieprawidłowa budowa przepony i wady układu oddechowego, a także wady układu moczowego, niezstąpienie jąder u chłopców lub szerokie rozstawienie oczu. 

Zespół Edwardsa – diagnostyka 

Wszystkie przypadki Zespołu Edwardsa diagnozowane są na etapie życia płodowego. Charakterystyczne nieprawidłowości rozwojowe zaobserwować można w badaniu USG. Na ryzyko wystąpienia Zespołu Edwardsa mogą wskazywać również wykonane w trakcie ciąży badania prenatalne PAPPA. 

Takie badanie wykonywane jest między 11, a 14 tygodniem ciąży. W drugim trymestrze ciąży zalecane może być tak zwany test potrójny, która obejmuje oznaczenie alfa fetoproteina, beta HCG  oraz wolnego estroilu. 

Zobacz też: http://www.mooseart.pl/zespol-patau-czym-jest-jakie-sa-jego-objawy-i-sposob-leczenia/

SMA – czym jest i jakie są jego objawy? 

0
SMA

SMA to inaczej rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba genetyczna, która prowadzi do postępującego zaniku mięśni. Można ją leczyć, hamując jej przebieg, jednak W tym celu konieczne jest wczesne rozpoznanie choroby. Dotychczas nie wykonano badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, jednak ma się to zmienić. Badania takie mają być realizowane w ramach ogólnopolskiej profilaktyki. Czym dokładnie jest rdzeniowy zanik mięśni? Jakie są jego objawy? 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/sma-rdzeniowy-zanik-miesni/ 

SMA – czym dokładnie jest?

SMA, to jak wspomnieliśmy wcześniej rdzeniowy zanik mięśni. Jest to schorzenie dziedziczone w sposób autosomalny recesywny. Oznacza to, że do wystąpienia takiej choroby konieczne jest o dziedziczenie wadliwego genu zarówno od ojca, jak i matki. W przebiegu tej choroby dochodzi do utraty neuronów rdzenia kręgowego, co prowadzi do stopniowego osłabienia, a w rezultacie zaniku mięśni. 

Rozwój tej choroby genetycznej odpowiedzialny jest przez mutacje w genie kodującym białko SMN. Jego niedobór uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie neuronów, które odpowiedzialne są za pracę mięśni. 

Jakie są objawy rdzeniowego zaniku mięśni? 

Objawami rdzeniowego zaniku mięśni (SMA) są: 

 • osłabienie i wiotkość mięśni
 • trudność z unoszeniem głowy
 • trudność z wykonywaniem ruchów ciała
 • trudności z oddychaniem
 • trudność z ssaniem i przełykaniem
 • stały kaszel
 • cichy płacz 

Etapy kliniczne rdzeniowego zaniku mięśni 

SMA został podzielony na różne etapy kliniczne, a z nich możemy wyróżnić: 

Typ 0 – najczęstszy rdzeniowy zanik mięśni: charakterystyczne cechy tego typu obejmują ograniczone ruchy wewnętrzne maciczne płodu, wady stawów, trudności w połykaniu, silne osłabienie, a także hipotonie i niewydolność oddechową po urodzeniu 

Typ 1 – ciężki rdzeniowy zanik mięśni, choroba Werdniga-Hoffmana: charakterystyczne objawy kliniczne obejmują w tym typie symetryczne osłabienie mięśni, brak rozwoju merytorycznego i słabe napięcie mięśniowe 

Typ 2 – pośredni rdzeniowy zanik mięśni, choroba Dubowitza: cechuje się niskim napięciem mięśniowym 

Typ 3 – młodzieńczy rdzeniowy zanik mięśni, choroba Kugelberga – Walandera: Najważniejszą cechą w tym typie jest umiejętność samodzielnego chodzenia 

Typ 4 – osłabienie mięśni pojawia się w 2 lub 3 dekadzie życia. Osoby chore posiadają łagodne objawy, w tym skurcze mięśni, drżenie oraz łagodne problemy oddechowe 

Zobacz też: http://www.mooseart.pl/hemofilia-a-i-b-czym-jest-i-jakie-sa-jej-objawy/

Rajstopy funkcyjne – jakie modele warto mieć w swojej szafie?

0
rajstopy

Kobiety pokochały rajstopy funkcyjne, których nieustannie przybywa na półkach w sklepach stacjonarnych i wirtualnych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom z pomocą tego niepozornego elementu garderoby można zapewnić sobie perfekcyjny wygląd, odrobinę odprężenia lub nawet poprawę zdrowia. Sprawdź, na jakie rajstopy funkcyjne z całą pewnością warto zwrócić uwagę.

Rajstopy relaksujące

Takie modele mogą przydać się przede wszystkim paniom, które często zmagają się z uczuciem zmęczonych nóg. Ofercie ze strony https://noq.com.pl/kategoria-produktu/kobieta/rajstopy/ na pewno powinny przyjrzeć się zatem kobiety wykonujące pracę stojącą np. sprzedawczynie, fryzjerki czy też stewardessy. Na takie rajstopy powinny zwrócić również uwagę osoby pracujące wiele godzin w pozycji siedzącej, często noszące szpilki i nieuprawiające sportu.

Nie bez znaczenia są także obciążenia genetyczne, czyli np. skłonność do obrzęków, problemów z krążeniem krwi lub żylaków. We wszystkich wyżej wymienionych przypadkach mogą przydać się rajstopy relaksujące, które dzięki specjalnej konstrukcji i zastosowaniu poliamidu z elastanem zapobiegają wielu nieprzyjemnym dolegliwościom. Ponadto takie modele delikatnie masują nogi i mogą nawet mieć działanie antycellulitowe.

Rajstopy korygujące

Po rajstopy z tej kategorii warto sięgnąć zwłaszcza podczas ważnych okazji, gdy idealny wygląd jest priorytetem. Produkty korygujące mogą pięknie wymodelować sylwetkę i ukryć jej drobne mankamenty. W ofercie sklepu NOQ można znaleźć dość szeroki wybór modeli, które pomogą spłaszczyć brzuch, stworzyć efekt wcięcia w talii, podnieść pośladki i wyszczuplić uda. Takie działanie jest możliwe dzięki specjalnej konstrukcji części majtkowej.

Rajstopy wyszczuplające mogą świetnie poradzić sobie z problemem wałeczków na brzuchu, dzięki czemu wymarzona sukienka będzie idealnie leżeć na ciele. Dodatkowo niektóre modele mogą mieć właściwości relaksujące i zapobiegające powstawaniu cellulitu. Nienaganny wygląd i wysoki poziom komfortu z pewnością zapewnią uczucie pewności siebie, która jedynie dodaje kobiecie uroku i seksapilu.

Rajstopy z jonami srebra

Dzięki zastosowaniu jonów srebra możliwe jest zachowanie uczucie świeżości przez cały dzień. Rajstopy z tej kategorii mają właściwości antybakteryjne i skutecznie zapobiegają namnażaniu się mikroorganizmów odpowiedzialnych za nieprzyjemną woń. Modele z oferty firmy NOQ wykazują ponadto działanie grzybobójcze, co może być naprawdę istotne dla pań ze skłonnością do infekcji grzybiczych będących często źródłem przykrego zapachu stóp.

Innowacyjne rajstopy z jonami srebra mogą przydać się zwłaszcza podczas upałów, gdy pocenie się stóp jest silniejsze i w związku z tym trudno uniknąć uczucia nieświeżości. Zneutralizowanie brzydkiego zapachu stóp może również dodać pewności siebie i pomóc w pozbyciu się kompleksów. Dodatkowo niektóre modele chronią przed podrażnieniami i na pewno świetnie sprawdzą się w przypadku pań z wrażliwą skórą.

Prezent na chrzest – jaki wybrać?

0
Prezent na chrzest
Fot.: pexels.com

Chrzciny to ważna uroczystość w życiu rodziców, jak i samego dziecka. Zaprasza się na nią przeważnie najbliższą rodzinę i to ona ma przed sobą wyzwanie, aby kupić odpowiedni prezent, który sprawi radość i będzie piękną pamiątką.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/jaki-prezent-na-chrzest-warto-kupic/

Prezent na chrzest – biżuteria

Często zastanawiamy się, jaki prezent można kupić tak małemu dziecku, które jest chrzczone. Otóż prezent na chrzest ma być przede wszystkim pamiątką, jak również może być przydatny dopiero za kilka lat. To właśnie tyczy się biżuterii. Łańcuszek z krzyżykiem, czy sama zawieszka z podobizną świętego to klasyka jeżeli chodzi o prezent. Pomimo tego, jest ono wciąż pożądane, ponieważ młodemu dziecku będzie przypominać o tym ważnym wydarzeniu, które miało miejsce wiele lat wcześniej. Oczywiście nie wykluczone jest, aby kupić inny rodzaj biżuterii, taki jak kolczyki, czy bransoletka. W obecnych czasach wybór jest ogromny. Ważne jednak, aby biżuteria była delikatna i subtelna.

Czy pieniądze jako prezent to dobre rozwiązanie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Przede wszystkim powinniśmy kierować się tym, co na ten temat sądzą rodzice dziecka, które przystępuje do chrztu. Bywa i tak, że już na zaproszeniu rodzice piszą o tym, że preferują zamiast prezentu, pieniądze w kopercie. Jeżeli jednak nie ma takiej wzmianki, a my nie jesteśmy pewni co do tego pomysłu, bezpieczniej będzie kupić dziecku prezent. Jeżeli jednak znamy bardzo dobrze rodziców i jesteśmy absolutnie pewni, że pieniądze im się przydadzą i że będą zadowoleni z takiego podarunku, to śmiało możemy zdecydować się na taki krok.

Prezent, jako pamiątka

Już na wstępie było wspomniane, że prezent ze chrztu to również symbol pamiątki z tego wydarzenia. Jest to wciąż bardzo ważny aspekt. Przede wszystkim dlatego, że w momencie chrztu dziecko nie jest świadome co się dzieje, jaka to uroczystość i dlaczego w ogóle się odbywa. Z biegiem czasu, dziecko dorasta, rodzice mu tłumaczą, jak i samo zaczyna rozumieć czym jest chrzest i kiedy go odbył i tu wkraczają pamiątki ze chrztu świętego. Są to prezenty podarowane przez najbliższych. Może być to figurka z podobizną świętego, pozytywka z wróżką, czy aniołkiem, czy obrazek z imieniem ochrzczonego dziecka. Takie prezenty przechowuje się przez wiele lat, co jest najlepszym sposobem na zachowanie wspomnień.

Zobacz też: http://www.mooseart.pl/domowe-biuro-zalety/

Czym się kierować podczas decyzji o macierzyństwie?

0
decyzja o posiadaniu dziecka
fot. Pexels.com

Decyzja o posiadaniu dziecka nie należy do łatwych. Chęć posiadania potomstwa wiąże się z dużą odpowiedzialnością, której nie każdy jest w stanie się podjąć. Czym się kierować, aby decyzja o potomstwie była właściwa i przemyślana?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/decyzja-o-dziecku/

Świadome macierzyństwo

Pojawienie się dziecka często wywraca nasze dotychczasowe życie do góry nogami. Bardzo istotne jest, żeby decyzja o nowym członku rodziny była dobrze przemyślana i odpowiednio zaplanowana. 

Należy sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie: czy nasza decyzja jest podyktowana presją ze środowiska? Nie powinniśmy na pewno ulegać namowom naszych najbliższych, którzy chcieliby już powitać w rodzinie nowego członka. Nie możemy się także uginać pod presją wieku – bo już wypada.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest szczera ocena naszych warunków materialnych. Jednym słowem trzeba sobie otwarcie odpowiedzieć na pytanie: czy stać nas na dziecko? Posiadanie potomstwa wiąże się ze sporymi wydatkami, zwłaszcza na początku. Już na starcie należy wziąć pod uwagę koszt wyprawki – m.in. łóżeczka, wózka dziecięcego, przewijaka, środków pielęgnacyjnych, pieluch i ubranek – oraz wydatki związane z opieką lekarską, lekami czy żłobkiem. Taki nakład pieniężny to dopiero wierzchołek góry lodowej. Dziecko to zobowiązanie na co najmniej 18 lat, dlatego warto mieć z tyłu głowy, że koszta będą się piętrzyć z roku na rok – zabawki, ubrania, edukacja, jedzenie, aktywności, podróże generują niemałe pieniądze na przestrzeni lat.

Starania o dziecko

Jeśli już podejmiemy decyzję o posiadaniu dziecka, chcielibyśmy, aby pojawiło się ono w naszym życiu zaraz. Wbrew pozorom o zapłodnienie nie jest wcale tak łatwo. Niektóre pary starają się latami, zanim doczekają się upragnionego potomstwa. Pomyślne zajście w ciążę jest uzależnione m.in. od wieku kobiety, jakości spermy czy poziomu kortyzolu. Średni czas starania się o dziecko to pół roku, jednak nie powinniśmy się przejmować, jeśli potrwa ono nawet 12 miesięcy. Dopiero po upływie tego czasu warto zasięgnąć porady u lekarza specjalizującego się w bezpłodności.

Zobacz także: http://www.mooseart.pl/jak-przygotowac-psa-lub-kota-na-przybycie-noworodka/

Niedokrwistość z powodu niedoboru żelaza 

0
warzywa

Niedokrwistość z powodu niedoboru z żelaza rozwija się w konsekwencji niedoboru takiego pierwiastka w organizmie. Żelazo wchodzi w skład hemoglobiny, zatem gdy następuje jego zbyt niski poziom w organizmie, tworzy się zaburzenie produkcji krwinek czerwonych. Na anemię tego typu narażone są głównie osoby, które wykazują się zwiększonym zapotrzebowaniem na żelazo, na przykład kobiety w okresie rozrodczym czy dzieci w okresie wzrostu. Czym dokładnie jest anemia z niedoboru żelaza? Jakie są jej przyczyny i objawy? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/niedokrwistosc-z-niedoboru-zelaza/ 

Anemia z niedoboru żelaza – czym jest? 

Żelazo jest to pierwiastek, którego większość w organizmie wykorzystywana jest w procesie syntezy hemoglobiny. Żelaza w organizmie składa się z żelaza krążącego we krwi, które związane jest z białkiem transportowym transfery num oraz wykorzystywany do syntezy krwinek czerwonych. 

Drugą pulą jest żelazo, które magazynowane jest w wątrobie i związane jest z białkami, które są magazynowane, czyli hemosyderyną i ferrytyną. W momencie kiedy żelaza w organizmie jest za mało, wyczerpują się obydwie pule oraz produkcja krwinek czerwonych zostaje upośledzona, a za systematyzowanie erytrocyty są małe i zawierają znacznie mniej hemoglobiny. 

Jakie są przyczyny niedokrwistości z powodu niedoboru żelaza? 

Przyczyną anemii, z powodu niedoboru żelaza może być dieta, która uboga jest ten pierwiastek. Dotyczy to przede wszystkim osób, które stosują dietę wegańską i wegetariańską, ponieważ roślinne postacie żelaza są znacznie gorzej przyswajalne. Niedobory żelaza mogą wynikać również z zaburzeń wchłaniania się żelaza do przewodu pokarmowego, na przykład w efekcie stanów zapalnych jelit. Inną przyczyną anemii, która spowodowana jest niedoborem żelaza w organizmie może być nadmierna utrata takiego pierwiastka na przykład drogą krwią mną z przewodu pokarmowego lub rodnego. 

Jakie są objawy niedokrwistości z niedoboru żelaza? 

Anemia spowodowana niedoborem żelaza daje się poznać poprzez charakterystyczne dla każdego typy anemii objawy. Możemy tutaj wymienić przede wszystkim bladość skóry oraz błon śluzowych, łamliwość paznokci, nadmierne wypadanie włosów. Mogą pojawić się również bolesne i pękające zajady w kącikach ust. Innymi objawami, które obecne są przy tego typu schorzeniu są bóle i zawroty głowy, duszności, kołatanie serca, zaburzenie uwagi i pamięci, osłabienie i senność. Objawami takiego schorzenia może być również nietypowy apetyt na kredę, krochmal czy ziemię. 

Zobacz też: http://www.mooseart.pl/choroby-ukladu-krazenia-mianem-epidemii-xxi-wieku/

Timex – synonim jakości i stylu

0
Timex

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przywiązuje dużą uwagę do swojego wyglądu, a nawet mały elementy stylizacji potrafi całkowicie ją odmienić i sprawić, że jest inaczej postrzegana. Z tego powodu modne dodatki są niezwykle ważne dla osób, które uwielbiają korzystnie wyglądać w każdej sytuacji. Ponadczasowy czasomierz z pewnością przyczyni się do poprawy wizerunku, zegarki TIMEX dzięki walorom wizualnym oraz niezawodności przez lata zyskały duże grono zwolenników.

Amerykańska jakość

Firma powstała w 1854 roku w miejscowości Middlebury w Stanach Zjednoczonych. Na początku swojej działalności produkowała zegary stołowe oraz kominkowe, które w tamtych czasach były bardzo popularne i amerykanie z wielką chęcią je kupowali. Pierwszy naręczny zegarek TIMEX został stworzony w czasie I Wojny Światowej, a przełomowy okazał się rok 1950 w którym rozpoczęto seryjną produkcję taniego oraz wytrzymałego modelu, który zyskał ogromną popularność i przyniósł bardzo duże zyski. Od początku istnienia firma kładła nacisk na jakość oraz niezawodność dostarczanych produktów. Do dnia dzisiejszego w branży nazwa przedsiębiorstwa kojarzy się nieodłącznie z niską awaryjnością oraz bardzo długą żywotnością oferowanych produktów. Dodatkowym atutem jest stosunkowo niewielka cena za którą można nabyć zegarki TIMEX, dlatego wielu klientów decyduje się właśnie na tą markę. Trzeba również zwrócić uwagę na różnorodność oferowanych modeli. Każda osoba znajdzie czasomierz, który z łatwością będzie można dopasować do różnych elementów garderoby.

Sportowy czy elegancki?

W stałej sprzedaży znajduje się bardzo wiele zegarków, które stały się klasykami i są chętnie wybierane przez różne grupy osób. Firma dba o każdego klienta i dlatego szeroki wybór obejmuje zarówno produkty przeznaczone dla kobiet, jak i dla mężczyzn oraz dzieci. Zegarki TIMEX w sportowym wydaniu, takie jak np. https://zegaryzegarki.pl/pol_m_Zegarki-TIMEX_Timex-IronMan-294.html idealnie będą współgrały z jeansami, adidasami oraz bawełnianymi koszulkami. Mnogość kolorów sprawia, że mogą się wyróżniać i zwracać na siebie uwagę. Dla osób, które na co dzień ze względu na pracę muszą się prezentować bardziej elegancko przeznaczone są klasyczne zegarki na bransoletce lub skórzanym pasku, które świetnie komponują się z koszulą i marynarką. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się zegarek TIMEX z wymiennymi paskami, dzięki, którym w szybki i prosty sposób można odmienić wygląd swojego czasomierza i tym samym dopasować go do wielu elementów stroju. Paski można nabywać oddzielnie i zgromadzenie pokaźnej ilości pozwala na eksperymentowanie ze swoimi stylizacjami.

Szukasz sukienek dla druhen? Sprawdź trzy popularne inspiracje weselne

0
sukienka dla druhen

Moda na identyczne kreacje dla druhen przyszła do Polski z Zachodu i bardzo szybko zyskała ogromne grono fanek. Takie rozwiązanie pozwala poczuć się niczym w amerykańskim filmie i jest świetnym sposobem na podkreślenie mocy damskiej przyjaźni. Planujesz wesele i nie masz jeszcze pomysłu na sukienki dla druhen? Poznaj kilka najmodniejszych propozycji prosto ze świata mody ślubnej.

Subtelne sukienki do ziemi

Absolutnym numerem jeden wśród kreacji dla druhen pozostają modele w wersji maxi. Sukienki długie na wesele wyglądają bardzo wytwornie i dystyngowanie, a ponadto mogą pomóc wyróżnić się druhnom na tle reszty gości. Choć kreacje do ziemi powracają do modowych łask, to nadal wiele pań będących zwykłymi gośćmi weselnymi stawia na długość midi lub mini. Długie suknie są na dodatek uważane po prostu za szczyt elegancji.

Wybierając stroje dla druhen, warto pamiętać o tym, żeby nie były bardziej efektowne niż suknia panny młodej i były również dopasowane do jej stylizacji. Jeśli zatem przyszła żona wybrała klasyczną, dość dopasowaną kreację, to sukienki druhen powinny być skromne. Z kolei model o kroju księżniczki oraz duża ilość tiulu pozwalają na odrobinę szaleństwa również w przypadku sukni dla przyjaciółek panny młodej.

Koronkowe kreacje

W ślubne klimaty bez dwóch zdań wpisują się subtelne koronki, które zajmują bardzo ważne miejsce w świecie ślubnej elegancji. Koronkowe sukienki midi z rozkloszowanym dołem i dopasowaną górą to dość częsty wybór panien młodych, zaglądających do oferty polskiego sklepu Kartes Moda. Takie kreacje dla druhen mogą okazać się strzałem w dziesiątkę zwłaszcza w przypadku romantycznego stylu boho lub efektownego stylu glamour.

Koronki wyglądają dobrze w każdym kolorze, jednak podczas ślubu najlepiej sprawdzą się prawdopodobnie pastele. Druhny będą wyglądać bardzo profesjonalnie i elegancko w modnym odcieniu pudrowego różu lub stonowanym beżu. Na decyzję o kolorze powinien mieć również wpływ odcień sukni ślubnej. Jeśli kreacja panny młodej jest utrzymana w ciepłej tonacji, to druhny powinny mieć na sobie również stylizacje w ciepłych kolorach.

Klasyczne suknie z kopertowym dekoltem

Sporą zaletą kopertowego kroju sukienki jest jego uniwersalność. Taki dekolt pasuje właściwie do każdego rodzaju sylwetki i rozmiaru biustu, choć najlepiej wygląda w połączeniu z kobiecymi, pełnymi kształtami. Na dodatek wycięcie w kształcie litery V może wysmuklić górną część ciała i optycznie wydłużyć szyję. Kopertowa sukienka pozwala również na dobranie identycznych łańcuszków, wisiorków czy też naszyjników dla druhen.

Ponadto kreacje z rozkloszowanym dołem ze sklepu Kartes Moda pięknie wymodelują sylwetki druhen. Luźniejszy dół świetnie maskuje wydatne brzuszki, duże pupy, masywne uda oraz szerokie biodra. W ten sposób wszystkie przyjaciółki panny młodej będą prezentować się po prostu zjawiskowo i zachwycająco. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku, gdy druhny reprezentują zupełnie różne rodzaje kobiecej figury.

Koszulka męska w dużym rozmiarze – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

0
koszulki męskie duże rozmiary

Trudno jest znaleźć mężczyznę, który w swojej szafie nie posiadałby przynajmniej kilku koszulek. Dlaczego panowie tak uwielbiają koszulki? Przede wszystkim dlatego, że t-shirt to uniwersalny element garderoby. Koszulki można nosić na co dzień. Pasują zarówno do sportowego stylu, jak i tego bardziej eleganckiego. Koszulki noszą zarówno szczupli panowie, jak i ci bardziej puszyści. Jednak wybierając koszulkę w większym rozmiarze uwagę zwrócić należy na kilka elementów.

Rozmiar koszulki

Oczywiście, aby móc dobrze prezentować się w koszulce, ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar. To bardzo istotne zwłaszcza w przypadku puszystych panów. Koszulka nie może być zbyt obcisła. Jeśli koszulka będzie za bardzo opinać ciało, wówczas noszący ją mężczyzna nie będzie prezentował się zbyt dobrze. Co ważne, koszulka nie może być również zbyt luźna. Najlepszym wyborem będą koszulki męskie w dużych rozmiarach, które dopasowane są w górnej części, a w dolnej są nieco luźniejsze.

Długość koszulki

Jeśli mowa o rozmiarze koszulki to dużą uwagę zwrócić trzeba na jej długość. Ważne, aby przy podnoszeniu rąk lub pochylaniu się koszulka nie odsłaniała dużych partii ciała. Najlepiej, jeśli koszulka sięgać będzie do górnej linii bioder. Na szczęście koszulki męskie duże rozmiary najczęściej szyte są w taki sposób, aby można było idealnie dobrać je do posiadanego wzrostu. Dlaczego długość koszulki jest tak ważna? Jeśli będzie dobrze dobrana, wówczas pozwoli na zakrycie mankamentów sylwetki i każdy nieco większy pan będzie się w takiej koszulce dobrze prezentował.

Fason koszulki

Wybierając koszulkę w dużym rozmiarze nie można zapomnieć o jej fasonie. Przede wszystkim koszulka w dużym rozmiarze nie powinna mieć zbyt dużego dekoltu. Mowa tu o dużym wycięciu w kształcie litery V. Taki dekolt w przypadku puszystych panów nie będzie prezentował się zbyt dobrze. Koszulka nie może mieć również zbyt dużego wycięcia na plecach. Dobrym pomysłem nie jest także zakup koszulki z dekoltem w tzw. łódkę. Najkorzystniejszym rozwiązaniem w przypadku koszulek męskich w dużym rozmiarze będzie dekolt okrągły, który kończy się razem z szyją.

Kolory i wzory

Koszulki męskie w dużych rozmiarach powinny być jednokolorowe. Najlepiej sprawdzą się takie kolory jak czarny, biały czy szary. To klasyczne kolory, które pasują do niemal każdej okazji. Istotne jest, aby więksi panowie unikali koszulek w krzykliwych wzorach i kolorach. Oczywiście nie oznacza to, że nie mogą nosić koszulek różnokolorowych. Oczywiście mogą, jednak to koszulki jednokolorowe najlepiej pasować będą do ich sylwetki.

ZOBACZ TEŻ