Grunty budowlane

0
grunty budowlane

Gdzie najlepiej wybudować dom?

Jest to podstawowe pytanie, które muszą postawić sobie inwestorzy przed rozpoczęciem budowy budynków mieszkalnych.  Inwestorzy coraz częściej decydują się na budowę całych osiedli lub bloków z dala od miasta. Dawniej każdy chciał mieszkać w centrum. Powodował to fakt, że było to przede wszystkim bardzo wygodne i komfortowe. Obecnie jednak z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na wybudowanie domu lub wynajem na obrzeżach dużych miast. Pozwala im na to fakt, że komunikacja miejska zazwyczaj obejmuje teren blisko miasta. Oznacza to, że nie muszą oni być skazani jedynie na dojazd na własną rękę. Tak samo, jak ludzie z centrum mogą korzystać z autobusów lub tramwajów. Czemu jednak opłaca się budować domy i kupować grunty budowlane? Domy budują ludzie, którzy zbierali na nie bardzo długo. Jest to dla nich pewne zwieńczenie lat oszczędności. Dawniej syn otrzymywał dom w spadku po ojcu. Z biegiem czasu ludzie coraz częściej musieli mieszkać w blokach. Ostatnimi latami jednak możemy zauważyć, że sytuacja finansowa naszego kraju się poprawia. Jest to zadowalający fakt, bo w końcu coraz częściej ludzie mogą sobie pozwolić na zakup domu. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich. Nadal są osoby, które muszą męczyć się na małych, wynajmowanych mieszkaniach.

grunt budowlany to dobra inwestycja

Od czego powinniśmy zacząć planowanie budowy domu?

Jest to kwestia, która dotyczy każdego planującego postanowień wymarzonego budynku oraz inwestorów, którzy planują zainwestować środki w nieruchomości. Swoją drogą niezmiennie od dziesiątek lat wiadomo, że inwestycja w nieruchomości jest bardzo opłacalna. Tak samo sprawa wygląda, jeśli chodzi o grunty budowlane. Wrócimy jednak do tematu związanego z planowaniem takich inwestycji, które przecież nie należą do małych projektów. Na samym początku należy zaplanować miejsce i znaleźć odpowiednie grunty budowlane. Cena ziemi jest zależna od terenu i umiejscowienia względem miasta. Warto jednak nie wybrać obszarów położonych tuż przy mieście. Dzisiaj ludzie szukający domu wolą mieszkać w miejscach oddalonych dosyć sporo od miejskiego zgiełku i stresu. Moim zdaniem warto zwrócić uwagę, aby w okolicy był dostęp do internetu, sklepów i miejsc rekreacji. Są to chyba podstawowe uwarunkowania, które z pewnością ułatwiają lub nawet zapewniają możliwość funkcjonowania w obecnym społeczeństwie.  Grunty budowlane mają zawsze przeróżne rozmiary. Należy wybrać działkę, która będzie odpowiednia pod projekt naszego budynku. Oczywiście jak widać, musimy już wcześniej stworzyć projekty budowy. W tym celu najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnych architektów. Zapewnia to nam gwarancję dobrych planów, które nie zawiodą w trakcie prac. Sam zakupiony przez nas budowlany grunt powinien być na tyle duży, aby móc pomieścić garaż, ogród i ewentualny plac zabaw dla dzieci. Są to czynniki, które zawsze zwiększają potencjalną cenę nieruchomości. Warto mieć także na uwadze, że koszty budowy zależne są także od terenu, na jakim budujemy. Na przykład koszt budowy domu w górach jest większy o kilkadziesiąt tysięcy.

Strony z tanimi ubraniami pozwolą wyłapać modowe perełki

0
strony z tanimi ubraniami

Znalezienie strony, która oferuje nam bardzo duży wybór tanich ubrań nie jest dla nas żadnym problemem. W internecie jest coraz więcej stron z tanimi ubraniami, które oferują bardzo duży wybór i niskie ceny. Wybierając strony z tanimi ubraniami zbudowanie własnej garderoby i kolekcji ciuchów jest banalnie proste. Dzięki zakupom online można trafić na prawdziwe perełki, które sprzedawane są w ograniczonej ilości. Sklepy takie gwarantują nam wysokiej jakości odzież w przystępnej cenie. Szeroki asortyment pozwala dotrzeć do oryginalnych ubrań i obuwia dostępnych w ciekawych fasonach. Na markowych stronach z tanimi ubraniami tak zwanych outletach można kupić tanie ubrania z ich kolekcji w obniżonych cenach. Niektóre sklepy internetowe oferują nam też kupony rabatowe. Warto z nich korzystać bo dają nam możliwość obniżki cen. Dodatkowym plusem wykorzystywanym przez takie sklepy jest dzień darmowej dostawy. Za pomocą własnego komputera można bowiem zrobić naprawdę duże zakupy i w przeciągu kilku sekund za nie zapłacić. Nie musimy biegać po sklepach stacjonarnych i poszukiwać odpowiedniego rozmiaru mierząc przy tym kilkanaście rzeczy. Oszczędzamy w ten sposób nie tylko pieniądze, ale i przede wszystkim czas. Wystarczy tylko przejrzeć tabelę rozmiarów i zaznaczyć odpowiedni dla nas. Tabelki takie są szczegółowe i posiadają podane konkretne wymiary przy czym nie możliwa jest pomyłka.

zakupy online są bardzo wygodne

Kupowanie online to prawdziwa przyszłość

Strony z tanimi ubraniami to naprawdę świetna propozycja, która niesie za sobą wiele korzyści. Przeglądanie stron z tanimi ubraniami daje nam przyjemność, ale również możliwość trafienia na promocje i wyprzedaże. Można w ten sposób zaoszczędzić naprawdę duże kwoty przy wielokrotnych zakupach produktów za pomocą sieci. Obecnie hitem są zakupy na chińskich stronach. Ostatnio staje się to bardzo popularne w naszym kraju. Coraz więcej ludzi odwiedza sklepy  z tanimi ubraniami. Warto również korzystać z internetowych wyprzedaży, ponieważ możemy zaoszczędzić większą sumę pieniędzy i przeznaczyć je na obuwie czy dodatki do nowych stylizacji. Nawet gdy wyprzedaże sezonowe już się skończą, część sklepów oferuje jeszcze asortyment sezonowy przez jakiś czas.   Dzięki możliwości zakupów online nie zajmuje to również wiele czasu i jest bardzo komfortowe. Zapłacić za takie zakupy możemy przelewem i kartą. Dodatkowym atutem jest bardzo szeroki wybór dostarczenia paczek. Możemy zamówić ją pocztą i kurierem. Kurier to doskonałe rozwiązanie jeśli chcemy sprawdzić towar przed zapłaceniem. Możemy go obejrzeć i zmierzyć a w razie naszego nie zadowolenia mamy możliwość zwrotu kurierowi bezpłatnie. Wybierając odpowiednią odzież można być naprawdę szczęśliwym i korzystanie z niej uczynić bardzo przyjemnym dla wszystkich.

Sprawdź, od jakich produktów rozpocząć rozszerzanie diety maluszka

0

Rozszerzanie diety niemowlaka to kolejny ważny etap na drodze jego rozwoju. Pozwala on na kształtowanie nowych umiejętności i jednocześnie umożliwia zdobywanie kolejnych doświadczeń – tym razem smakowych. Zastanawiasz się, jak rozszerzać jadłospis maluszka, by nie pominąć ważnych składników odżywczych? Oto kilka cennych wskazówek.

Alergia pokarmowa u dorosłych – przyczyny, objawy i sposoby leczenia

0
alergia pokarmowa

Alergia pokarmowa (food alergy) jest typem niepożądanej odpowiedzi pokarmowej organizmu, która dotyczy od 2 do 4 proc. dorosłych. Za jej objawy kliniczne odpowiadają patogenetyczne mechanizmy immunologiczne. Dorosłych zwłaszcza uczulają ryby, owoce morza i orzechy, oraz także seler, pomidory, przyprawy, zboża, soja i owoce.

Alergeny pokarmowe; objawy nadwrażliwości pokarmowej

Do posiłków zwłaszcza uczulających osoby dorosłe decydują się ryby, owoce morza, orzechy, seler, pomidor i przyprawy. Należałoby pamiętać, że może również dotrzeć do odpowiedzi krzyżowej między pokarmami. Z zasady dolegliwości po spożyciu świeżych warzyw i artykułów, jakie wtórują zespołowi nadwrażliwości jamy ustnej (świąd, grudki i obrzęk w jamie ustnej), powoduje odpowiedź krzyżowa z pyłkami roślin, na które pacjent jest uczulony. Pośród charakterystycznych zespołów odpowiedzi krzyżowych składa się zespół brzozowo-jabłkowo-orzechowy, zespół selerowo-marchwiowo-byliczo-przyprawowy, zespół typu banan-lateks ). Na obraz kliniczny nadwrażliwości pokarmowej u dorosłych zajmują się dolegliwości ze większości przewodu pokarmowego (mdłości, mdłości, laksacja, uciski brzucha o profilu kurczowym), skóry (pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, atopowe zapalenie skóry), układu oddechowego (alergiczny nieżyt nosa, astma), układu krążenia (wstrząs anafilaktyczny), narządu wzroku (uczuleniowe zapalenie spojówek) . Choroby łagodnieją po wpisaniu kuracji eliminacyjnej (wykluczającej uczulający pokarm) i wracają po powtórnym włączeniu go do jadłospisu. Alergia pokarmowa może prowadzić do poziomów zapalnych przewodu pokarmowego (zapalenia żołądka, jelita, choroby refluksowej). Najgroźniejszą odpowiedzią na alergen podany doustnie jest wstrząs anafilaktyczny, zatem ciężka odpowiedź ogólnoustrojowa, jaka w skrajnych przypadkach może iść do śmierci pacjenta, spowodowanej ostrą niewydolnością krążeniowo-oddechową. Reakcje anafilaktyczne zwłaszcza powodowane są przez orzeszki ziemne, sezam, seler, jajka kurze, ryby, krewetki.

jak sobie radzić z alergią pokarmową

Alergia pokarmowa u dorosłych – formy leczenia

Filarem postępowania u pacjentach z alergią pokarmową jest dieta eliminacyjna polegająca na zapobieganiu uczulającego pokarmu, która winna mieć zapotrzebowanie chorego na tematy odżywcze. W dobrych przypadkach funkcjonowanie dietetyczne uczy się farmakoterapią (włącza się m.in. kromony i ketotifen). Chorym będącym ze powodu na zmiany skórne i zespół jamy ustnej wykorzystuje się doustne środki przeciwhistaminowe. Należałoby zaczerpnąć np. po Hitaxa Fast, który ma substancję czynną desloratadynę. To sposób przeciwhistaminowy II generacji, który tylko w minimalnym stopniu dochodzi do ośrodkowego układu nerwowego i nie wywiera działania uspokajającego ani nie powoduje senności. Hitaxa Fast zmniejsza nieprzyjemne dolegliwości uczuleniowe – hamuje odczyny skórne (pokrzywkę) i zmniejsza przepuszczalność naczyń błon śluzowych (błony śluzowej nosa). Uśmierza świąd i zmiany pokrzywkowe, ogranicza kichanie, wyciek z nosa, obrzęk i świąd błon śluzowych, łzawienie i zaczerwienienie oczu. Krótkotrwałe stosowanie glikokortykosteroidów (w postaci pigułek lub zastrzyków) rozważa się u pacjentów z nasilonymi sygnałami zapalenia przewodu pokarmowego. Osoby zagrożone postępem wstrząsu anafilaktycznego należy wyposażyć w ampułkostrzykawkę z adrenaliną i przeszkolić w elemencie jej stosowania.

Koszulki na zamówienie i nasza wiedza o nich

0
koszulki na zamówienie

Jak wiadomo, czasami zdarza się tak, że chcemy mieć takie same koszulki. Powody takiego stanu rzeczy są różne, ale przy tym tekście nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że czasem potrzebujemy kilkanaście, czy nawet kilkaset koszulek. Nie trzeba chyba dodawać, że w takich przypadkach istnieje spore prawdopodobieństwo, że żaden sklep nie spełni naszych oczekiwań. Czy to oznacza, że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia? W żadnym wypadku. Niektóre sklepy oferują możliwość dokonania prywatnego zamówienia. Przy takim zamówieniu jesteśmy pewni, że wszystko prezentuje się tak, jak nam zależało i co najważniejsze nie dojdzie do sytuacji, w której zostajemy uprzedzeni przez innego klienta.

W jaki sposób to wszystko działa?

Zastanawiacie się nad tym, jak to wszystko działa? Zacznijmy od początku, czyli znalezienia odpowiedniej firmy. Warto podkreślić, że nie należy rezygnować ze sklepów stacjonarnych bądź internetowych. Co do ceny, na pewno warto znaleźć jak najwięcej firm oferujących koszulki na zamówienie. Mówiąc wprost — im więcej firm, tym większa szansa, że cena będzie korzystna.

Kiedy znalezienie odpowiedniej działalności nie stanowi dla nas problemu, czas przejść do kolejnej kwestii. Ta kwestia to własny gust. Ktoś może powiedzieć, że ludzie doskonale wiedzą, czego tak naprawdę potrzebują, ale różnie z tym bywa. Co więcej, może zdarzyć się tak, że nie potrafimy podjąć decyzji. Niemniej nie jest to powód do rozpaczy. Po prostu koniecznym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc pracowników firmy oferującej koszulki na zamówienie.

Następny problem, do którego dochodzimy to ilość koszulek na zamówienie. Tutaj jednak sprawa jest prosta — musimy wiedzieć, ile koszulek potrzebujemy.

koszulka na zamówienie - na co możemy liczyc

Rozwiązanie, które bez wątpienia wypada uznać za ciekawe

Być może są wśród Was osoby w dalszym ciągu zastanawiające się nad tym, czy koszulki na zamówienie są opłacalnym rozwiązaniem. Jeśli rzeczywiście tak jest, musimy sobie powiedzieć, że nie ma się nad czym zastanawiać. Dowodem na to niech będą szczegóły, które dotychczas ominęliśmy. Wystarczy wspomnieć, że znaczenie ma choćby napis, czy grafika. Trudno powiedzieć coś więcej, pole do popisu jest ogromne. Na dobrą sprawę najważniejsze jest to, jak przedstawia się nasze zainteresowanie (zresztą wspomnieliśmy już o tym na samym początku tekstu).

Co prawda mówiliśmy już o korzystnej cenie, ale warto jeszcze na moment wrócić do tematu. Otóż są osoby, które lubią szukać różnego rodzaju rabatów. Tak dochodzimy do pytania, czy na takie rabaty można liczyć także w przypadku koszulek. Zapewne wszystko zależy od konkretnej propozycji, ale patrząc na sprawę ogólnie, rabat jest realny.

O niczym nie zapomnijmy, niczego nie lekceważmy

Na sam koniec mały apel — wszystkie kwestie związane z koszulką na zamówienie powinny być porządnie traktowane. Zwyczajnie nie wolno doprowadzić do sytuacji, w której cokolwiek jest nieprzemyślane.

Katar u dziecka – czy musi być 7 dni

0
katar

Katar leczony trwa tydzień, a nieleczony 7 dni”. Lub obarczone błędem logicznym powiedzenie określa również czas istnienia nieżytu błon śluzowych nosa u dzieci? Te, ze powodu na nie w całości rozwinięty system immunologiczny, z katarem potrafią zmagać się dłużej. Lub krócej, jeśli zastosujesz proste sposoby wsparcia organizmu dziecka w walk z drobnoustrojami.

Warzywa i owoce na przeziębienie

Przepisy na wspomagające leczenie dolegliwości górnych dróg oddechowych mikstury przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Z pewnością słyszałaś o słynnym mleku z rozgniecionym ząbkiem czosnku i łyżką miodu, które należy wziąć przed snem i/lub po przebudzeniu. Wykorzystywany jako zwykły antybiotyk czosnek w połączeniu z miodem o działaniu przeciwbakteryjnym i wykrztuśnym pomoże młodemu organizmowi w przezwyciężeniu kataru. Pozbycie się utrudniającej oddychanie wydzieliny, a także kaszlu, wesprze także syrop z cebuli. Pokrojone w niewielkie paski warzywo zasyp 2-3 łyżkami cukru (lub, w większej wersji, miodu – tylko pod warunkiem, że dziecko nie jest nań uczulenia) a następnie odstaw pod przykryciem. Już za kilka godzin będziesz mogłaby dać dziecku pierwszą łyżeczkę syropu – rób to 2-3 razy dziennie, także profilaktycznie. O ile podobne mikstury spotkać się potrafią z małym grymasem na twarzy naszych maluchów, napoje owocowe smakują chyba każdemu. Rozpuszczony w szklance wody ekstrakt z dzikiej róży ma duże liczby wzmacniającej odporność witaminy C, a dzięki temu obniża okres istnienia choroby. Podobnie leczą oraz ekstrakt malinowy i ekstrakt z czarnej porzeczki.

sposoby na katar - jakie skuteczne

Zioła i wyciągi na katar

Chcąc poradzić sobie z katarem u pociechy, pamiętaj o dobroczynnym działaniu inhalacji. Parę unoszącą się z zalanych wrzątkiem ziół (np. szałwia, rumianek, anyż lub olejek eteryczny tymianku) należy wdychać z bliskiej odległości, najlepiej z głową przykrytą ręcznikiem. Opary działają odkażająco, a przy tym pomagają w udrożnieniu nosa. Rośliną o wyjątkowych wartościach, która pozytywnie działa na górne drogi oddechowe, jest tymianek pospolity – wspiera wydzielanie śluzu w obrębie górnych dróg oddechowych, wpływa na utrzymanie zwykłej odporności organizmu. Warto być się na baczności, jeszcze zanim dolegliwość zaatakuje. Domowe sposoby utrzymania właściwego zdrowia u dziecka są sprawdzone, jednak potrzebują wiele czasu na ich zrobienie.

Katar u dziecka: to mogą być zapalenie zatok

Uczący się obrzęk śluzówki nosa z mieszkającą w nim gęstą wydzieliną może spowodować zatkanie ujść zatok, co zagraża zapaleniem (zatoki wydają się wówczas wysiękiem, wpierw kataralnym, a potem czasem ropnym). Zatoki są jamami w kościach strefie czołowej i nosowej, wyścielonymi śluzówką i wypełnionymi powietrzem, które wąskimi kanałami łączą się z przewodami nosowymi. Uczą się stopniowo. Zatoki szczękowe wydają się powietrzem niejednokrotnie blisko 4., a czołowe – blisko 7. roku życia. Zapalenie zatok można podejrzewać, jeśli dziecko narzeka na ucisk w okolicy czołowej lub pod oczodołami, szczególnie gdy jest on jednostronny i towarzyszy mu obrzęk skóry i tkanki podskórnej.

Kamizelki odblaskowe – dlaczego powinny znajdować się w każdym aucie?

0
daviles/stock.adobe.com

Prawo polskie nie nakłada na kierowców obowiązku posiadania kamizelki odblaskowej. Należy mieć ze sobą gaśnicę i trójkąt, jednak kamizelka nie jest obowiązkowa. Warto jednak rozważyć jej zakup z kilku powodów. O tym, jakie to powody, piszemy w naszym artykule!

Makijaż na specjalną okazję dla kobiet 50+, 60+ i 70+

0
Makijaż na specjalną okazję dla kobiet 50+, 60+ i 70+

Każda z nas, niezależnie od wieku, chce czasami wyglądać zjawiskowo. Jednak sposób wykonania makijażu różni się w zależności od wieku – dużo zależy od stanu skóry, rodzaju i ilości zmarszczek oraz przebarwień. Dobrego makijażu nie można zatem robić na pamięć. Dowiedz się, jak zrobić makijaż na specjalną okazję i nie tylko – podstawowe zasady obydwu nie różnią się od siebie prawie wcale.

Koszula biała damska – must have!

0
koszula biała damska

Zapewne każda kobieta, w swojej szafie, ma tak zwaną „małą czarną”, jak również niezbędne w garderobie każdej prawdziwej kobiety są szpilki, a także czerwona szminka. Każda kobieta, której zależy na tym, żeby nie mieć problemu przy wyborze idealnej stylizacji wtedy, gdy szykuje się jakieś wielkie wyjście, powinna obowiązkowo zakupić do swojej szafy koszulę białą damską. Bez wątpienia to ubranie, zawsze jest na bardzo wysokim miejscu, jeżeli chodzi o czołowe domy mody, czy też znanych projektantów. Zawsze biała koszula, musi znajdować się w garderobie każdej kobiety, ponieważ idealnie ona pasuje do dołu w każdej postaci. Jest ona uniwersalna, więc idealnie będzie pasowała do bardziej wystawnych, jak również do zwykłych, luźnych stylizacji. Białe koszule to praktyczny i ponadczasowy element biznesowej stylizacji. Zawsze modne białe koszule w zestawieniu z klasycznymi spodniami lub elegancką spódnicą będą tworzyły idealny strój do biura.

Biała koszula, dlaczego jest tak popularna i chętnie kupowana?

Biała koszula jest doskonałym elementem biznesowego looku, idealnie nadaje się do pracy. Sprawdza się, gdy musimy lub chcemy wyglądać elegancko. Pasuje do wszystkich stylów ubierania, wystarczą tylko odpowiednie dodatki. Chętnie nosimy ją przez cały rok, i zimą i latem. Białe koszule nosimy już od samego dzieciństwa. Początkowo na rozpoczęcie i zakończenie roku czy szkolne apele. Będąc nastolatką odkrywamy na jak wiele sposób można zakładać białą koszulę damską zwyczajnie, z podtoczonymi lub podpiętymi rękawami, zebraną po boku i zawiązaną w supełek nad biodrami czy pępkiem, rozpiętą. Koszula biała damska jest świetnym ubraniem bazowym w kobiecej garderobie. Będzie elementem doskonałej stylizacji w połączeniu z innymi klasykami – jeansami czy dopasowaną do naszej figury spódnicą w kolorze granatowym, czerwonym, czarnym lub szarym.

białe koszule pasują na wiele okazji

Co jest ważne przy wyborze białej koszuli i jak należy ją nosić

Przy zakupie białej koszuli zwróć uwagę na jej krój, dopasuj go do swojej sylwetki. Masz nieco większy brzuch? Postaw na model odcinany pod biustem, lekko rozszerzany. Jesteś szeroka w ramionach? Pamiętaj, żeby nie wybierać modeli bez rękawów. Ważny jest również materiał, z którego wykonano koszulę. Na lato wybierz te z lnianych tkanin, przy wyborze ubrania do codziennej stylizacji postaw na koszulę bez prasowania, czyli z niegniotącego się, łatwego w pielęgnacji materiału. Nasza stylistka poleca wybrać białą koszulę bez kolorowych wstawek – będzie ona pasowała do większej ilości stylizacji. Jeśli mowa o długości rękawów – najbardziej uniwersalne są białe koszule z długimi rękawami. Z czym nosić koszule? Jeśli wybierasz się do pracy postaw na białą koszulę i czarną spódnicę. Idziesz na randkę? Doskonałym wyborem będzie koszula, jeansy i mocno podkreślone usta, najlepiej czerwoną szminką. Do wakacyjnych stylizacji wybierz białą koszulę i krótkie spodenki – koszulę możesz założyć rozpiętą, w formie narzutki na jednolitą koszulkę lub nie zapinając dwóch ostatnich guzików związać na niewielki supełek na wysokości bioder.

Jak rozpoznać psychopatę? Z pozoru normalny facet może okazać się niebezpieczny

0
psychopata

Myślisz, że psychopatę można poznać po jego zachowaniu już w momencie pierwszego spotkania? Owszem, czasem jest to możliwe. Częściej jednak problemy psychiczne wychodzą na światło dzienne dopiero po jakimś czasie od rozpoczęcia znajomości, a wtedy bywa już za późno, by po prostu od niej uciec. Oto sygnały na które należy zwrócić uwagę, aby szybko zidentyfikować psychopatę.

Kłamie dla przyjemności

Jego pozorna towarzyskość, życzliwość i optymizm są jedynie środkami do osiągania celów. Inny charakterystyczny objaw to patologiczne kłamstwo. Osoby dotknięte dyssocjalnym zaburzeniem osobowości kłamią dla przyjemności albo „dla hecy”, często bez konkretnego celu. Psychopata dąży do uzyskania kontroli nad bliskimi. W tym celu korzysta z rozmaitych mechanizmów manipulacyjnych. Może nawet uciekać się do szantażowania otoczenia samobójstwem czy próby odebrania sobie życia, co pozwala mu uzyskać natychmiastowe potwierdzenie, że nadal kontroluje partnerkę lub rodzinę. Psychopaci żyją tak, jakby istniała wyłącznie chwila obecna. Dążą do natychmiastowego zaspokojenia popędów i potrzeb.

jak rozpoznać psychopatę - cechy

Czarujący, aż do bólu

Jeśli czasem wydaje ci się, że facet jest za bardzo czarujący, coś może być na rzeczy. Psychopaci wykorzystują swój ogromny urok, aby dostać to, czego chcą i manipulować drugą osobą jak marionetką. Urokiem nadrabiają niezdolność do odczuwania prawdziwej czułości. Będzie grał na każdej twojej niepewności. Jeśli uważasz, że jesteś gruba, powie ci, jak bardzo kocha swoje ciało. Będzie cię bombardował miłością, abyś się od niego uzależniła.

Jego sytuacja finansowa lub zawodowa od lat jest mocno niestabilna

Według Herveya Cleckleya, amerykańskiego psychiatry, psychopata to człowiek całkowicie pozbawiony poczucia winy i wstydu, lekceważący wszelkie zobowiązania i normy społeczne.
Nie odczuwa skruchy, choć potrafi doskonale ją udawać. Nie jest zdolny do prowadzenia uporządkowanego życia, brania odpowiedzialności za swoje czyny. Za to każdy swój postępek potrafi usprawiedliwić. Jeżeli zostanie przyłapany na gorącym uczynku, natychmiast przedstawi gotowe uzasadnienie oraz będzie starał się pomniejszyć znaczenie czynu albo uczyni z siebie „prawdziwą ofiarę”. Psychopata nie potrafi spojrzeć na siebie oczami innych ani postawić się na ich miejscu. Obce jest mu zatem uczucie zakłopotania z powodu swoich długów, kłopotów prawnych czy braku pracy. Według psychoterapeuty Rossa Rosenberga, bardzo często psychopaci są niezdolni do utrzymania pracy i finansowych zobowiązań. Nie są w stanie trzymać się reguł ustalonych przez przełożonych, dotrzymywania terminów, czy przychodzenia na czas. Jeśli twój facet co chwilę zmienia pracę, powinnaś zacząć dokładnie go obserwować – to nie jest normalne.

On jest twoją bratnią duszą

Psychopata spróbuje cię przekonać, że jesteście bratnimi duszami. On kocha wszystkie rzeczy, które kochasz i masz takie same zainteresowania. Jeśli miał trudne dzieciństwo, powie coś w stylu: „Oboje mieliśmy ciężkie chwile”.

ZOBACZ TEŻ